تبلیغات شما اینجا شرکت دیجیتال مارکتینگ پنل پیامکی - پنل اس ام اس - مدیانا اس ام اس طراحی سایت
بستن تبلیغات [X]
سفیر روستای آهو
آنتن دهی همراه اول طی دی و بهمن ماه 95

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان مرکزی ؛ عابد حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی در آیین افتتاحیه این سالن گفت : در راستای جذب و حمایت از بخش خصوصی در زمینه فعالیت‌های ورزشی ایجاد زیرساخت و شرایط مناسب ضروری است. حقدادی افزود: واگذاری فعالیت های ورزشی به بخش خصوصی در برنامه های اداره کل قرار دارد که این مهم نیز مورد توجه می باشد مدیر کل ورزش وجوانان استان مرکزی اظهار کرد : بخش خصوصی به عنوان بازوان اجرایی در کنار هیاتهای ورزشی و اداره کل ورزش و جوانان می تواند در تعالی ورزش استان و پرورش استعدادها نقش مستقیم و اثرگذاری را داشته باشد. حقدادی در ادامه بیان داشت : بخش خصوصی چه در حمایت از تیمها و هیاتهای ورزشی و چه در ساخت اماکن ورزشی می تواند دوران طلایی دیگری برای ورزش استان رقم بزند مراسم افتتاحیه این سالن با حضور حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان ، محمدی معاون ورزشی اداره کل ، هاشمی حراست اداره کل ،امیری رئیس بدنسازی وپرورش اندام استان ، نان بده رئیس هیات همگانی استان وتنی چند از مسئولین استانی وشهرستان برگزارشد سالن ورزشی رویال پرو شهر اراک دارای 800متر زیر بنا امکانات ورزشی ودرمانی از جمله سالن مجهز بدنسازی ، سالن هوازی، استخر آب در مانی ، سونا با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ساخته شده است
حدیث روز
المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛ دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست: يا برايش ذخيره مى‏ گردد، يا در دنيا برآورده مى‏ شود، يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.

پیرو اطلاعیه قبلی در خصوص آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت روستایی بر اساس پیگیری به عمل آمده دستگاه های تقویت شبکه در منطقه نصب گردیده و مراحل تست آن به منظور بهره برداری تا 20 روز آینده در دست اجرا میباشد .

شایان ذکر است تلفن همراه غیر ساکنین روستای آهو با توجه به سیستم رومینگ به صورت فعال عمل خواهد کرد و نیازی به تبدیل سیم کارت به نسل 4 نمیباشد .


ن : بهنام صادقی
ت : پنجشنبه 30 ارديبهشت 1395

در ميان روزها و شبهاي ماه شعبان، شب نيمه اين ماه مصادف با ولادت حضرت مهدي عجّل الله تعالي فرجه الشريف از شرافت ويژه‌اي برخوردار است.

از امام صادق (عليه السّلام) روايت شده كه پدر بزرگوارشان در پاسخ كسي كه از فضيلت شب نيمه شعبان از ايشان پرسيده بود فرمودند: اين شب برترين شبها بعد از شب قدر است، خداوند در اين شب فضلش را بر بندگان جاري مي‌سازد و از منت خويش گناهان آنان را مي‌بخشد، پس تلاش كنيد كه در اين شب به خدا نزديك شويد. همانا اين شب، شبي است كه خداوند به وجود خود سوگند ياد كرده كه در آن درخواست كننده‌اي را، مادام كه درخواست گناه نداشته باشد، از درگاه خود نراند.

در بحار الانوار در مورد اهميت اين شب از زبان پيامبر اكرم (صلّي الله عليه وآله) اين‌گونه روايت شده است: من شب نيمه شعبان خوابيده بودم كه جبرائيل به نزدم آمد و گفت: اي محمد! آيا در اين شب مي‌خوابي؟

گفتم: اي جبرائيل! مگر اين شب چه شبي است؟

جبرائيل گفت: اين شب، شب نيمه شعبان است. اي محمد برخيز! پس مرا از بستر خواب بلند نمود و آنگاه مرا به بقيع برد و گفت: سرت را بلند كن و به آسمان بنگر.

اين شبي است كه درهاي آسمان در آن باز مي‌شود: درهاي رحمت. در «رضوان»، در «مغفرت»، در «فضل»، در «توبه»، در «نعمت»، در «جود» و در «احسان»؛ و خداوند به عدد موها و پشمهاي گاو و گوسفند مردم را از آتش جهنم آزاد مي‌كند، زمان مرگ را در آن ثبت كرده و به‌مدت يك سال روزيها را تقسيم مي‌كند؛ و هرچه را كه در تمام سال اتفاق مي‌افتد فرو مي‌فرستد. محمد! كسي كه اين شب را با گفتن «الله اكبر»، «سبحان الله» و «لا اله الا الله» و دعا و نماز و قرآن خواندن و انجام اعمال مستحب و استغفار كردن زنده نگهدارد بهشت منزل و استراحتگاه او خواهد بود و گناهان گذشته و آينده‌اش بخشيده مي‌شود.

در حالي نزدت آمدم كه تمام فرشته‌ها در آسمان پاهايشان را جفت كرده‌اند عده‌اي تسبيح مي‌كنند، عده‌اي در ركوع، عده‌اي در سجود و گروهي ذكر مي‌گويند. شبي است كه كسي دعا نمي‌كند مگر اين كه مستجاب مي‌شود، كسي چيزي نمي‌خواهد مگر اين كه به او داده مي‌شود، كسي درخواست مغفرت و بخشش نمي‌كند، مگر اين كه بخشيده مي‌شود، كسي توبه نمي‌كند مگر اين كه توبه‌اش پذيرفته مي‌شود. كسي كه از خير اين شب محروم شود، از خير بزرگي محروم شده است.(۱)

نيمه شعبان علاوه بر اينكه روز و زمان خجسته ميلاد امام عصر عجّل الله تعالي فرجه الشريف است، فرصت معنوي مناسب و ارزشمندي براي راز و نياز با خالق هستي و نزديكي هرچه بهتر و بيشتر به معبود و كسب بركات الهي است.

اين شب از چنان اهميتي برخوردار است كه هم‌رديف و هم‌پاي شب‌هاي قدر قرار دارد و از اين موقعيت مي‌توان چون شب‌هاي قدر ماه مبارك رمضان، براي كسب خيرات و بركات معنوي بهره برد و نهايت تلاش را براي كسب فيض داشت.
ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 29 ارديبهشت 1395

براساس پيگيري بعمل امده از زيرساخت مخابرات استان مركزي مشكلات مربوط به انتن دهي تلفن همراه و اينترنت روستايي ظرف 20 روز اينده مرتفع ميگردد . در اينخصوص مذاكرات تلفني نيز با دهيار اهو انجام وراهنمايي هاي لازم ارائه گرديد.شايان ذكر است كه اهالي ساكن روستا مي بايست نسبت به تهيه سيم كارت 4g كه از طريق مخابرات در دسترس قرار ميگيرد اقدام نمايند.


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 29 ارديبهشت 1395

با توجه به مكاتبات بعمل آمده عمليات تامين روشنايي داخل روستا ونيز محوطه امامزاده عبدالله با تعويض لامپها در دست اقدام ميباشد ضمن اينكه خدمات رساني خانه بهداشت روزهاي فرد درحال انجام بوده و حمل زباله هاي منازل داخل روستا نيز بوسيله خودروحمل زباله وبصورت مكانيزه انجام مي پذيرد. آسفالت داخل روستا عليرغم كمبود بودجه در تابستان سال جاري محقق ميگردد.ضمن اينكه با توجه به فعال شدن جلسات آهوييهاي مقيم تهران در حسينيه محب الشهداي تهران خيابان پيروزي مقرر گرديد تعدادي از اعضاي شوراي روستا بهمراه دهيار در جلسات تهران حضورفعال داشته تا هماهنگيهاي لازم در خصوص عمران وآباداني روستاي آهو انجام پذيرد .جلسه آينده نيز عصر روز جمعه 7 خرداد برگزار ميگردد كه همگان را دعوت به شركت مينمايد.


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 27 ارديبهشت 1395


بقرار اطلاع از آقاي اكبرشاكري در خصوص اقدامات اخير براي پروژه ساخت آشپزخانه امامزاده عبدالله عمليات ساخت آن به پايان رسيده ودر مرحله گچكاري وكاشيكاري ميباشد كه نيازمند همياري همشهريان در زمينه تامين منابع مالي آن هستيم....خانه بهداشت نيز با اشتغال وخدمت رساني يكي از پرستاران فعال بوده وبرق خانه هاي روستا كه در واقعه طوفان وبارش اخير قطع گرديده بود وصل گرديده است ...آنچه مهم است مورد پيگيري قرار گيرد كارگذاشتن تعدادي تيربرق بمنظور تامين روشنايي جاده كمربندي تا امامزاده عبدالله روستا ميباشد كه دوستان عليرغم دوسال از مكاتبات بعمل آمده هيچگونه اقدامي ننموده اند كه نيازمند پيگيري ميباشد.


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 28 ارديبهشت 1395

دگرگونی یک فرم در بی نهایت تخیل و بررسی استاد ابوالفضل همتی آهویی


استاد ابوالفضل همتی آهویی؛ نامی آشنا در هنر تصویرگری ایشان متولد آشتیان هستند و افتخارات مختلفی را تاکنون کسب کرده‌اند از جمله دکترای افتخاری (درجه یک هنری) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان (مرکز گرافیک)، مدیر هنری مجله رشد کودک آموزش و پرورش و البته فعالیت‌های درخشانی به عنوان مدرس، داور هنری و نیز فعالیت در انتشارات روژان. استاد آهویی سالهاست با شیوه خاصی در تکنیک آبرنگ به خلق آثار هنری مشغول هستند که از جمله آثار این بزرگوار میتوان به دو کتاب «سرخ و صورتی» و «چکاوک و چمنزار» اشاره کرد. ایشان در مورد تدریس در حوزه هنر تصویرسازی به ویژه برای کودکان فعالیت بسیاری داشته و هم اکنون بصورت جدی در حال نگارش کتاب‌هایی هستند که روش آموزش هنر و زمینه ایجاد خلاقیت برای کودک را بررسی میکند. استاد آهویی راه‌های افزایش خلاقیت و اجرای مناسب آثار برای کسب درآمد و رسیدن به شهرت را نیازمند آموزشی صحیح دانسته و بیان کرده‌اند که: ” دگرگونی یک فرم در بی‌نهایت تخیل میتواند شما را به ایده‌های بسیاری برساند، در آن زمان است که شما میتوانید هم کسب درآمد خوبی داشته باشید و هم نامی از خودتان به جای بگزارید.”


از تکنیک‌های تصویرسازی خودتان برای خلق آثار هنری صحبت کنید…
تکنیک من آبرنگ است و سبک مخصوص به خودم را دارم. این تکنیک خاص را میتوانید در کتاب‌هایی چون «سرخ و صورتی» یا «چکاوک و چمنزار» بررسی کنید. روایت علاقه‌مند شدن من به این تکنیک هم به گذشته بر میگردد. سالها پیش که در حال طراحی یک روزنامه دیواری بودم بصورت اتفاقی شروع به طراحی با آبرنگ کردم. ترکیب رنگ‌ها و شفاف بودن این تکنیک
برای من جالب بود و با کمی کنترل کردن آن، توانستم به خلق آثار مختلفی برسم. در کتاب «چکاوک و چمنزار» این تکنیک بهتر به اجرا در آمد تا جایی که مخاطب آنرا با ایربراش اشتباه میگرفت و این بخاطر تمیز بودن و دقت اجرا بود. بعد از این ماجرا بود که با تکنیک آبرنگ آثار بیشتری را ارایه کردم.

در مورد تدریس و فعالیتهای هنری خود صحبت بفرمایید…
علاوه بر تدریس به کودکان، به علاقه‌مندان جوان نیز تدریس میکنم. در تدریس، من سمت و سوی هنر و تصویرگری را به دانشجویان خود نشان میدهم. در رشد خلاقیت، ایده‌پردازی و همینطور در ترکیب‌بندی به آنها کمک میکنم تا راه خود را بیابند. چون در بین هنرجویان من از افرادی با تحصیلات مختلفی وجود دارد، رشد خلاقیت و ارایه راه درست کمی سخت‌تر از کودکان است. علاوه بر تدریس، به طراحی و همینطور برگزاری نمایشگاه هنری نیز مشغولم که البته آخرین نمایشگاه در اواخر آذرماه امسال با هدف نمایش و فروش آثار دانشجویانم برپا خواهد شد.

با توجه به اینکه تدریس به کودکان سختی های خودش را دارد، چرا این فعالیت را به عنوان پیشه خود انتخاب کردید؟
پس از سال ها تحصیل، تدریس و تجربه توانستم نحوه تدریس و تکنیک‌های اجرایی مناسب برای کودکان را پیدا کنم. در سال ۵۶ بود که متوجه شدم بهترین مکان برای فعالیت هنری کودک، کانون پرورش فکری کودک و نوجوان است. بعدها با آقای «پرویز کلانتری» آشنا شدم و با فعالیت بیشتر در کانون و نیز ورود به بخش سرگرمی‌های سازنده کانون، چند سالی را به صورت جدی با تصویرسازی کودک ارتباط داشتم.


جوایز

- گذراندن دوره کتاب سازی علمی در ACCU توکیو و احراز رتبه اول این کلاس ها و اخذ دیپلم این دوره .
- استاد نمونه دانشگاه سوره تهران سال 1380و1384 .
- کارمند نمونه طرح شهید رجایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سال 1380 .
- برنده دیپلم IBBY دفتر بین المللی کتاب برای تصویرسازی کتاب سرخ وصورتی .
- برگزیده هیات داوران دومین نمایشگاه گرافیک ایران برای بسته بندی جورچین .
- برگزیده اول اولین نمایشگاه آسیایی تصویرگران کتاب کودک سال 1370 .
- لوح تقدیر از پنجمین دو سالانه آثار طراحان گرافیک .
- لوح تقدیر هفتمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان برای تصویرسازی کتاب " هرکسی کاری داره " .
- دیپلم افتخار از جشنواره کتاب کودک و نوجوان برای تصویرسازی " چکاوک و چمنزار " .
- برگزیده عنوان " شایسته معرفی ویژه " از شورای کتاب کودک مجسمه سازی با خمیر کاغذ .
- برگزیده عنوان شایسته معرفی ویژه از شورای کتاب کودک برای کتاب " سنگ ها " .
- منتخب هیات داوران در ششمین دو سالانه گرافیک ایران برای پوستر نگارگری ایرانی اسلامی .
- برگزیده عنوان شایسته معرفی ویژه از شورای کتاب کودک برای کتاب " سرخ و صورتی " .
- برگزیده از جشنواره رشد برای کتاب " دکمه ها

:: برچسب ها : منبع.گروه فرهنگی هنری دیجیتال پان آرت ,
ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 27 ارديبهشت 1395

مراسم تودیع و معارفه سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آشتیان در محل دفتر امام جمعه با حضور مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان و امام جمعه و جمعی از مسئولین برگزار گردید و حجت الاسلام ابراهیمی به عنوان سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آشتیان معرفی شد.

در این مراسم عباسیان مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: احیای وقف و موقوفات در کشور بر گرفته از سیره اهل بیت (ع) است و میتواند فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) را در جامعه ترویج و مشکلات اجتماعی مردم را به دست خود آنان حل نماید و ترویج این فرهنگ غنی قطعا باعث جلوگیری از بروز ناهنجاری اجتماعی خواهد شد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از حجت الاسلام دهقان سرپرست قدیم اداره اوقاف شهرستان و تبریک به سرپرست جدید این اداره اظهار امیدواری کرد :انشاالله با برنامه ریزی مناسب و پیگیری امور سرپرست جدید اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بتواند بقاع متبرکه شهرستان را بیش از پیش به قطب فرهنگی و تفریحی در سطح شهرستان و استان و کشور تبدیل نماید.ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 26 ارديبهشت 1395

حجت الاسلام ابراهیمی سرپرست اوقاف آشتیان گردید ..مراسم معارفه در بیت امام جمعه آشتیان انجام شد نامبرده جایگزین حجت الاسلام دهقانی گردیده است


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 26 ارديبهشت 1395

بقرار اطلاع در اثر طوفان وبارش شديد باران در چند روز گذشته برق خانه هاي روستاي اهو قطع گرديده است .با توجه به اعلام بعضي از همشهريان هنوز برق تعدادي از خانه هاي اهالي قطع بوده اميداست مسولين محترم برق اشتيان ودهياري اهو نسبت به مرتفع شدن مشكلات روستاي اهو اقدام عاجل بعمل اورند.


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 25 ارديبهشت 1395


به‌گزارش سفیرآشتیان به نقل از تسنیم، شهرستان آشتیان از شهرهای با قدمت استان مرکزی است که از شمال به تفرش و قم و از جنوب به اراک و محلات محدود می‌شود که دارای بیش از 1300کیلومتر مربع مساحت است و از این نظر به عناون کوچکترین شهر سرزمین آفتاب شناخته می‌شود.

این شهرستان در ناحیه‌ای سردسیر و در حاشیه کوه‌های شهرستان تفرش واقع شده که به همین سبب دارای آب و هوای به نسبت سرد و کوهستانی در زمستان بوده و در تابستان ییلاق معتدل و مطبوعی برای گردشگران است.

اما آنچه در این ایام ماه رجب آشتیان را در استان مرکزی و سرزمین آفتاب کانون توجه قرار داده برپایی جشنواره سمنوپزان که از سنت‌های کهن این شهرستان و برخواسته از ارادت و عشق به خاندان نبوی به شمار می‌رود بوده است.

سال‌ها سمنوپزان به عشق اهل بیت عصمت و طهارت(ع)

یکی از زنان آشتیان که از جمله پیرزنان قدیمی شهرستان به شمار می‌رود با اشاره به نحوه پخت سمنو به خبرنگار تسنیم گفت: ​برای پختن سمنو پس از پاک کردن گندم‌ها که باید ترجیحا محصولات آبی باشد نه دیمی آنها را در ظرف بسیار بزرگ می‌ریزیم و شستشو می‌دهیم و در حین شستن به صورت مداوم زیر و رو می‌کنیم تا ریشه اولیه آنها در بیاید که بعد از در آمدن ریشه‌ها آنها را در ظرف‌های مخصوصی می‌ریزیم و در محلی نمناک و مرطوب می‌گذاریم و رویشان با پارچه تمیزی پوشانده و به صورت مدام به آنها آب می‌پاشیم.

این بانوی آشتیانی افزود: وقتی گندم‌ها ریشه زد جوانه‌ها را چرخ می‌کنیم و سپس صاف کرده و در یک دیگ بزرگ مخصوص پخت سمنو می‌ریزیم تا آماده طبخ سمنو شوند.

وی تصریح کرد: از دوران جوانی در کنار خانواده پخت سمنو را فراگرفته‌ام و اکنون بیش از ده‌ها سال است که به عشق اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و رسول مکرم اسلام(ص) به پخت سمنو در آیین مذهبی تاریخی سمنوپزان مشغول هستم.

سمنوپزان نماد توسل و ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع)

یکی از بانوان آشتیانی به قدمت این آئین در آشتیان اشاره کرده و به خبرنگار تسنیم گفت: نزدیک به 10 قرن است که مراسم سمنوپزان در این شهرستان برگزار می شود هر چند قبل‌تر این مراسم به صورت انفرادی و جز به جز توسط مردم شهرستان در خانه‌ها صورت می‌گرفته اما این سنتی از تاریخ آشتیان بوده که امروزه به ما رسیده است.

وی تصریح کرد: مردم هر کدام به نیتی و با توسل به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) هم‌چون خواستن حاجتی، شفای بیماری، بازشدن گره از مشکلات شخصی و خانوادگی به پحت سمنو می‌پردازند که در این مراسم توسل و ارادت مردم به اهل بیت(ع) به وضوح به نمایش در می‌آید.

این بانوی میانسال آشتیانی اضافه می‌کند: هر چند در استقبال از سال جدید مردم آشتیان به پخت سمنو می‌پردازند اما برگزاری مراسم سمنوپزان در ماه رجب و به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم(ص) این شهر را زبانزد مردم استان مرکزی و کشور کرده است.

آیین سنتی سمنوپزان نماد قدمت تاریخ و فرهنگ آشتیان

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آشتیان به این مراسم اشاره کرد و گفت: آئین سمنوپزان در آشتیان یک سنت قدمت‌دار و بومی این منطقه به شمار می‌رود که به مدت دو روز ادامه دارد که انجام این سنت و آیین در سالروز مبعث رسول اکرم(ص) جنبه معنوی و فرهنگی بالایی دارد.

علیرضا امیری آشتیانی افزود: شناختن و معرفی این داشته و سنت دیرین و ریشه‌دار قدیمی ارزشمند و سنتی در فرهنگ آشتیان از اهداف برپایی آئین سنتی سمنوپزان در شهرستان آشتیان به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: این آئین برای سومین بار با حضور اقشار مختلف مردم و حمایت دستگاه‌های اجرائی هم‌چون شهرداری، شورای اسلامی، میراث فرهنگی، هلال احمر، فرمانداری و آموزش و پرورش برگزار شده است این در حالی است که محلی نیز برای اسکان گردشگران و مسافرانی که برای مشاهده این رسم و مشارکت در این مراسم به آشتیان سفر کرده‌اند در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آشتیان با اشاره به برگزاری این مراسم بیان کرد: در این آئین 20 دیگ سمنو با 400 کیلوگرم گندم و دو تن آرد برای حدود شش هزار نفر پخت شد که برنامه‌های فرهنگی شاد به مناسبت مبعث حضرت رسول (ص)، برگزاری نمایشگاه محصولات و صنایع دستی، اجرای بازی‌های بومی و محلی، قرائت زیارت عاشورا، دعای ندبه، کمیل و مولودی‌خوانی از برنامه‌های جانبی این آئین سنتی است.
:: برچسب ها : منبع سفیر آشتیان ,
ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 20 ارديبهشت 1395


پس از رسیدن به شهر تنکابن در غرب استان مازندران،مسیر جاده دوهزار را دنبال کنید تا به دوراهی ای به نام دوراهی امامزاده قاسم برسید،در سمت چپ جاده مسیری به سمت دره می رود که انتهای آن به روستای عسل محله خواهد رسید.پس از آن باید حدود یک تا یک و نیم ساعت کوهپیمایی کرده تا بعد از عبور از تپه ها و چشمه های بین راه به دشت زیبایی به نام دریاسر برسید.

تصاویر دشت دریاسر, تنکابن

دشت دریاسر تنکابن یکی از زیباترین مناطق شمال ایران است

دشت دریاسر تنکابن یکی از زیباترین مناطق شمال ایران است که در قسمت جنوبی شهر تنکابن و در منطقه دوهزار قرار دارد و بین 4 کوه محصور شده و الموت، بلندترین کوهی است که این دشت را احاطه کرده است. دشت دریاسر مرزی است که پوشش سبز و جنگلی شمال ایران را به پوشش برفی و یخچالی کوه الموت متصل می کند. وجود كوههای زیبای هرتنگ لات خان بن، ساره كل و كل تلا، كوههای پوشیده از گیاهان، چشمه ها و رودهای پر آب دریا

تصاویر دشت دریاسر, تنکابن

«دشت دریاسر» در قسمت جنوبی شهر تنکابن و در منطقه دوهزار قرار دارد


سطح دشت دریاسر در فصل بهار و مخصوصا اردیبهشت ماه پر از گلهای زرد رنگی می شود که در میان چمن های سبز رخ می نمایانند و چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند.


از جذابترین ویژگی های این دشت زیبا می توان به ده ها چشمه ی کف آن اشاره داشت که آب را از میان سبزه ها به بیرون می جوشانند بطوریکه در فصل بهار با داشتن آب فراوان به سختی مکان خشکی را می توان در دشت پیدا کرد. جالب آنجاست که رودخانه پر آبی نیز از وسط دشت دریاسر جاریست که از ارتفاعات سیالان سرچشمه می گیرد و بر زیبایی دشت بطور خیره کننده ای می افزاید.

تصاویر دشت دریاسر, تنکابن

از جذابترین ویژگی های «دشت دریاسر» می توان به ده ها چشمه ی کف آن اشاره کرد

به دلیل موقعیت استراتژیکی این منطقه در فصول مختلف مناظر کم نظیری را می توان در آن شاهد بود. در فصل بهار چشمه های جوشان که از کف دشت جاری می شوند، از یک سو چمن های سبز رنگ که سرتاسر دشت را می پوشانند، گلهای زرد رنگ که اندازه شان در حدود 20-30 سانتی متر است، کوههای پوشیده شده از جنگلهای انبوه و از سوی دیگر قله سیالان با یخچالهای بزرگ در مقالبل را می توان در یک نگاه دید که هرگز با توصیف و عکس زیبایی آن قابل بیان نمی باشد.

دشت دریاسر تنکابن،تصاویر دشت دریاسر تنکابن

در فصل پاییز که از بدیع ترین صحنه ها در دشت دریاسر شکل می گیرد


همه ساله در اواسط اردیبهشت ماه و همزمان با روییدن میلیون ها گل زرد رنگ زیبا همایش های کوهپیمایی زیادی با حضور گروه های کوهنوردی از سراسر ایران در این منطقه برگزار می شود. از این رو این منطقه بی نظیر را ٜبهشت اردیبهشت ایران ٝ می نامند.

دشت دریاسر تنکابن،تصاویر دشت دریاسر تنکابن

سطح دشت دریاسر در فصل بهار و مخصوصا اردیبهشت ماه پر از گلهای زرد رنگ می شود


در فصل پاییز نیز یکی از بدیع ترین صحنه ها در دشت دریاسر شکل می گیرد؛ میلیون ها برگ که از درختان خود جدا می شوند در فضا معلق شده و به زمین میریزند و زمین را با رنگهای گوناگون خود فرش می کنند. یکی دیگر از صحنه های عجیبی که می توان در این دشت و در شب مشاهده کرد شهاب سنگها هستند که نور بسیار زیادی دارند. در صورت مساعد بودن هوا و بی ابر بودن آسمان براحتی می توانید آنها را مشاهده کنید.


پس اگر امسال اردیبهشت ماه قصد سفر دارید،این منطقه زیبا را در برنامه خود بگنجانید.


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 19 ارديبهشت 1395
نایاب‌ترین و زیباترین آهوی جهان که به خاطر ظاهر متفاوتش با بی توجهی مادرش روبرو شده بود، توسط انجمن حامیان حیوانات نگهداری میشود.
نایاب‌ترین و زیباترین آهوی جهان
عکس آهوی زیبا

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,آهو

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,آهو

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,آهو

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,آهو

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,آهو

اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون,آهو

مشرق


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 19 ارديبهشت 1395

اخباراجتماعی  ,خبرهای  اجتماعی, طلاقبسیاری از الگوهای شناختی در مورد خواستگاری و تحقیقات، سنتی می‌باشند و امروز دیگر، تاریخ‌مصرف آن‌ها گذشته است و از سوی دیگر مدل‌های شناختی نوین نیز، دچار عیوبی هستند که خروجی آن‌ها لزوماً مطلوب نیست و حتی از مطلوبیت بسیار کمی برخوردار است.در سال‌های اخیر روند رو به افزایش پدیده ناخوشایند طلاق، صاحب‌نظران عرصه فرهنگ را به کنکاش جهت علل این معضل واداشته است و آن‌ها را بر آن داشته که نسخه مناسبی جهت پیشگیری از این معضل پیدا کنند. ناگفته هویداست که پدیده طلاق، چه آثار نامطلوبی برای زوجین، فرزندان، اطرافیان و حتی جامعه ایجاد می‌کند و ازاین‌رو لزوم پیشگیری از طلاق به مطالعات و پژوهش‌های همه‌جانبه نیازمند است.

به گزارش مشرق، در راستای بررسی علل و عوامل طلاق در جامعه امروزی ایران، یکی از مسائلی که به نظر می‌رسد نقش مهمی در تولید ناسازگاری بین زوجین داشته باشد، عدم لحاظ کردن مسئله کفویت در امر ازدواج است. کفویت زوجین در ازدواج بدین معناست که زوجین در شاخص‌های مختلف همچون عقاید، اخلاق، مسائل اقتصادی و مالی، امور جسمی و ظاهری، تیپ شخصیتی و ... با هم تناسب کافی داشته باشند که این امر در کنار سازگاری ورزیدن طرفین، تضمین کننده یک زندگی آرام و موفق هست چراکه شباهت‌های متعدد طرفین، از جهت روان‌شناسی احساس محبت طرفین به همدیگر را در پی دارد و همچنین شباهت‌های متعدد از میزان اختلاف‌نظرها و اختلاف رفتارها می‌کاهد.

در مورد چرایی عدم لحاظ کفویت در ازدواج‌های کنونی باید گفت که دخترها و پسرها نسبت به‌ضرورت کفویت در ازدواج درک کافی ندارند و نیز الگوهای شناختی در مقوله ازدواج، تأمین‌کننده یک شناخت مناسب نمی‌باشند. چراکه بسیاری از الگوهای شناختی در مورد خواستگاری و تحقیقات، سنتی می‌باشند و امروز دیگر، تاریخ‌مصرف آن‌ها گذشته است و از سوی دیگر مدل‌های شناختی نوین نیز، دچار عیوبی هستند که خروجی آن‌ها لزوماً مطلوب نیست و حتی از مطلوبیت بسیار کمی برخوردار است.

در توضیح بیشتر این مطلب باید گفت که فرهنگ جامعه امروز ایرانی نسبت به جامعه سی - چهل سال پیش دستخوش تغییرات بسیاری شده است که درنتیجه نسخه‌های مربوط به ازدواج در آن زمان، برای امروز کارایی مناسب ندارد.

در سال‌های گذشته طلاق یک امر به‌شدت مذموم برای جامعه محسوب می‌شد و به‌ندرت طرفین حاضر می‌شدند که سرنوشت زندگی مشترک خود را با طلاق خاتمه دهند و ازاین‌رو سازگاری شاخصه اصلی ازدواج طرفین به حساب می‌آمد اما کم‌کم سبک زندگی در ایران تحت تأثیر عوامل متعددی چون افزایش رفاه، رشد تحصیلات عالی، برنامه‌های رسانه‌های داخلی، رسانه‌های خارجی و ... دگرگون شد که در راستای آن تغییرات، شاهد آن هستیم که سازگاری در ازدواج نیز همچون گذشته پررنگ نیست و لذا لازم می‌نماید همراه با مانور دادن بر روی مسئله سازگاری برای کاهش اختلافات زندگی زناشویی، الگوهای شناختی ازدواج نیز متناسب با امروز دگرگون‌شده و بر اهمیت کفویت تأکید شود.

درگذشته حتی در موارد متعددی بدون رضایت دختر و پسر و توسط بزرگ‌ترها عقد ازدواج منعقد می‌شد و این پیوند نهایتاً با مرگ طرفین پایان می‌یافت و همچنین در بهترین حالت بعد از دو سه جلسه خواستگاری اصطلاحاً دختر به پسر جواب بله یا نه می‌داد اما امروز شایسته می‌نماید جلسات خواستگاری به‌صورت پرتعداد و در یک دوره زمانی معقول برگزار شود تا در لابه‌لای این جلسات و تحقیقات، طرفین و نیز خانواده‌ها شناخت مناسبی نسبت به هم پیدا کنند و امکان مخفی ماندن موضوعات مضر به ازدواج کم بشود. در همین رابطه و برای کارآمد بودن این الگو شایسته است طرفین نکاتی را رعایت بکنند؛ که در ادامه بعضی نکات ذکرشده است.

شناخت دیگران و لحاظ تناسب شخصیتی آن‌ها با خویشتن، موقوف به شناخت خویش هست. سعی کنید ابعاد مختلف وجودی خود را مورد شناسایی قرار دهید و در این راه از خانواده و دوستان خود کمک بجویید؛ و حتی‌المقدور نتایج کار خود را مکتوب نمایید که در زمان خواستگاری در کمترین زمان بتوانید آن را ازنظر بگذرانید.

بر اساس خودشناسی‌ای که از خود حاصل نموده‌اید برای ملاک‌های خود ضریب در نظر بگیرید این نکته در تصمیم‌گیری بسیار حائز اهمیت هست

قبل از اقدام به خواستگاری بامطالعه کتاب‌های معتبر درزمینه ازدواج، آگاهی‌های لازم را کسب کنید.

آقایان با یک شناخت مناسب از خانم‌ها به خواستگاری بروند و نسبت به عقاید، اخلاق، مسائل اقتصادی، امور ظاهری، تیپ شخصیتی و ... گزینه مورد نظر خود یک تناسب کلی را مدنظر قرار دهند و لذا شناخت پیش از خواستگاری باید یک تصویر کلی و درعین‌حال مطلوب برای پسر ایجاد کند.

تمام مراحل آشنایی با اطلاع و همراهی خانواده‌ها باشد. بی‌شک شناختی که با حضور خانواده‌ها به دست می‌آید با شناختی که یک دختر و پسر جوان نسبت به هم‌کسب می‌کنند قابل‌مقایسه نیست و همچنین حضور خانواده‌ها، امور مربوطه را در یک چارچوب موجه و مقبول پیش می‌برد و نیز از حرف‌وحدیث‌های احتمالی جلوگیری می‌کند.

پروژه آشنایی بالخصوص زمانی که این پروژه بخواهد زمان‌بر نیز بشود احساسی و عاطفی شدن روابط طرفین را در پی دارد که در این حالت حصول یک تصمیم منطقی دشوار می‌گردد لذا در جلسات آشنایی شایسته است طرفین با رفتار رسمی به گفتگو بپردازند.

اشکال مهمی که در آشنایی‌های دوطرفه که معمولاً در فضای دانشگاه‌ها پیش می‌آید این است که طرفین قبل از یک شناخت منطقی، معمولاً یک رفتار عاطفی و احساسی را نسبت به هم ابراز می‌دارند و نوعی وابستگی شدید بین آن‌ها به وجود می‌آید که درنتیجه پس‌ازاین نوع تعامل، در صورت کشف هرگونه نکته ناخوشایند در مورد طرف مقابل آن را نادیده می‌گیرند. حالت خطرناک‌تر این مسئله زمانی است که تماس‌های فیزیکی از قبیل دست دادن، روبوسی و ... نیز جزو تعاملات دو طرف شود.

کتمان حقایقی که احتمال داده می‌شود که در تصمیم‌گیری طرف مقابل مؤثر باشد به‌هیچ‌وجه منطقی و معقول نیست. بی‌شک صداقت تضمین کننده انتخاب طرفین هست

نکات جزئی دیگری نیز در مراحل مختلف آشنایی باید لحاظ شود که مطالعه و تحقیق در منابع معتبر مربوط به ازدواج برای تأمین این مقصود بسیار راهگشا به نظر می‌رسد.


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 19 ارديبهشت 1395

با سلام خدمت همولایتهای عزیز . طی تماس آقای شاکری با سفیر آهو ...به اطلاع میرساند ادامه عملیات ساخت آشپزخانه امامزاده عبدالله آهو در دست اجرا میباشد .

به محض رسیدن اطلاعات بیشتر شما را مطلع خواهیم کرد


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 18 ارديبهشت 1395

با عرض سلام خدمت همولایتی های عزیز ... فرا رسیدن ایام اعیاد شعبانیه را خدمت شما تبریک عرض مینماییم .در تقويم انتظار، همه فصل ها از عطر بهاري مهدي (عج) متبرک است.

نوروز منتظران روزي است که از شب نيمه شعبان آغاز مي شود.
انتظار، فاصله اي است ميان دو جمعه: جمعه ولادت و جمعه ظهور.
بهار، همه طراوتش را مديون يک گل است: گل زيباي نرگس.
اگر سختي زمستان غيبت نبود، شوق آمدن بهار عدالت معنا نداشت.
خانه تکاني، رسم قديمي همه منتظران بهار است. بهارِ مهدي (عج) از راه مي رسد، خانه تکاني دل ها را فراموش نکنيم.
بهترين هديه اي که مي توان براي گلدان شکسته قلب منتظران خريد، يک شاخه گل نرگس است.
جمعه ها کافي نيست، هر روز سهمي را به امام زمان(عج) اختصاص بدهيم.
منتظران واقعي به اشک و آه و دعا اکتفا نمي کنند.
نيمه هاي شعبان مي آيند و مي روند، حيف است اگر فقط با نقل و مشکلات و شيريني برگزارش کنيم.
کم لطفي مهمان است بر سرِ سفره بنشيند و صاحبخانه را نشناسد، حتي اگر او را نبيند.
امام زمان (عج) بيشتر از آن به گردن شيعه حق دارند که فقط نيمه هاي شعبان به يادشان بيفتيم.
اگر خورشيد از چشم ما پنهان مانده است، تقصير ابرها نيست، چشمان ما باران نخورده است.
حتي اگر امام از چشم ما غايب باشد، باز هم ما از چشم او غايب نيستيم.
اي کاش روزهاي »غفلات« ما از شب هاي »غيبت« او طولاني تر نبود.
مبادا فقط وقتي همه درها به رويمان بسته شد، درِ خانه امام زمان (عج) را بزنيم.
مکه با همه »صفا«يي که دارد، بي گل روي مهدي (عج) بي»صفا« است.
هر دستي در آرزوي بوسيدن حجرالاسود است، حجرالاسود در آرزوي بوسيدن دست مهدي (عج) است.
منتظرتر از امام زمان (عج) سراغ داريم؟ 1167 سال در انتظار!
دلنشين ترين اشعار در ديوان انتظار، سروده دل سپرده ترين شاعران است، آنها که دل به حضرت مهدي (عج) سپرده اند.
نمازِ هيچ مأمومي بي امام اقامه نمي شود، ما چند رکعت را به امام خويش اقتدا کرده ايم؟
دير و زودش مصلحت است، امّا هيچ عريضه اي بي جواب نمي ماند.


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 18 ارديبهشت 1395


ن : بهنام صادقی
ت : پنجشنبه 16 ارديبهشت 1395
بدينوسيله درگذشت مرحوم مبرور آقاي رضا باقري نژاد دائي همسراينجانب بهنام صادقي را باطلاع ميرساند .مراسم ترحيم متعاقبا اعلام ميگردد


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 15 ارديبهشت 1395
Image result for ‫علی کریمی و همسرش‬‎

امیر اسدی
ایگور استیماچ درباره‌اش می‌گوید: «مرا یاد فرانک لمپارد می‌اندازد.» هافبکی که با درخشش خیره‌کننده‌اش، حتی در روزهای بحرانی ستاره بی‌چون و چرای سپاهان بود و توانست نام خود را به عنوان یک استعداد آینده‌دار بر سر زبان‌ها بیندازد. علی کریمی این فصل را درخشان‌تر از فصول قبل سپری کرد. او درخشید اما چه سود که سپاهان نتوانست موفقیتی کسب کند. کریمی از دلایل این افت صحبت می‌کند و البته مقایسه‌ای که این روزها در اصفهان انجام می‌شود. مقایسه او و محرم نویدکیا که از نظر خودش چندان منطقی نیست!

قبل از هر چیز برویم سراغ نتایج سپاهان. چرا این فصل موفقیتی کسب نکردید؟ دلیل این افت وحشتناک چه بود؟
اول فصل خیلی از بازیکنانمان را از دست دادیم. احسان به فرانکفورت رفت و کارت بازی دو بازیکن برزیلی‌مان صادر نشد. نتوانستیم جایگزینی برای پریرا و پادوانی پیدا کنیم و البته محرم نویدکیا را هم در اختیار نداشتیم. مربی‌مان دوباره تغییر کرد، فرکی رفت و استیماچ آمد و همه اینها دست به دست هم داد تا نتوانیم مثل همیشه مدعی کسب عنوان قهرمانی باشیم.
با این حال تو یکی از ستاره‌های سپاهان، حتی در این روزهای بحرانی بودی. فکر می‌کنم این فصل برای خودت بهتر از فصول قبل بود.
به شخصه فصل برایم بد نبود. بازی‌های نسبتا خوبی انجام دادم و کادر فنی از عملکردم رضایت داشت.
شاید اگر همه بازیکنان مثل تو بودند الان سپاهان شرایط مناسب‌تری را تجربه می‌کرد. اینطور نیست؟
واقعیتش همه بازیکنان سپاهان زحمت کشیدند چه زمانی که آقای فرکی بود و چه دوره‌ای که استیماچ آمد و چه حالا که قاسم زاغی‌نژاد سرمربیگری را بر عهده گرفته. به جرات می‌گویم اشتباه‌های داوری امتیازهای بسیاری از ما گرفت. بدشانسی هم مزید بر علت شد تا نتایج بر وفق مراد ما نباشد. مثلا توپ‌هایمان از فاصله نزدیک تبدیل به گل نمی‌شد اما یک توپ می‌آمد و داخل دروازه ما می‌رفت. اینها نمی‌توانند دلایل قانع‌کننده‌ای برای نتایج سپاهان باشند اما در به وجود آمدن این شرایط نقش داشتند.
از تو به عنوان جانشین محرم در سپاهان نام می‌برند. درباره مقایسه با کاپیتان سپاهان نظرت چیست؟
هنوز زود است این مقایسه انجام شود. به این خاطر که نویدکیا نزدیک به 20 سال برای سپاهان بازی کرده و جام‌های زیادی به دست آورده. او را با هیچ بازیکنی در ایران نمی‌شود مقایسه کرد.
یعنی این مقایسه را دوست نداری؟
نه اینکه بدم بیاید اما محرم فقط 14 سال کاپیتان سپاهان بوده و کلی افتخار کسب کرده. این مقایسه در مقطع کنونی درست و منطقی نیست.
استیماچ که اخراج شد این شایعه به وجود آمد که بازیکنان سپاهان پشت او را خالی کرده‌اند. قطعا این شایعه را تایید نمی‌کنی؟
من کاری به این حرف‌ها ندارم. با بچه‌ها که در تمرین حرف می‌زنیم مدام می‌گوییم که این استیماچ چقدر بدشانس بود. فوتبال همین است، یک روز نتیجه می‌گیری و یک روز نه اما بحث کم‌کاری هیچ وقت نبود و نخواهد بود. ما بازیکنان با جان و دل بازی کردیم، نه برای مربی که برای نام سپاهان و البته جایگاه خودمان. پس این را مطمئن باشید که چنین ماجرایی واقعیت ندارد و بازیکنان سپاهان نقشی در اخراج استیماچ نداشتند.
تو البته بازیکن مورد علاقه استیماچ هم بودی. او سبک بازی‌ات را با فرانک لمپارد مقایسه کرد و این را حتی به رسانه‌ها نیز گفت.
خب استیماچ به من لطف داشت. آن زمان که او کاپیتان وستهم بود، لمپارد به عنوان یک بازیکن جوان وارد تیم بزرگسالان این باشگاه شد استیماچ می‌گفت لمپارد مثل خیلی از بازیکنان بزرگ، استعداد آنچنانی نداشت اما آنقدر تمرین کرد و انرژی گذاشت تا به ستاره فوتبال انگلیس تبدیل شد. او سبک بازی مرا با لمپارد مقایسه می‌کرد و می‌گفت اگر تلاش کنی می‌توانی به لیگ‌های معتبر اروپایی برسی. امیدوارم که روزی به این هدفم برسم.
مصاحبه را خودت تمام کن.
از هواداران سپاهان تشکر می‌کنم که در بدترین شرایط هم ما را تنها نگذاشتند و حامی مان بودند. امیدوارم این حمایت آنها را جبران کنیم و بتوانیم بار دیگر شادی را به آنها هدیه بدهیم.:: برچسب ها : منبع خبر روزنامه ایران ورزشی ,
ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 13 ارديبهشت 1395

پیروانی: حریفی قدر برای رقبا هستیم


سرمربی تیم فوتبال جوانان پس از قرعه‌کشی رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: «برای کسب سهمیه جام جهانی و قهرمانی در آسیا، شاهد جدال تنگاتنگی بین حریفان خواهیم بود.»
به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، امیر حسین پیروانی گفت: «با توجه به قرعه‌کشی که صورت گرفت، دیگر هیچ تیمی در آسیا ضعیف نیست و این موضوع به نگاه کنفدراسیون فوتبال آسیا از دهه قبل باز می‌گردد چرا که AFC با فراهم کردن شرایط و در اختیار گذاشتن فرصت به تیم‌هایی مانند ویتنام، یمن، تایلند و کشورهایی از این قبیل، فوتبال آسیا را در رده‌های پایه دچار تحول کرد و اکنون با برگزاری قرعه‌کشی مسابقات قهرمانی آسیا، متوجه می‌شویم که هیچ تیمی کار راحتی ندارد و برای کسب سهیمه جام جهانی باید تلاش کرد. بدون شک همه تیم‌ها در سطح آسیا در حال رشد هستند و ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم.»
او درباره همگروهی ایران با تیم‌های یمن، ژاپن و قطر گفت: «قطر قهرمان دوره قبلی رقابت‌های قهرمانی آسیا است. تیم ژاپن تیم بسیار قدر و مدعی در سطح آسیا بوده و تیم یمن نیز در دوره گذشته از گروه خود صعود کرده و عملکرد قابل قبولی را از خود به جای گذاشته است. ما کار سختی پیش‌رو داریم. ضمن اینکه ایران نیز به عنوان حریفی قدر برای دیگر تیم‌ها محسوب می‌شود و بازی کردن دیگر تیم‌ها مقابل ما چندان آسان نخواهد بود.»
سرمربی تیم جوانان در ادامه درباره گروه‌های دیگر گفت: «همه تیم‌ها در این مسابقات کار سختی دارند. اگر بخواهیم سهمیه جام جهانی را به دست آوریم چه در رده بندی و چه در فینال یا مرحله گروهی فرقی نمی‌کند که با چه تیمی بازی می‌کنیم. مهم برای ما و هر تیمی نوع تدارکات و اردوهای آماده‌سازی و در نهایت حضور در تورنمنت‌های مختلف است. از شب گذشته که قرعه‌کشی صورت گرفت، گروه‌های آنالیز ما در دانشگاه و کادر فنی فعالیت خود را آغاز کرده تا بتوانیم قدم به قدم و با برنامه پیش برویم تا در مسابقات پیش‌رو عملکرد موفقی داشته باشیم.»
پیروانی ادامه داد: «مهم‌ترین دغدغه ما بازی تدارکاتی است. باید در تورنمنت‌های خوب حضور داشته باشیم تا بازیکنانم با شرکت در تورنمنت‌ها و برد و باخت تجربه کسب کنند و در صورت شکست در بازی، بتوانند به شرایط آن مسابقه برگردند و در نهایت به نتیجه مورد نظر برسیم. از کمیته فنی و جوانان درخواست حضور در مسابقات و تورنمنت‌های چهار تیمی را داشته‌ایم تا بتوانیم به اهداف خود برسیم و تیم کاملا آماده‌ای را به مرحله نهایی رقابت‌ها اعزام کنیم. بدون شک با مشخص شدن گروه‌ها، تیم‌هایی هستند که بخواهند با ما بازی کنند و ما نیز باید از این فرصت استفاده کنیم. اگر تدارکات خوبی داشته باشیم قطعا یکی از مدعیان اصلی این مسابقات خواهیم بود. عصر دیروز با مسوولان کمیته فنی و جوانان و همچنین رییس فدراسیون فوتبال نشستی را برگزار کرده و در خصوص کمپ آلمان به بحث و تبادل نظر پرداختیم. اگر کمپ آلمان برگزار شود، کمک بسیار خوبی به عملکرد بازیکنان خواهد کرد.»
سرمربی تیم جوانان در ادامه درباره برگزاری تورنمنت سنگاپور و دیدار تدارکاتی با لهستان افزود: «قرار بود تورنمنت سنگاپور با حضور تیم‌های ازبکستان، استرالیا، ایران و سنگاپور برگزار شود. با توجه به همگروهی ازبکستان و استرالیا، مشخص نیست که این تورنمنت برگزار خواهد شد. آیا تیم جایگزینی برای این دو تیم در نظر گرفته می‌شود تا مسابقات برگزار نشود. بازی با تیم لهستان نیز یک دیدار تدارکاتی مفید خواهد بود.»
او در پایان گفت: «هر بازی تدارکاتی خوب ما را یک گام به موفقیت نزدیک می‌کند. امیدواریم شرایط برایمان به گونه‌ای فراهم شود که در اردوهای تدارکاتی، بازی‌های دوستانه و بین‌المللی خوبی را برگزار کنیم تا در رقابت‌های قهرمانی فوتبال جوانان آسیا موفق باشیم.»


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 13 ارديبهشت 1395
:: برچسب ها : کانال اخبار آهو ,
ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 13 ارديبهشت 1395:: برچسب ها : منبع کانال آخبار آهو ,
ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 12 ارديبهشت 1395
:: برچسب ها : منبع کانال اخبار آهو ,
ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 13 ارديبهشت 1395
ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 12 ارديبهشت 1395:: برچسب ها : منبع کانال اخبار آهو ,
ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 12 ارديبهشت 1395


:: برچسب ها : منبع کانال خبر آهو ,
ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 12 ارديبهشت 1395


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 12 ارديبهشت 1395

با توجه به درخواست تعدادی از همشهریان گرامی مبنی بر تجلیل از مقام دانش آموزان و دانشجویان نخبه به مناسبت 12 اردیبهشت روز معلم این وبلاگ آمادگی خود ر اجهت انتشار اسامی و تصاویر دانش آموزان و دانشجویان ممتاز و نخبه اعلام میدارد.

لذا علاقه مندان میتوانند با ارسال تصویر مدرک تحصیلی خود به همراه یک قطعه عکس با آدرس وبلاگ یا به آدرس تلگرام سفیر روستای آهو اقدام مقتضی مبذول دارند.


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 12 ارديبهشت 1395محمود حسنی فرماندار آشتیان در این نشست با اشاره به جایگاه چهارمی اماکن تاریخی این شهرستان در سطح استان گفت: شهرستان آشتیان ظرفیت مناسبی برای گردشگری دارد که امیدواریم در استان نیز با توجه به همین جایگاه اعتبارات منظور گردد تا شاهد رونق بخش گردشگری شهرستان باشیم.

وی به وضعیت بناهای تاریخی شهرستان نیز اشاره داشت و افزود: باید نسبت به نگهداری صحیح این بناها با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مردمی در کنار دولت توجه کافی داشت و شرایط را برای استقبال بخش خصوصی آماده کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی نیز در این جلسه به وضعیت اماکن و بناهای تاریخی شهرستان اشاره داشت و گفت: امیدواریم در سالجاری اعتبارات ملی و استانی خوبی در این بخش لحاظ شود تا بتوانیم نسبت به ترمیم این بناها اقدام جدی داشته باشیم.

سید محمد حسینی در ادامه از واگذاری اماکن تاریخی شهرستان به بخش خصوصی استقبال کرد و افزود: از متقاضیان با داشتن طرح استقبال می کنیم که اخذ مجوز متقاضی از صندوق احیا اماکن تاریخی از شرایط واگذاری است.

در این نشست مقدمات ثبت آیین پخت سمنو شهرستان آشتیان و برگزاری سومین دوره این آیین نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

لازم به ذکر است پس از این نشست مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان به اتفاق فرماندار آشتیان از اماکن تاریخی مستوفی الممالک،معتمدالایاله، منزل تاریخی میرزا حسن آشتیانی، منزل استاد عبدالعظیم قریب و آسیاب جفتی شهرستان از نزدیک بازدید و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ گردید.


:: برچسب ها : منبع"فرمانداری آشتیان ,
ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 12 ارديبهشت 1395


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 11 ارديبهشت 1395

بر اساس برسی های به عمل آمده هزینه اعلام شده از طرف مخابرات مربوط به تجهیزات و امکانات شبکه های تلوزیونی (صدا و سیما) می باشد

ضمنا بر اساس پیگیریهای به عمل آمده شبکه تلفن همراه روستایی آهو در اواخر اردیبهشت ماه تقویت خواهد شدن : بهنام صادقی
ت : شنبه 11 ارديبهشت 1395

به مناسبت روز کارگر

روز کار و کارگر را به تمامی کارگران زحمت کش و تمامی کارگرانی که روز و شب را در گروی نان حلال میگذارند تبریک می گوییم . امیدواریم این تلاش های روزانه شما توشه ای برای عاقبتتان باشد .

ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 11 ارديبهشت 1395

با توجه به استقبال کم نظیر همشهریان گرامی از وبلاگ سفیر روستای آهو خواهشمند است نسبت به اعلام نظر خود در خصوص رضایت از عملکرد این وبلاگ در اطلاع رسانی به موقع اقدام بفرمایید.

لطفا به گزینه نظر سنجی در سمت راست سایت رفته و گزینه دلخواه خود را تیک بزنید... با تشکر....


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 8 ارديبهشت 139500:00 00:00


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 7 ارديبهشت 1395روستای آهو

روستای آهو در شهرستان آشتیان یکی از روستاهای هدف گردشگری در استان مرکزی سرزمین آفتاب است که می‌تواند گزینه مناسبی برای تفریح گل و گشت مسافران نوروزی باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، نزدیک به 1000 روستا در مجموع استان مرکزی وجود دارد که هرکدام با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد خود می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای تفریح مسافران نوروزی و لذت حضور بهار در میان شاخه‌های تنیده درختان شکوفه زده باشد.

شناساندن روستاهای گردشگری برای مسافران و معرفی آنها به عنوان یکی از جادبه های جذب توریسم از جمله مهم ترین مسئولیت‌ها به شمار می‌رود که ایام عید و تعطیلات نوروزی بهترین و شاید طلایی ترین زمان برای معرفی و گذراندن اوقات در این روستاها است.

مسافران نوروزی باسفر به شهرستان آشتیان در فاصله 5کیلومتری از آن به سرزمین قنات‌ها می‌رسند که می‌توانند برای چشیدن طعم یک هوای بهاری در آن مکان مستقر شده و صبح خود را با بوی نسیم بهاری آغاز کنند.

این روستا ازغرب به روستای گرکان، از سمت شمال به تفرش و از شرق به روستای فوجرد منتهی می‌شود و تاکنون 3 قنات در آن به ثبت رسیده است.

حس و لمس کردن عطر بهار در روزهای نخستین سال در تمامی روستاهای استان مرکزی ممکن می‌شود و حتی بر ای آن دسته از افرادی که ساکن خود استان هستند نیز می‌تواند نسخه ای مفید برای فرار از زندگی شهری و آلودگی هوا و سروصدای شهر باشد.

برای نامگذاری این روستا به نام آهو دلایل مختلفی توسط کارشناسان تاریخی ذکر شده و هریک موضوعی را مبنی بر نام گذاری این روستا دانسته اند و در تمام قسمت‌های روستای آهوی آشتیان نهرها و چشمه‌های متعدد را می‌توان دید که با زلالی آب‌های خود مسافران نوروزی را به سمت خود فرا می‌خواند.

سادگی زیارت در دل طبیعت بکر آهو

وجود دو امامزاده از فرزندان آل الله سبب شد که ذخیره معنوی و برکتی برای ساکنان روستا ایجاد شود و بندهای توسل خود را به ریسمان بارگاه این دوامامزاده متصل کنند که مسافران نوروزی نیز می‌توانند با مراجعه به محله بالا امامزاده عبدالله در محله پایین نیز امام زاده شهربانو را زیارت کنند.

روستای آهو را شاید بتوان از دیدگاه دیگری به سرزمین کوه‌ها نسبت داد چراکه در اطراف کوه‌های متعدد محصور شده و آنان همچون سربازانی به نگهبانی از روستا سرو قامت و رو به اوج ایستاده اند.

وجود خانه‌های قدیمی با همان شکل و شمایل گذشته‌های دور این منطقه توانسته زیبایی ویژه و محسوسی را به محیط روستا ببخشد به گونه ای که این زیبایی در کادر تمامی عکاسان به خوبی جای می‌گیرد.

سیر و سیاحت در کوچه‌های قدیمی روستا برای مسافران نوروزی می‌تواند بهترین لحظات را فراهم کند به گونه ای که شاید نتوان این احساس را در هیچ کجای دنیا جز ایران چهارفصل تجربه کرد.

سفره میهمان نوازی روستائیان در ایام نوروز در تمامی نقاط کشور به چشم می‌خورد و در استان مرکزی نیز همواره این موضوع به واضحی هرچه تمام مشاهده می‌شود و با ورود به روستای آهو آشتیان نیز مادربزرگ و پدربزرگ‌هایی دیده می‌شوند که از ایوان‌های منازل میهمانان نوروزی را به میهمانی نوروزی خود دعوت می‌کنند.

وجود کوه‌های فراوان در اطراف این روستا سبب شده که اقلیمی معتدل و کوهستانی را برای آن رقم بزند و مسافرانی که علاقه مندند که ایام نوروز خود در منطقه‌ای با چنین آب و هوا بگذرانند روستای آهوی آشتیان بهترین گزینه برای آنان است.

با آمدن فصل بهار تمامی درختان منطقه آهو لباس شکوفه‌های رنگین بر تن خود می‌کنند و مسافرانی که عاشق مشاهده درختان بهاری با شکوفه های رنگارنگ هستند می‌توانند از این روستا دیدن کنند.

آهو آغوش خود را برای میزبانی هرچه با شکوه از مسافران نوروزی باز کرده و این مسافران هستند که می‌توانند روزهای پایانی تعطیلات نوروز را در این روستا سپری کنند.

روستای آهوی آشتیان می‌تواند بهترین خاطرات بهاری را برای مسافران نوروزی بسازد و مسافران می‌توانند با بستن چمدانی به سمت این روستا در استان مرکزی حرکت کنند.:: برچسب ها : منبع خبرگزاری تسنیم ,
ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 8 ارديبهشت 1395


قاسم انصاري دراين ديدارها ضمن تبريك ولادت حضرت علي(ع) ازخانواده شهداء بعنوان سرمايه و پشتوانه انقلاب وميهن اسلامي نام بردو افزود: اگر مجاهدت فداكارانه جوانان اين مرزوبوم و صبر و بردباري خانواده شهداء نبود هم اكنون ما در امنيت وآسايش نبوديم.

گفتنی است اين ديدارها چهارشنبه اول ارديبهشت 95 درراستاي تجليل ازپدران آسماني و باحضور قاسم انصاري معاون فرماندار، سميه آشتياني بخشدار، محمد گودرزي فرماندهي ناحيه مقاومت بسيج و رمضانعلي چراغعلي‍گل رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران آشتیان درمنزل والدين شهداء مراد سقرجوقي و جواد سقرجوقي درروستاي سقرجوق انجام شد.

شهيد مراد سقرجوقي سال 1349 درروستاي سقرجوق متولد و درتاريخ 22 فروردین 1366 درمنطقه عملياتي شلمچه به شهادت رسيد، شهيد جواد سقرجوقي سال 1348 درروستاي سقرجوق متولد و درتاريخ 21 دیماه 1365 درمنطقه عملياتي شلمچه به شهادت رسيد.:: برچسب ها : منبع: فرمانداری آشتیان ,
ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 6 ارديبهشت 1395

درخواستهای همولایتی های عزیز از اعضاء هیئت آهویی های مقیم تهران.

1-وضعیت باسازی قبرستان آهو سامان گیرد.

2- وضعیت امامزادگان هر چه سریعتر سامان گیرد

3-وضعیت آسفالت داخل روستا پیگیری شود

4-لایروبی قنات داخل روستا انجام شود

5-نصب تصاویر شهدا در ورودی روستای آهو

6-دعوت از آهویی ها و استفاده از نظرات آنها

7-ایجاد سیستم پیامکی اطلاع رسانی هیئت

8- ایجاد حسینیه در تهران

9- پیگیری وضعیت تلفن همراه

با توجه به این درخواست ها بار دیگر به اطلاع همولایتی های عزیز میرساند که : سیستم پیامکی هیئت راه اندازی شده و حدود 30 شماره به این سامانه افزوده شده است . ولی متاسفانه به علت بستن پیامک تبلیغاتی این شماره ها فقط به تعدادی از این دوستان پیامک تبریک میلاد امام علی علیه السلام ارسال شده است ..ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 6 ارديبهشت 1395

ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 4 ارديبهشت 1395

بازديدفرماندار به همراه رئيس سازمان صنعت ، معدن و تجارت از واحدهاي توليدي آشتيان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، هدف از این بازدیدها را دیدار با صنعتگران و حل سریع مشکلات و موانع واحدهای تولیدی عنوان کرد .

بازدید از شرکتهای آوا پزشک و پتروغزال وطن و همچنین زیرساختهای شهرک صنعتی آشتیان از جمله برنامه های سفر یک روزه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به شهرستان آشتیان بود.

لازم به توضیح است همچنین در نشست مشترک رئیس سازمان صنعت ،معدن و تجارت با آقای حسنی فرماندار شهرستان آشتیان، مسائل و مشکلات حوزه صنعت، معدن و تجارت این شهرستان بررسی و تصمیماتی جهت رفع آنان اتخاذ شد.

حسنی در این نشست به رفع مشکلات واحدهای تولیدی و حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در شهرستان تأکید کرد.


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 1 ارديبهشت 1395

با سلام خدمت همولایتی های عزیز با توجه به درخواست همولایتی های عزیز برای فعال سازی سامانه پیامکی هیئت آهویی های مقیم تهران به اطلاع میرساند که مراحل آماده سازی این سامانه در حال انجام است و تعدادی شماره به این سامانه اضافه شده . ولی متاسفانه به علت بستن پیامهای تبلیغاتی روی این شماره ها امکان ارسال پیامک با بن بست رو به رو شده است . در ضمن این سامانه فعلا فقط به شماره های با کد 0919 و 0912 پیامک ارسال خواهد کرد از عزیزانی که درخواست ارسال پیامک هیئت آهویی ها را به شماره خود دارند . خواهشمند است هر چه سریعتر شماره خود را به این وبلاگ یا به شماره همراه 09199042252 ارسال نمایند تا در لیست ارسال قرار گیرند . لطفا قبل از ارسال شماره از باز بودن پیامک تبلیغاتی برروی شماره خود اطمینان حاصل نمایید


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 1 ارديبهشت 1395
آقای عابدین خان و یدالله خان و حاج علی شوفر شوفرهایی که در گذشته نه چندان دور نامی شناخته شده بودند محمد علی همتی آهویی فرزندکربلایی سلمانکه مسئولیت اداره حمام آهو را بعده داشتند که از مشاغل پر زحمت آن دوره بود . روحش شاد استاد محمود سلمانی. حجامت. را در آهو عهده دار بود.همولایتی های قدیمی با تیغش آشنایی دارند .. روحش شاد گرامی باد یاد و خاطره چهره ماندگار دیارمان آهو مشهدی رمضان همتی آهویی فردی معتمد و معتقد و امین مردم بودند همچنین در حل و فصل منازعات صاحب نظر بودند .. روحش شاد گرامیباد یاد و خاطره چهره ماندگار دیارمان آهو شادروان حاج قاسم سلیمانی تعزیه خوان . مداح اهل بیت. قاری قرآن . موذن. و از افراد خوشنام و خیر بودند .. روحش شاد درود بر کار آفرین دیارمان آهو آقای حسن احمدی ب
رئیس سازمان میراث فرهنگی. صنایع دستی و گردشگری در سه نامه جداگانه به استانداران تهران. مرکزی. و قزوین اسامی روستاهای منتخب طرح ضربتی تولید و اشتغال در این سه استان را به آنها ابلاغ کرد. در این نامه ها اسامی روستاهای جلیزجند. سنگان. و انجه به استاندار تهران.. روستاهای آهو وهزاوه به استاندار مرکزی... و روستاهای گازارخان و اندچ به استاندار قزوین ابلاغ شده اند
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)