تبلیغات شما اینجا شرکت دیجیتال مارکتینگ پنل پیامکی - پنل اس ام اس - مدیانا اس ام اس طراحی سایت
بستن تبلیغات [X]
سفیر روستای آهو
آنتن دهی همراه اول طی دی و بهمن ماه 95

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان مرکزی ؛ عابد حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی در آیین افتتاحیه این سالن گفت : در راستای جذب و حمایت از بخش خصوصی در زمینه فعالیت‌های ورزشی ایجاد زیرساخت و شرایط مناسب ضروری است. حقدادی افزود: واگذاری فعالیت های ورزشی به بخش خصوصی در برنامه های اداره کل قرار دارد که این مهم نیز مورد توجه می باشد مدیر کل ورزش وجوانان استان مرکزی اظهار کرد : بخش خصوصی به عنوان بازوان اجرایی در کنار هیاتهای ورزشی و اداره کل ورزش و جوانان می تواند در تعالی ورزش استان و پرورش استعدادها نقش مستقیم و اثرگذاری را داشته باشد. حقدادی در ادامه بیان داشت : بخش خصوصی چه در حمایت از تیمها و هیاتهای ورزشی و چه در ساخت اماکن ورزشی می تواند دوران طلایی دیگری برای ورزش استان رقم بزند مراسم افتتاحیه این سالن با حضور حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان ، محمدی معاون ورزشی اداره کل ، هاشمی حراست اداره کل ،امیری رئیس بدنسازی وپرورش اندام استان ، نان بده رئیس هیات همگانی استان وتنی چند از مسئولین استانی وشهرستان برگزارشد سالن ورزشی رویال پرو شهر اراک دارای 800متر زیر بنا امکانات ورزشی ودرمانی از جمله سالن مجهز بدنسازی ، سالن هوازی، استخر آب در مانی ، سونا با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ساخته شده است
حدیث روز
المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛ دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست: يا برايش ذخيره مى‏ گردد، يا در دنيا برآورده مى‏ شود، يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.

بدینوسیله به اطلاع میرساند . مراسم هفتم مرحومه فاطمه رضایی آهویی امروز پنجشنبه سی ویکم تیرماه از ساعت 2 الی 4 عصر در حسینیه روستای آهو برگزار میگردد . روحش شاد ویادش گرامی باد


ن : بهنام صادقی
ت : پنجشنبه 31 تير 1395

ديدار فرماندار با مجموعه تأمين اجتماعي به مناسبت گرامي داشت روز تأمين اجتماعي

محمود حسنی فرماندار شهرستان آشتیان ضمن گرامی داشت روز تأمین اجتماعی با پرسنل تأمین اجتماعی شهرستان آشتیان دیدار و روز تأمین اجتماعی را تبریک گفت. گفتنی است در این دیدار سمیه آشتیانی بخشدار مرکزی آشتیان نیز حضور داشت.


دیداردیداردیداردیدار


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 29 تير 1395
كسب اطلاع گرديد خانم فاطمه رضايي همسر مرحوم عباس ذاكري اهويي دارفاني را وداع و پيكرش در قبرستان آهو آرام گرفته است مديريت سفير اهو مصيبت وارده را به خانواده هاي معزا تسليت ميگويد


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 27 تير 1395


موقعیت استقرار روستا موجب پیدایی مناظر طبیعی و چشم‌انداز‌های بسیار زیبایی شده است که برخی از آن‌ها در شمار مهم‌ترین جاذبه‌های استان می‌باشند.
کوه‌های سینه زرد، سینه سیاه و ساخته کمر که روستا را در برگرفته‌اند، در فصل زمستان از برف پوشیده می‌شوند و در بهار و تابستان با رویش انواع گیاهان رنگارنگ زیبایی‌های خیره‌کننده‌ای پدید می‌آوردند. مراتع غنی و مزارع روستا به ویژه در فصل‌های بهار و تابستان با رنگ‌‌های الوان چشم انداز‌های دلپذیری خلق می‌کنند.
در اراضی پیرامون روستا انواع گیاهان دارویی مانند گل گاوزبان، گل ختمی، خاکشیر، شاتره، کاسنی، شیرین بیان و گون می‌‌رویند که کاربردهای متنوعی دارند. از دیگر جاذبه‌های طبیعی این روستا، قلمرو حیات وحش آن است که زیستگاه جانوران و پرندگان گوناگونی مانند گرگ، روباه، خرگوش، کبک، تیهو و شاهین است.

بقعۀ
امامزاده عبدالله در روستای آهو جایگاهی ارزشمند دارد. از دیگر بناهای مذهبی و تاریخی این روستا می‌توان به امامزاده بی بی شهربانو اشاره کرد.خانۀ دکتر عبدالعظیم قریب، از مفاخر علمی و ادبی روستا و بقایای یک آسیاب قدیمی از دیگر آثار تاریخی روستاست.
مردم این روستا اعیاد بزرگ ملی و مذهبی را به جشن و سرور و در ایام سوگواری محرم به عزاداری می‌پردازند. مراسم شب چله، چهارشنبه سوری، باران خواهی، تحویل سال نو، سمنو پزان و سیزده بدر از مهم‌ترین آیین‌های مردم این روستاست.span>مراسم شب چله یا شب یلدا: در نخستین و طولانی‌ترین شب زمـستان، مـردم روسـتای آهو به خـانه اقـوام و آشـنایان خـود مـی‌روند و ایـن شب را با صرف شام و تنقلات، شیرینی، هندوانه، قصه‌های کوتاه و سخنان شیرین و عامیانه به جشن و شادی سپری می‌کنند. در این شب، خانواده‌های دامادها، هدیه‌ای برای خانواده عروس‌ها می‌فرستند. مراسم چهارشنبه‌ سوری: مردم در غروب چهارشنبه آخر سال آتش بر پا می‌کنند و از روی آن می‌پرند، به شادی می‌پردازند و با اجرای مراسمی خاص آخرین چهارشنبه سال را سپری می‌کنند.

مراسم سمنوپزان: در روزهای پایانی سال زنان و مردان روستایی در خانه خویشان خود گرد هم می‌‌‌آیند و سمنو می‌پزند. این مراسم آداب خاص خود را دارد و بسیار جالب توجه است.مراسم باران خواهی یا کوسه گلین: در هنگام خشکسالی مردم روستا برای طلب باران، مراسمی را برگزار می‌کنند که به نام کوسه گلین شهرت دارد. در این مراسم فردی پوست گوسفندی را بر تن می‌کند و همراه با جوانان روستا به در خانه مردم روستا می‌رود. مردم نیز به آن‌ها مقداری گندم، پول، آرد یا شیرینی می‌دهند و ایشان با آرد فراهم آورده حلوایی می‌پزند و مهرۀ سبزی را درون حلوا پنهان می‌کنند و قطعات حلوا را بین مردم تقسیم می‌کنند. شخصی که در حلوای او مهره سبز پیدا شود، مسئول خشکسالی شناخته می‌شود و به این جرم او را از درخت آویزان می‌کنند. این فرد زمانی رها می‌شود که ضمانت کند در چند روز آینده باران خواهد بارید.مراسم تعزیه خوانی: این مراسم در ایام محرم و به خصوص ایام تاسوعا و عاشورا برگزار می‌شود. در این مراسم از قبل مکانی را برای اجرای تعزیه انتخاب می‌کنند و زمان برگزاری تعزیه را با نواختن طبل به روستاییان اعلام می‌کنند. مردم روستا در مکان برگزاری تعزیه گرد هم می‌آیند، زنان و مردان در جایگاه ویژه‌ای قرار می‌گیرند. تعزیه خوانان در نقش یاران امام حسین یا طرفداران یزید، صحنه کربالا را بازسازی کرده و با خواندن ابیاتی به توصیف آن می‌پردازند. اجرای این مراسم بسیار جالب توجه و تماشایی می‌باشد و از گذشته در میان ایرانیان رواج داشته است.
بازی‌های روستا عبارتند از: دوز بازی، الک دولک بازی، خط بازی، سیاه بازی و کفتر بازی.
در میان مردم روستای آهو به ویژه در مراسم عروسی، جشن و نیز در مراسم سوگواری‌های ماه محرم انواع
موسیقی‌ها با آلات موسیقی مختلف اجرا می‌شود. مهم‌ترین آلات موسیقی که در این نواحی به کار می‌روند عبارتند از کمانچه، دهل، تنبک، دف و نی. در سوگواری تاسوعا و عاشورا طبل و سنج نیز نواخته می‌شود.
پوشاک
مردان روستا در گذشته شامل کلاه نمدی، شال، نوعی پیراهن بدون یقه، تنبان، کپنک، جوراب پشمی و کلاش و پوشاک زنان نیز شامل چار قد، دستمال کلاغی یا روسری، کوینک و تنبان با جوراب پشمی، کلاش و گالش می‌بود.امروزه پوشاک رایج در میان مردان کت و شلوار و کفش و در میان زنان چادر، روسری، پیراهن، کفش و دیگر لباس‌ های زنانه می ‌باشد.
مهم‌ترین
غذاهای محلی روستای آهو به شرح زیر است.نان فطیر که نوعی کلوچه محلی است و از ترکیب آرد گندم، شیر، آب، روغن، شکر، تخم مرغ و نمک پخته می‌شود.نان گرده که مخلوطی از آرد گندم، آب نمک و مایه خمیر است.آش ترش که ترکیبی از برگ چغندر، نخود، لوبیا، زردآلو خشکه، سرکه، پیاز داغ، کشمش، نعنا داغ، زرد چوبه، نمک و فلفل است. آش رشته که ترکیبی از عدس، نخود، لوبیا سفید، لوبیا قرمز، لوبیا چیتی، سبزی آش‌، برگ چغندر، سرکه و پیاز، نعنا داغ و رشته آشی است.آش دوغ که مخلوطی از گندم نیمکوب با دوغ، نمک و فلفل است.آش بیبی سه شنبه که مخلوطی از نخود، لوبیا، عدس، بلغور و گوشت است.آش گوجه که ترکیبی از گوجه فرنگی، دوغ کشک و نعنا داغ فراوان می‌باشد.آش خیار که ترکیبی از بلغور، نخود، لوبیا، خیار چنبر، کشک، نعنا، سیرداغ و پیاز داغ است. اشکنه نیز ترکیبی از سبزیجات معطر، رب گوجه فرنگی، تخم مرغ، نمک، و زرد چوبه می‌باشد. اماج و ترخینه سیر نیز از دیگر غذاهای محلی روستاست.
صنایع دستی
و سوغاتی رایج این روستا شامل انواع جوراب‌های پشمی و رنگارنگ، قالی، گیوه، خشکبار و انواع فرآورده‌های دامی مانند دوغ، کشک، پنیر و غیره می‌باشد.
دسترسی
: روستای آهو از طریق شهرهای تفرش و آشتیان با جاده آسفالت قابل دسترسی است.


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 26 تير 1395
ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 26 تير 1395

اربعين درگذشت مرحوم عباس همتي اهويي پدر شهيد يدالله همتي روز پنجشنبه 31 تير از ساعت 4 تا 5/5 عصر در مسجد جامع افسريه خيابان 15 برگزار ميگردد پس از مراسم حضار بر مزار انمرحوم در بهشت زهرا حضور مي يابند


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 26 تير 1395

براساس پيگيري بعمل آمده از آقاي شاكري ادامه عمليات ساخت آشپزخانه امامزاده عبدالله با توجه به كمبود نقدينگي ونيز فقدان كارگر ساختماني با مشكلاتي مواجه شده است ....ضمنا بمناسبت ختم مرحوم علي محسني آهويي در روز جمعه 25 تير به احتمال قوي جلسه آهوييها برگزار نميگرددو متعاقبا زمان برگزاري جلسه اعلام ميگردد.


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 21 تير 1395

برگزاري همايش دهياران به مناسبت روز دهيار


به مناسبت چهاردهم تیرماه "روز دهیاری" سومین همایش دهیاران بخش مرکزی باحضور آقایان حسنی فرماندار، حجت الاسلام نیشابوری امام جمعه ، اکبری مدیر شیلات جهادکشاورزی استان ،خانم آشتیانی بخشدار مرکزی وتعدادی ازمسئولین ادارات شهرستان برگزار گردید. دراین همایش ابتدا بخشدار مرکزی ضمن عرض سلام وتبریک روز دهیار ، دستورکار جلسه را بیان نمودند. سپس حسنی فرمانداربا تأکید بر کاربردی بودن جلسات دهیاریها خواستار تلاش و پیگیری جدی دهیاران درحوزه های عمران،اشتغالزایی ورفع مشکلات روستاها شدند.ایشان نهاد دهیاری رادارای نقش مهم درتوسعه پایدار کشور دانستندوازدهیاران خواستند تا تمام تلاش خودرا برای اشتغالزایی درروستاها بکارگیرند. امام جمعه شهرستان نیز تنها راه برون رفت از بحران مشکلات اقتصادی کشور را اقتصاد مقاومتی دانستند و دهیاران را به پیگیری سیاستهای اقتصاد مقاومتی تشویق وترغیب نمودند.ایشان همچنین ازدهیاران خواستند تا به حوزه فرهنگ روستا توجه ویژه داشته باشند وتلاش خودرا برای رفع معضلات اجتماعی روستاهابکارگیرند. سپس آقای اکبری توضیحات مبسوطی ازاقدامات انجام شده درحوزه تولید آبزیان ارائه نمودند وازدهیاران خواستند تا متقاضیان و ظرفیت های مناسب دراین بخش را شناسایی وبه جهاد کشاورزی اعلام نمایند.سپس سرپرست بهزیستی شهرستان درخصوص اجرای طرح توانبخشی (CBR) درروستاها توضیحاتی ارائه نمودند و خواستار همکاری دهیاران با کارشناسان مربوطه شدند.درادامه مدیر توزیع برق گزارشی از عملکرد خود از ابتدای انتصاب تاکنون ارائه نمودند وبیان داشتند که درسال گذشته عملیات تعویض وترمیم شبکه برق رسانی در7 روستا انجام شده و درسال جاری نیز این عملیات در روستاهای بهارستان،کردیجان،هزارآباد،آهو،زرنوشه وصالح آباداجرا خواهد شد.سپس سرپرست اداره منابع طبیعی، مراتع را ثروت عمومی وملی دانستندوازدهیاران خواستندتا ضمن داشتن آمادگی کامل جهت اطفاء حریق ، اهالی را نسبت به خطرات ناشی ازایجادحریق درمزارع ومراتع آگاه نمایند. درادامه رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گزارشی از اقدامات انجام شده درراستای مقابله با بیماری تب برفکی ارائه نمودند. وازدهیاران خواستند تا دامداران را نسبت به واکسیناسیون دامهای سبک وسنگین خویش ترغیب نمایند. مدیر آبفاروستایی شهرستان نیز با اشاره به درپیش بودن تعطیلات آخر هفته و حضور گسترده مردم درروستاها ،ازدهیاران خواستند تا با استفاده از ظرفیت روحانیون و تریبون مساجد درزمینه صرفه جویی و مصرف بهینه آب ، اطلاع رسانی لازم را به عمل آورند. سپس بخشداری مرکزی ضمن انتقاد از عملکرد برخی دهیاران ،خواستار تلاش مجدانه دهیاران درحوزه اشتغالزایی و انجام وظایف 48 گانه دهیار شدند. درپایان با اهداء لوح تقدیر از دهیاران تابعه تقدیر به عمل آمد.

ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 20 تير 1395


با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز و تبریک به مناسبت عید سعید فطر .

در چند روز گذشته که به مناسبت عید سعید فطر تعطیل بود آهوییهای غیر مقیم کولاک کرده بودند .شلوغی بی سابقه باعث تعجب اهالی شده بود . البته غیر از تعطیلی عید فطر , عواملی همچون مراسم ختم و مراسم عروسی که در روستا برگزار میشد هم از عوامل شلوغ شدن آهو شده بود . اما هرچه بود که خیلی خوب بود . جنب و جوش و رفت و آمد مردم حال و هوای آهو را عوض کرده بود . کاش همیشه آهو همینطوری بود ...

WWW.GHARAJE.BLOGFA.COM چو آهو نباشد تن من مباد


ظهر روز عید , در بین دو نماز , دهیار محترم روستا (جناب آقای کاظمی) در مورد آسفالت جاده وسط روستا و مسیر منتهی به امامزاده بالا صحبت کردند . به گفته ایشان این طرح عملی نخواهد شد مگر در صورتی که مبلغی حدود شصت میلیون تومان تحت عنوان همیاری از طرف اهالی روستا پرداخت شود . البته اهالی روستا به گفته آقای کاظمی همکاری خوبی را داشته اند و تا این لحظه حدودا یک چهارم این مبلغ جمع آوری شده . دهیار محترم در ادامه افزودند که "مبالغ پرداختی زیر دویست هزار تومان نباشه" لطفا .

برگه زیر هم که توسط دهیاری تهیه شده بود بین مردم پخش شد تا باعث سهولت در کار جمع آوری وجوه شود .

WWW.GHARAJE.BLOGFA.COM چو آهو نباشد تن من مباد

به گفته دهیار محترم روستای آهو دلیل کندی پیشرفت روستا عدم همیاری مالی از طرف همولایتیها عنوان شد . . .ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 20 تير 1395

مراسم ختم مرحوم علي محسني اهويي همسرخانم خورشيدتوانا روز جمعه 25 تيرماه از ساعت 5 تا 6/30 در مسجد فاطميه افسريه برگزار ميگردد


WWW.GHARAJE.BLOGFA.COM چو آهو نباشد تن من مباد


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 20 تير 1395

جلسه بررسي مسائل و مشكلات در زمينه ارتباطات با حضور مديركل مخابرات استان مركزي تشكيل شد

صبح روز یکشنبه مورخ 6/4/95 جلسه ای به ریاست محمود حسنی فرماندار شهرستان آشتیان و مهندس برفره مدیرکل مخابرات استان و دیگر مسئولین استانی و شهرستان در محل دفتر فرماندار تشکیل و به بحث بررسی درباره مسائل و مشکلات در زمینه ارتباطات تلفنی شهرستان پرداختند.

ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 13 تير 1395

با سلام خدمت همولایتی های عزیز. با تشکر از لطف همگی دوستان. منتظر اخبار شما از روستای آهو هستم .به اطلاع شما دوستان و عزیزان همشهری میرسانم به علت سفری که در پیش دارم نمیتوانم چند روزی در خدمت شما باشم . انشالله روز عید سعید فطر در کنار حرم امام رضا نایب الزیاره همه عزیزان خواهم بودحرم امام رضا علیه السلام


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 12 تير 1395

با سلام خدمت همولایتی های عزیز بنا به خواسته شما عزیزان مبنی بر گنجاندن قسمت 21 برنامه ماه عسل ..

به اطلاع میرساند که شما میتوانید این برنامه را هم اکنون در سایت مشاهده نماییدهدف از ایجاد این پست در وبلاگ و متعاقبا در تلگرام علاقه مندی تعدادی از همشهریان به منظور اقدام مشابه توسط دهیار و شورای روستا و اهالی آهو جهت توسعه و عمران روستای نمونه گردشگری آهو می باشد شایان ذکر است دهیاری و شورای روستای یل آباد در شهرستان ساوه استان مرکزی توانسته اند با مشارکت اهالی ضمن احداث درمانگاه و آتش نشانی با باز سازی و سامان دهی امامز ادگان کوچه های روستای مذکور را نیز آسفالت نمایند همشهریان گرامی انتظار دارند تا روستای آهو نیز مشابه روستای یل آباد از لحاظ عمرانی توسعه و آباد گردد به امید آن روزحاج محمود و پسر آزاده در ماه عسل


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 8 تير 1395

بر روح تمام شیعیان تیغ زدند بر مردترین مرد جهان تیغ زدند خورشیدبه سینه، ماه برسر می زد انگاربه فرق آسمان تیغ زدند.

سالروز ضربت خوردن امام علی(ع) تسلیت باد


images1 (6)


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 6 تير 1395

بر اساس پیگیریهای به عمل آمده از مخابرات زیر ساخت استان مرکزی و نیز فن آوری اطلاعات استان توسط دهیار محترم و نیز این مدیریت مقرر گردید :با توجه به کمبود نیروی انسانی و بازه زمانی جاری تحویل امکانات فوق در اسرع وقت توسط پرسنل مختص واگذاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام پذیرد لذا به فضل الهی در آینده نزدیک شاهد اجرای توسعه مخابراتی روستای آهو خواهیم بود


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 1 تير 1395
آقای عابدین خان و یدالله خان و حاج علی شوفر شوفرهایی که در گذشته نه چندان دور نامی شناخته شده بودند محمد علی همتی آهویی فرزندکربلایی سلمانکه مسئولیت اداره حمام آهو را بعده داشتند که از مشاغل پر زحمت آن دوره بود . روحش شاد استاد محمود سلمانی. حجامت. را در آهو عهده دار بود.همولایتی های قدیمی با تیغش آشنایی دارند .. روحش شاد گرامی باد یاد و خاطره چهره ماندگار دیارمان آهو مشهدی رمضان همتی آهویی فردی معتمد و معتقد و امین مردم بودند همچنین در حل و فصل منازعات صاحب نظر بودند .. روحش شاد گرامیباد یاد و خاطره چهره ماندگار دیارمان آهو شادروان حاج قاسم سلیمانی تعزیه خوان . مداح اهل بیت. قاری قرآن . موذن. و از افراد خوشنام و خیر بودند .. روحش شاد درود بر کار آفرین دیارمان آهو آقای حسن احمدی ب
رئیس سازمان میراث فرهنگی. صنایع دستی و گردشگری در سه نامه جداگانه به استانداران تهران. مرکزی. و قزوین اسامی روستاهای منتخب طرح ضربتی تولید و اشتغال در این سه استان را به آنها ابلاغ کرد. در این نامه ها اسامی روستاهای جلیزجند. سنگان. و انجه به استاندار تهران.. روستاهای آهو وهزاوه به استاندار مرکزی... و روستاهای گازارخان و اندچ به استاندار قزوین ابلاغ شده اند
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)