تبلیغات شما اینجا شرکت دیجیتال مارکتینگ پنل پیامکی - پنل اس ام اس - مدیانا اس ام اس طراحی سایت
بستن تبلیغات [X]
سفیر روستای آهو
آنتن دهی همراه اول طی دی و بهمن ماه 95

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان مرکزی ؛ عابد حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی در آیین افتتاحیه این سالن گفت : در راستای جذب و حمایت از بخش خصوصی در زمینه فعالیت‌های ورزشی ایجاد زیرساخت و شرایط مناسب ضروری است. حقدادی افزود: واگذاری فعالیت های ورزشی به بخش خصوصی در برنامه های اداره کل قرار دارد که این مهم نیز مورد توجه می باشد مدیر کل ورزش وجوانان استان مرکزی اظهار کرد : بخش خصوصی به عنوان بازوان اجرایی در کنار هیاتهای ورزشی و اداره کل ورزش و جوانان می تواند در تعالی ورزش استان و پرورش استعدادها نقش مستقیم و اثرگذاری را داشته باشد. حقدادی در ادامه بیان داشت : بخش خصوصی چه در حمایت از تیمها و هیاتهای ورزشی و چه در ساخت اماکن ورزشی می تواند دوران طلایی دیگری برای ورزش استان رقم بزند مراسم افتتاحیه این سالن با حضور حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان ، محمدی معاون ورزشی اداره کل ، هاشمی حراست اداره کل ،امیری رئیس بدنسازی وپرورش اندام استان ، نان بده رئیس هیات همگانی استان وتنی چند از مسئولین استانی وشهرستان برگزارشد سالن ورزشی رویال پرو شهر اراک دارای 800متر زیر بنا امکانات ورزشی ودرمانی از جمله سالن مجهز بدنسازی ، سالن هوازی، استخر آب در مانی ، سونا با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ساخته شده است
حدیث روز
المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛ دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست: يا برايش ذخيره مى‏ گردد، يا در دنيا برآورده مى‏ شود، يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آشتیان از اجرای عملیات گابیون‌بندی در سطح پنج کیلومتر از اراضی طبیعی این شهرستان خبر داد.

به گزارش سفیرآشتیان؛ مهدیار جودکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: به منظور کاهش اثرات بلایای طبیعی طرح گابیون‌بندی در حوزه شهری در سطح پنج کیلومتر از اراضی طبیعی روستای آهو این شهرستان در حال اجراست.

وی تصریح کرد: حجم عملیات گابیون‌بندی در این پروژه 850 متر مکعب، اعتبار هزینه شده 130 میلیون تومان و سازه سنگی سطح آبخیز حدود 430 هکتار است.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آشتیان افزود: با اجرای این سازه، سیلاب مهار شده و ضمن کنترل آب‌های روان، این آبها به آرامی جذب سفره‌های زیرزمینی شده و به آبدهی و تغذیه قنات‌ها نیز کمک می‌کند.

جودکی با بیان اینکه بیش از 5 هزار و 542 هکتار از مساحت شهرستان آشتیان را حوزه آبخیز شهری تشکیل می‌دهد، گفت: در آینده نزدیک عملیات گابیون‌بندی با حجم 150 متر مکعب در روستای سرهرود این شهرستان با اعتبار 300 میلیون ریال به اجرا در خواهد آمد.

وی هدف از اجرای عملیات را جلوگیری از فرسایش کنار رودخانه‌ای، حفاظت از باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی حاشیه رودخانه‌ روستای آهو آشتیان و همچنین جلوگیری از ورود سیلاب به باغ‌ها عنوان کرد.


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 30 خرداد 1395
مطلب از ع آهویی
باسلام حركت فرهنگي اخيرشما در خصوص معضل جدايي وقهر در محيط خانواده ها وفاميل ريشه در مسايل متعددي دارد كه ميتوان از حسادت وبخل /اقتصادي/كج فهمي هاي فرهنگي /ندانم كاري وغفلت و...نام برد . متاسفانه دخالتهاي بيمورد و عدم تعامل وهمفكري نيز بر اين معضل سايه مي اندازد.راه حل اصلي بدست خود ما واطرافيان ماست . عدم دخالت در امور يكديگر / تفكر وتعقل /قناعت طبع وبلند نظري /دوري از هرگونه حسادت وبخل وخشنود شدن نسبت به پيشرفت يكديگرو....ميتواند در حل معضل گره گشا باشد.بیائیم در ماه مهرباني رمضان باهم مهربان باشيم وكدورتها را از دلهاي تاريكمان بيرون ريخته وروشنايي را جايگزين كنيم....


حسن باران این است که زمینی است، 
ولی آسمانی شده است و به امداد زمین می آید
مثل باران باشیم ....

ن : بهنام صادقی
ت : پنجشنبه 27 خرداد 1395

ماه رمضان ماه رحمت ومغفرت ماه خدا وپيامبر ماه كارهاي نيك و رسيدن به قرب الهي و در پايان اين ماه با عظمت عيد فطر و رسيدن به فطرت انساني است . فطرت همه انسانها پاكي و خوبيهاست .كسي بد آفريده نشده ونخواهد شد .لذا ما هستيم كه سرنوشت خود را با دست خود رقم مي زنيم .با توجه به وجود ناهنجاريهاي اخلاقي موجود از قبيل جدايي وقهر در جامعه وبنا به پيشنهاد تعدادي از همشهريان گرامي اين وبلاگ در نظر دارد در ماه مهرباني رمضان در تلگرام و وبلاگ پستي را با نام بياييم نسبت به هم مهربان باشيم ايجاد نمايد.لذا اماده دريافت نظرات وپيشنهادهاي سازنده شما هستيم


عکس و تصویر مهربان باشیم


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 26 خرداد 1395

شهدا همچون چراغ فروزان بر تارك عرش مي درخشند و پرتو افشاني مي كنند

محمود حسنی فرماندار در دومین جلسه ستاد برگزاری یادواره شهدای شهرستان آشتیان گفت: شهدا همچون چراغ فروزان بر تارک عرش می درخشند و فرا روی رهروان مسیر هدایت و عبودیت الهی و پیروان امامت و ولایت برای عبور از گردنه های تاریک جهل و کمین گاه های دشمنان و فتنه گران و فریبکاران، پرتو افشانی می کنند.


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 26 خرداد 1395


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 26 خرداد 1395

WWW.GHARAJE.BLOGFA.COM چو آهو نباشد تن من مباد


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 23 خرداد 1395

مراسم تشییع پیکر مرحوم عباس همتی آهویی پدر شهید یداله همتی صبح یکشنبه از درب منزل آن مرحوم در اقسریه .به سمت بهشت زهرا قطعه خانواده شهدا برگزار میگردد

از طرف همکاران سایت سفیر آهو به خانواده این مرحوم تسلیت عرض مینماییمن : بهنام صادقی
ت : شنبه 22 خرداد 1395

كسب اطلاع گرديد آقای عباس همتی آهویی پدر شهید یدالله همتی آهویی صبح امروز دار فانی را وداع نموده است ضمن عرض تسلیت به خانواده هاي عزادار مراسم تدفین و تشيیع وترحيم آنمرحوم متعاقبااعلام میگردد


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 22 خرداد 1395


حمید سبزواری

به گزارش خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا، حمید سبزواری، شاعر شعرهای مشهور و ماندگار دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، در سن 91 سالگی در بیمارستان آسیای تهران دار فانی را وداع گفت.

گفته می‌شود، وصیت مرحوم سبزواری دفن در خانه قدیمی‌شان در شهر سبزوار بوده است و پسر آن مرحوم امروز (22 خرداد) با مسئولان سبزوار برای اخذ موافقت با اجرای وصیت استاد، جلسه خواهد داشت.

شعرهای بلند زنده‌یاد سبزواری، زبان گویای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است و پیشواز آمدن امام خمینی(ره) به کشور را با مشهورترین سروده‌اش، "خمینی ای امام" ، در اذهان مردم ایران جاودانه کرده است.

حسین آقا ممتحنی مشهور به حمید سبزواری، شاعر معاصر ایران و دارنده نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر است. سبزواری زاده 1304 در سبزوار است که قبل از مدرسه، قرآن را در خانه و نزد مادرش آموخته بود. وی سرودن شعر را از چهارده‌سالگی آغاز کرد.

از آثار حمید سبزواری می‌توان به دیوان اشعار، کاروان سپیده، یاد یاران، سرود درد، گزیده ادبیات معاصر و سرود سپیده اشاره کرد. سبزواری در نتیجه مبارزات انقلابی، سال‌ها تلاش صادقانه شغلی و ذوق و قریحه بالای شاعری، تاکنون افتخارات متعددی را کسب کرده است.

او برای انقلاب شعر و شعار می‌ساخت که در راهپیمایی‌ها و نمازجمعه خوانده می‌شد؛ برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو، خمینی ای امام و الله اکبر خمینی رهبر.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درگذشت شاعر انقلاب اسلامی، مرحوم حمید سبزواری را به خانواده محترم ایشان و تمامی علاقه‌مندان به شعر انقلاب تسلیت گفته، از خداوند سبحان برای ایشان غفران و رحمت واسعه طلب می‌کند.

روحش شاد و راهش پررهرو باد.


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 22 خرداد 1395


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بازیگر «بادیگارد» در پیامی کوتاهی نوشت : «درگذشت حبیب محبیان (مرد تنهای شب) هنرمند کشورمان در عرصه موسیقی را به جامعه موسیقی و طرفدارانش تسلیت عرض می نمایم. روحش شاد و یادش گرامی»ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 22 خرداد 1395حبیب در ۴ مهر ۱۳۳۱ در شمران تهران به‌دنیا آمد. در خانوادهٔ او، برادرانش نیز به موسیقی علاقه داشتند اما تنها خود حبیب به موسیقی حرفه‌ای روی آورد. برادران او منوچهر، منصور و محمود، و خواهران او مریم و افت هستند.براساس نوشته های منتشر شده در سایت ویکی پدیا، علی‌رغم تمایل سایر برادرانش به ویولن، علاقهٔ وی از ابتدا به گیتار بود. دوران نوجوانی حبیب مصادف با پیدایش گروه بیتلز در دهه ۶۰ میلادی اروپا شد و این باعث علاقهٔ بیشتر وی به موسیقی گردید. با پذیرفته شدن در آزمون صداوسیما، زیر نظر مرتضی حنانه به فراگیری اصول و تدابیر آهنگسازی روی آورد. حبیب درگذشت
بعدها وی توانست به‌عنوان خواننده در تلویزیون استخدام شود. وی بعد از ۲ سال از استخدام در رادیو و تلویزیون به خدمت سربازی رفت و در آنجا نیز خواننده باشگاه افسران بود.

همسر اول حبیب، شادی نام داشت. احمدرضا تنها فرزند حبیب از وی است که در ایران زندگی می‌کند. روزی شادی در خیابان پایش پیچ می‌خورد و به علت آنکه احمدرضا را در آغوش داشته به زمین می‌افتد و در بیمارستان به دلیل حساسیت به آمپول پنی‌سیلین در عرض چند دقیقه فوت می‌کند. تقریباً همزمان با فوت همسر حبیب، مادر او نیز، به‌علت حملهٔ قلبی فوت می‌کند و این حوادث باعث می‌گردد که در اولین آلبومش یعنی «مرد تنهای شب» که در سال ۱۳۵۶ انتشار یافت بیشتر آهنگ‌ها را به‌یاد آنها بخواند.

آهنگ‌های «مادر» و «خرس کوکی» را به‌یاد مادرش، «شهلای من» و «خواب سرخ بوسه‌ها» را به‌یاد همسرش و «نگاهم» را به‌یاد هر دوی انها خواند.

همسر دوم حبیب ناهید نام دارد که «محمد » ثمره ازدواج با اوست. وی از معدود خوانندگانی است که در اجرای آهنگ‌ها از گیتار دوازده سیم استفاده می‌کند.

ترک و بازگشت به ایران


حبیب در سال ۱۳۶۰ به‌دلیل ممنوعیت خواندن، ایران را ترک کرد و در سال ۱۳۶۴ در لس آنجلس در ایالات متحده آمریکا ساکن شد.

او در سال ۱۳۸۸ با نگارش نامه‌ای به رئیس جمهور وقت، محمود احمدی‌نژاد، خواستار حضور در کشور شد و با موافقت ضمنی و پذیرفتن رعایت برخی شرایط به همراه خانواده اش به ایران بازگشت و در رامسر، چهارصد دستگاه اقامت کرد.


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 22 خرداد 1395

حبیب درگذشت


به گزارش عصرایران، علت مرگ این هنرمند خواننده، آهنگساز، نوازنده و ترانه سرای ایرانی ایست قلبی اعلام شده است.

خبرگزاری مهر نوشت که حبیب به دلیل ایست قلبی در روستای نیاسته کتالم رامسر درگذشت.

زکریا اشک پور سخنگوی مرکز اورژانس مازندران در گفتگو با مهر توضیح داده است: صبح امروز جمعه در ساعت ۹ و ۱۷ دقیقه طی تماس با مرکز پیام اورژانس غرب استان مازندران درخواست آمبولانس شد و مورد مأموریت در روستای نیاسته در کتالم رامسر بود.

وی اظهار داشت: پس از اعلام مأموریت بلافاصله، همکاران به محل اعزام شدند و پس از بررسی وضعیت متوجه شدند که متأسفانه ایشان فاقد هرگونه علائم حیاتی و سیانوز کامل و مردمک‌ها گشاد شده بود. وی سابقه مشکل قلبی داشته و اقدامات احیا مؤثر نبود.

به دنبال انتشار خبر درگذشت حبیب، شمار زیادی از هواداران و علاقمندان او در مقابل سردخانه رامسر تجمع کردند.

اعلام زمان تشییع


پیکر مرحوم حبیب محبیان روز شنبه ۲۲ خرداد ماه ساعت ۱۵به سمت امامزاده محمد رامسر تشییع می شود.

داریوش قانع رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رامسر به مهر گفت: طبق برنامه ریزی های انجام گرفته پیکر مرحوم حبیب محبیان روز شنبه ۲۲ خرداد ماه ساعت ۱۵ از منزل این هنرمند در روستای نیاسته از توابع کتالم واقع در شهرستان رامسر به سمت امامزاده محمد(ع) تشییع و در همین محل به خاک سپرده خواهد شد.
پیش از حجت جمشید پور مدیر برنامه های مرحوم حبیب محبیان اعلام کرده بود که خانواده وی در تلاشند که مراسم تشییع پیکر این هنرمند از تالار وحدت تهران به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا انجام پذیرد.

همچنین خانه موسیقی نیز در نامه ای به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار برگزاری مراسم تشییع از تالار وحدت شده بود.

حبیب محبیان ازخواننده های قدیمی ایرانی بود که در سال 1360 به دلیل ممنوعیت خواندن، مجبور به ترک ایران و اقامت در لس آنجلس آمریکا شد اما در سال 1388 با درخواست او و دخالت دولت احمدی نژاد به ایران برگشت.

آلبوم "مرد تنهای شب" نخستین و معروفترین اثر حبیب است که در سال 1356 منتشر شد.
حبیب به هنگام مرگ، ۶۳ سال داشت.ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 22 خرداد 1395

جلسه بررسي مسائل ومشكلات روستاي آهوجلسه بررسی مسائل ومشکلات روستای آهو به رياست خانم آشتیانی بخشدار مركزي وبا حضور اعضای شورای اسلامی ،دهیار وکارشناسان بخشداری برگزار گرديد.بخشدار مرکزی دراین جلسه ضمن عرض سلام ، دستور کارجلسه را بيان نمودند وازحضور اعضای شورا ودهیار روستای آهو درجلسه تشکر نمودند.سپس محسنی عضو شورای اسلامی روستا به بیان مسائل روستا پرداختند.ایشان مواردی ازقبیل : بهسازی وجدولگذاری معابر ،تکمیل آسفالت جاده امامزاده ،مشکل تجمع فاضلاب دراستخرروستا، میزان برداشت آب از چاه روستا ، مشکل روشنایی معابر، مشکل بازسازی امامزادگان و آرامستان روستا،اشتغال و... ازمهمترین مسائل و مشکلات روستا دانستند . درادامه بخشدار مرکزی اظهارامیدواری نمودند که درسال جاری با مشارکت اهالی و تلاش دهیار وشورای اسلامی ، بخشی از مشکلات روستا مرتفع گردد.


.:: برچسب ها : بخشداری اشتیان ,
ن : بهنام صادقی
ت : جمعه 21 خرداد 1395


شهر رمضان الذی أنزل فیه القرآن هدى للناس وبینات من الهدىٰ والفرقان ۚ فمن شهد منکم الشهر فلیصمه ۖ ومن کان مریضا أو علىٰ سفر فعدة من أیام أخر ۗ یرید الله بکم الیسر ولا یرید بکم العسر ولتکملوا العدة ولتکبروا الله علىٰ ما هداکم ولعلکم تشکرون

آن روزهای چند و اندک که روزه در آن واجب گشته ماه رمضان است؛ ماهی که قرآن در آن نازل شده؛ قرآنی که همۀ آیاتش هدایتگر مردم و دربردارندۀ دلایلی روشن از هدایت، و میزان تشخیص حق از باطل ست، پس کسی که در این ماه در وطنش حاضر باشد باید همۀ ماه را روزه بگیرد، و آن که بیمار یا در سفر است به تعداد روزه های از دست رفته روزهای غیر رمضان را روزه بدارد، حکم قضای روزه بر این است که خداوند برای شما آسانی می خواهد نه سختی، و برای این است که

با گرفتن روزه های از دست رفته، تعداد روزهای رمضان را کامل کنید، و خدا را به پاس آن که شما را به حقایق راهنمایی نموده به عظمت و بزرگی ستایش کنید، و نیز برای این که به سبب نعمتِ کم نظیر ماه رمضان و روزۀ در آن سپاس گزار


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 19 خرداد 1395

کاش در این رمضان لایق دیدار شوم سحری با نظر لطف تو بیدار شوم

کاش منت بگذاری به سرم مهدی جان تا که همسفره ی تو لحظه افطار شوم

بوی رمضان می آید . بوی خوش قرآن و شمیم شکوفه های دل انگیز مناجات و رایحه روح بخش بندگی خدا. خداوندا فرموده بودی که بر بندگان رئوف و مهربانی و بر گنه کاران عطوف و بخشنده ولی من هیچگاه این حقیقت را به خوبی اکنون در نیافته بودم

آری من در مرداب غفلت و لجن زار دوری از تو غوطه ور بودم که ناگهان ندای ملکوتی «یا علیُّ یا عظیم، یا غفور یا رحیم

مرا به خود آورد و به کوثر زلال رمضان رهنمون کردبا سلام خدمت تمامی همولایتی های گرامی پیشاپیش فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را خدمت همگی شما تبریک میگوییم .. انشالله ماه پر خیر رو برکتی پیش رو داشته باشید .


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 18 خرداد 1395

بسیارند انسان‌هایی که رفته‌اند. اصلاً رفتن و نماندن یک اصل و سنت الهی است؛ و «لاَ تَبْدِیلَ لِخَلْقِ الله»، ولی به قول حاف1 تفاوت در بار امانت کشیدن است.

بعضی رفتن‌ها، نام رحلت می‌گیرند، بعضی نام درگذشت. بعضی هم می‌گویند، رفتنی بود، عمرش به دنیا نبود. بعضی رحلت‌ها جانسوزند، بعضی رحلت‌ها غم‌بارند و بعضی حسرت‌آور. بزرگان و نواندیشانِ شجاعِ دنیا، رفتنشان جور دیگری است، شاید از همان رحلت‌های غم‌بار یا حسرت‌آور باشد. یا به قول بچه‌های لبنان، هم جان‌سوز، هم غم‌بار، هم حسرت‌آور، مثل رحلت خمینى.

پرسیدم از کجا می‌دانى؟ گفت: همان «تُعِزّ مَنْ تَشَاء وَتُذِلّ مَنْ تَشَاء» است. خدا او را در دنیا عزیز و کبیر کرد و رهبر و مرشد قرار داد تا او را ببینیم و راه را بیابیم. هر چه داریم از او داریم. بعد با چشمانی مؤدب و نگاهی معنادار زمزمه کرد.

از غم دوست در این میکده فریاد کشم

دادرس نیست که در هجر رخش داد کشم

سال‌ها می‌گذرد، حادثه‌ها می‌آید

انتظار فرج از نیمه خرداد کشم
ن : بهنام صادقی
ت : پنجشنبه 13 خرداد 1395

گفتگوی روزنامه همشهری استانی با دهیار روستای نمونه گردشگری آهو

متن زیر به نقل از روزنامه همشهری استانی میباشد .

«آهو» با طبیعتی بکر، از توابع شهرستان آشتیان یکی از روستاهای هدف گردشگری است. اما این عنوان تاکنون توفیقی برای آن نداشته است و نتوانسته گرهی از مشکلات مردم روستا بازکند. به گزارش ایسنا، دهیار روستای آهو ضمن اشاره به خشکسالی سال‌های اخیر گفت: باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی این روستا تحت تاثیر خشکسالی رونق گذشته را از دست داده‌‌اند. «محمد کاظمی» بیان کرد: وسعت زمین‌های کشاورزی و باغ‌های این روستا حدود 600 هکتار است و در کل 1500 متر از این میزان جدول‌گذاری و یک باغ هم به طول 2 کیلومتر مجهز به آبیاری قطره‌ای شده است. وی در رابطه با تامین آب زمین‌های کشاورزی و باغ‌های روستا عنوان کرد: آب رسانی از طریق حدود 10 قنات و یک چشمه انجام می‌شود که به دلیل کمبود بارندگی و نیز لایروبی نکردن قنات‌ها میزان آب موجود کفاف زمین‌ها و باغ‌های روستا را نمی‌دهد.
دهیار روستای آهو ادامه داد: حدود یک کیلومتری روستا چاه عمیقی حفر و مجتمع آب رسانی احداث شده که آب 7 روستا ی منطقه از این محل تامین می‌شود.

WWW.GHARAJE.BLOGFA.COM چو آهو نباشد تن من مباد

علت خشک شدن قنات ها
کاظمی با تأکید بر این نکته که بهره‌برداری از این چاه یکی از عوامل خشک شدن قنات‌های روستای آهو است، افزود: بارها این موضوع به مسئولان گوشزد شده است. با توجه به منابع آبی مناسب آشتیان می‌توان آب مورد نیاز روستاهای مذکور را از طریق این قنات‌ها تامین کرد و حجم بهره‌برداری از چاه در نزدیکی آهو را کاهش داد.
وی آفت سن را از دیگر مشکلات کشاورزی روستا برشمرد و بیان کرد: جهاد کشاورزی تنها در مورد این قضیه هشدار داده وکاری انجام نداده واین درحالی است که حتی تهیه سم هم به عهده کشاورزان است. اما از آنجا که کشاورزان توان پرداخت هزینه سم‌پاشی را ندارند با از بین رفتن محصول گندم مواجه هستیم.

بیکاری جوانان روستا
دهیار روستای آهو در رابطه با وضعیت اشتغال جوانان روستا بیان کرد: با توجه به این‌که کشاورزی به دلیل خشکسالی و کم‌آبی کفاف زندگی مردم را نمی‌دهد، جوانان روستا اغلب مهاجرت کرده‌اند و تعداد کمی از آنها در آهو باقی مانده اند که این تعداد هم به کارگری و بنایی مشغول هستند. کاظمی با اشاره به انتخاب این روستا به عنوان روستای هدف گردشگری بیان کرد: این امر تنها در حد یک انتخاب باقی مانده و متاسفانه هیچ نوع زیرساختی برای توسعه گردشگری روستا مهیا نشده است.

اجرا نشدن طرح هادی
وی به اجرا نشدن طرح هادی در این روستا اشاره کرد و گفت: زیرسازی برای آسفالت انجام شد، اما متاسفانه به دلیل عدم تامین بودجه مورد نیاز، زیرسازی از بین رفته و تنها جدول‌گذاری و پیاده‌روسازی به میزان 600 متر انجام شده است. دهیار روستای آهو بیان کرد: با وجود کمبود آب، طبیعت این روستا همچنان جاذبه گردشگری محسوب می‌شود و برای توسعه این صنعت باید زیرساخت‌های لازم از جمله طرح هادی اجرا شود که متاسفانه اهمیتی به این قضیه داده نمی‌شود.

WWW.GHARAJE.BLOGFA.COM چو آهو نباشد تن من مباد

طرح بی نتیجه
کاظمی افزود: مقرر بود که با پایان برنامه پنجم توسعه طرح جامع گردشگری در روستای آهو اجرا شود که در این خصوص هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
وی یادآور شد: توسعه صنعت گردشگری در این روستا با توجه به خشکسالی می‌تواند منبع درآمد مناسبی برای جوانان روستا و جلوگیری از مهاجرت آنها شود.ن : بهنام صادقی
ت : پنجشنبه 13 خرداد 1395

WWW.GHARAJE.BLOGFA.COM چو آهو نباشد تن من مباد

+ نوشته شده در دوشنبه سوم خرداد ۱۳۹۵ساعت 17:41 توسط محمد کریمی آهویی♥♥ | 2 نفر نظر دادن - نظر شما چیه ؟

ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 11 خرداد 1395

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، محمد حسینی عصر امروز در دیدار با مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی اظهار کرد: امروز موضوع مدیریت بحران در روستاها از اهمیت بسزایی برخوردار است و باید به مانند مدیریت بحران در شهرها مورد عنایت و توجه برنامه‌ریزان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: نقش روستا در عمران و آبادانی و توسعه و پیشرفت شهرها و به دنبال آن کشور نقش غیر قابل انکاری است، اگر امروز روستاها با مشکلاتی مواجه باشند، خواه ناخواه آسیب‌های ناشی از آن بر جامعه تاثیر خواهد گذاشت.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی عمران و آبادانی روستاها در دستور کار دولت‌ها قرار گرفته و اقدامات خوبی در زمینه رفع محرومیت از چهره روستاها انجام شده است که این اقدامات باید تداوم و افزایش یابد.

حسینی اجرای طرح هادی در روستاها را نمونه بارز اقدامات دولت در راستای رفع محرومیت از چهره روستاها برشمرد و خاطر نشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب و به فرمان ارزشمند امام راحل شاهد شکل گیری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور کمک به عمران و آبادانی روستاها بودیم، که خوشبختانه امروز خدمات ارزنده‌ای را در روستاها توسط این نهاد شاهدیم.

وی گفت: فلسفه وجودی بنیاد مسکن رفع محرومیت از روستاها و کمک به افراد محروم و مستضعف در امر خانه‌دار شدن است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نگاه به روستاها باید به سمت رفاه و آسایش پیش برود و امیدواریم نمایندگان مردم در مجلس دهم با جدیت این نگاه را دنبال کرده و با وضع قوانین متقن زمینه عمران هرچه بیشتر روستاها را فراهم سازند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی نیز گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید اعتبارات مربوط به مسکن مهر کاهش یافت که این مسئله موجب بروز مشکلات متعدد در اجرای پروژه‌های مسکن مهر شد.

محمدرضا رضافرح افزود: کاهش اعتبارات طرح مسکن مهر مشکلات متعددی را در اجرای این طرح رقم زده که این مشکلات موجب نارضایتی شدید مردم شده است.

وی بر ضرورت همکاری دهیاری‌ها در اجرای پروژه‌های مربوط به مسکن مهر تاکید کرد و گفت: برای رساندن روستاها به عمران و آبادانی باید دهیاری‌ها همکاری لازم را در اجرای طرح‌های بنیاد مسکن به عمل آورده و از موازی کاری پرهیز کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی همچنین بر لزوم همکاری دستگاه‌ها در شناسایی خانواده‌های دو معلول به منظور اجرای هرچه بهتر طرح خانه‌دار شدن خانواده‌های دارای دو معلول به بالا تاکید کرد.


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 9 خرداد 1395

قابل توجه همولایتی های عزیز:

جلسه بعدی هیئت آهویی های مقیم تهران روز جمعه 25 تیر 95 بعد از ماه مبارک رمضان برقرار میگردد از تمامی آهویی های دلسوز روستای عزیزمان آهو دعوت می شود که در این جلسه حضور یابند


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 9 خرداد 1395

جلسه در تاریخ 7 /3 /95 در حسینیه محب الشهدا واقع در خیابان پیروزی صد دستگاه برقرار شد. که اهم مطالب به شرح ذیل اعلام میگردد

نخست آیاتی چند از کلام الله مجید توسط آقای نعیمی قرا ئت گردید و سپس درباره روستا با حضور آقای کاظمی دهیار محترم روستا مطالبی عنوان شد

2-در خصوص پرداخت خودیاری توسط اهالی روستا جهت کارهای عمرانی روستا گفتگو گردید

3-جهت جلسه قرآ نی خانم ها قرار بر این شد که هر جلسه در هفته در ساعت معین برگزار گردد و آن هم فقط به مدت 2 ساعت و به صورت عمومی در این صورت مبلغی دریافت نخواهد گردید

4-در صورتی که بعضی از جلسات اهالی خارج از حسینیه ودر منزل تشکیل شود از صورت عمومی خارج خواهد گردید.

5-ضمنا برای برگزاری مراسم ترحیم ونیز قرائت قرآن به صورت خصوصی همراه با هزینه خواهد بود.


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 8 خرداد 1395


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 8 خرداد 1395


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 8 خرداد 1395

باتوجه به جلسه مورخ 7 خرداد 95 كه با حضور دهيار محترم اقاي كاظمي برگزار گرديد اعضائ مطالب ذيل را مورد بررسي قرار دادند:ابتدا اقاي كاظمي دهيار اهو با تشكر از دعوت بعمل امده خواستار حضوربيشتر اهوييهاي مقيم تهران در جلسات شدوعدم انجام عمليات عمراني در دو سال اخير را كمبود اعتبارات عمراني وبودجه بيان نمود...ايشان با اظهار مشاركت همه اهوييها در قالب طرح خودياري خواستار انتشار وچاپ قبوضي با اين عنوان بمنظور توزيع در بين اهالي روستا وهمه اهوييها در راستاي تامين بخشي از هزينه هاي عمراني گرديد...ضمنا از عموم اهوييها دعوت گرديد در جلسه اينده كه با حضور فرماندار اشتيان همراه خواهد بود حضور فعال داشته باشند ...ايشان اعلام نمود مسير امامزاده عبدالله وداخل روستا در تابستان اسفالت يا شن ريزي خواهد شد...ضمن اينكه با توجه به كمبود اب لوله كشي جهت خانه هاي حريم امامزاده عبدالله قرار شد پيگيريهاي لازم از سازمان اب صورت پذيرد....براي تقويت شبكه هاي تلويزيوني نيازمند مبلغ 15ميليون بصورت خودياري خواهد بود كه مابقي مبلغ توسط دولت تامين خواهد شد...تقويت تلفن همراه واينترنت روستا نيز تا پايان خرداد 95 انجام خواهد شد وبا همكاري بعمل امده اين مشكل در اينده نزديك رفع خواهد
ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 8 خرداد 1395

جلسه اهوييهاي مقيم تهران در عصر روز جمعه 7 خرداد 95 با حضور آقاي محمد كاظمي دهيار محترم آهو در حسينيه محب الشهدا واقع در خيابان پيروزي نبرد- نجارمحمودي كوچه اعتماد برگزار ميگردد .از عموم علاقمندان به توسعه واباداني روستاي اهو دعوت به شركت ميشود.


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 4 خرداد 1395
آقای عابدین خان و یدالله خان و حاج علی شوفر شوفرهایی که در گذشته نه چندان دور نامی شناخته شده بودند محمد علی همتی آهویی فرزندکربلایی سلمانکه مسئولیت اداره حمام آهو را بعده داشتند که از مشاغل پر زحمت آن دوره بود . روحش شاد استاد محمود سلمانی. حجامت. را در آهو عهده دار بود.همولایتی های قدیمی با تیغش آشنایی دارند .. روحش شاد گرامی باد یاد و خاطره چهره ماندگار دیارمان آهو مشهدی رمضان همتی آهویی فردی معتمد و معتقد و امین مردم بودند همچنین در حل و فصل منازعات صاحب نظر بودند .. روحش شاد گرامیباد یاد و خاطره چهره ماندگار دیارمان آهو شادروان حاج قاسم سلیمانی تعزیه خوان . مداح اهل بیت. قاری قرآن . موذن. و از افراد خوشنام و خیر بودند .. روحش شاد درود بر کار آفرین دیارمان آهو آقای حسن احمدی ب
رئیس سازمان میراث فرهنگی. صنایع دستی و گردشگری در سه نامه جداگانه به استانداران تهران. مرکزی. و قزوین اسامی روستاهای منتخب طرح ضربتی تولید و اشتغال در این سه استان را به آنها ابلاغ کرد. در این نامه ها اسامی روستاهای جلیزجند. سنگان. و انجه به استاندار تهران.. روستاهای آهو وهزاوه به استاندار مرکزی... و روستاهای گازارخان و اندچ به استاندار قزوین ابلاغ شده اند
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)