تبلیغات شما اینجا شرکت دیجیتال مارکتینگ پنل پیامکی - پنل اس ام اس - مدیانا اس ام اس طراحی سایت
بستن تبلیغات [X]
سفیر روستای آهو
آنتن دهی همراه اول طی دی و بهمن ماه 95

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان مرکزی ؛ عابد حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی در آیین افتتاحیه این سالن گفت : در راستای جذب و حمایت از بخش خصوصی در زمینه فعالیت‌های ورزشی ایجاد زیرساخت و شرایط مناسب ضروری است. حقدادی افزود: واگذاری فعالیت های ورزشی به بخش خصوصی در برنامه های اداره کل قرار دارد که این مهم نیز مورد توجه می باشد مدیر کل ورزش وجوانان استان مرکزی اظهار کرد : بخش خصوصی به عنوان بازوان اجرایی در کنار هیاتهای ورزشی و اداره کل ورزش و جوانان می تواند در تعالی ورزش استان و پرورش استعدادها نقش مستقیم و اثرگذاری را داشته باشد. حقدادی در ادامه بیان داشت : بخش خصوصی چه در حمایت از تیمها و هیاتهای ورزشی و چه در ساخت اماکن ورزشی می تواند دوران طلایی دیگری برای ورزش استان رقم بزند مراسم افتتاحیه این سالن با حضور حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان ، محمدی معاون ورزشی اداره کل ، هاشمی حراست اداره کل ،امیری رئیس بدنسازی وپرورش اندام استان ، نان بده رئیس هیات همگانی استان وتنی چند از مسئولین استانی وشهرستان برگزارشد سالن ورزشی رویال پرو شهر اراک دارای 800متر زیر بنا امکانات ورزشی ودرمانی از جمله سالن مجهز بدنسازی ، سالن هوازی، استخر آب در مانی ، سونا با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ساخته شده است
حدیث روز
المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛ دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست: يا برايش ذخيره مى‏ گردد، يا در دنيا برآورده مى‏ شود، يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 31 شهريور 1395


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 31 شهريور 1395


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 31 شهريور 1395


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 31 شهريور 1395

در بازدیدی که از آسیاب جفتی داشتیم به لاکپشتی برخوردیم . خیلی جالب بود


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 29 شهريور 1395

تصویری از ورودی آسیاب جفتی . خوشبختانه به این مکان رسیدگی شده است و از تخریب جلوگیری شده لازم به ذکر است که تصاویر با کیفیت این مکان نیز موجود است که به زودی در سایت گنجانده خواهد شدن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 29 شهريور 1395

تصویر بالا قسمتی از قلعه قدیمی در منطقه زنگ آباد است که به مکانی برای استراحت چوپانها تبدیل شده ..مکانی که سرشار از خاطرات گذشتگان ماست ........


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 29 شهريور 1395

کارت پستال عید غدیر, کارت تبریک عید غدیر

رسول خدا(ص) فرمود: روز غدير خم برترين عيدهاى امت من است و آن روزى است كه خداوند بزرگ دستور داد برادرم على بن ابى طالب را به عنوان پرچمدار (و فرمانده) امتم منصوب كنم، تا بعد از من مردم توسط او هدايت ‏شوند، و آن روزى است كه خداوند در آن روز دين را تكميل و نعمت را بر امت من تمام كرد و اسلام را به عنوان دين براى آنان پسنديد.
ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 28 شهريور 1395
ازعيدقربان تاعيدغدير را دهه ولايت ميگويندقربان روزي كه ابراهيم خليل اسماعيلش را به قربانگاه برد وانروز باذن الهي خداوند گوسفندي را براي قرباني بجاي اسماعيل براي ابراهيم فرستاد....عيدغديرروزي كه به امر الهي در اخرين حج پيامبر در ايستگاه غديرخم پيامبر دست علي را بعنوان جانشين و وصي و برادر خود بالا برد وبه جهانيان اعلام نمود كه بعد از من علي وصي و جانشين من بر امت اسلام است من كنت مولاه فهذا علي مولاه .....دهه ولايت مباركباداعمال عید غدیر


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 28 شهريور 1395

یکی از روستاهای اطراف آشتیان ورسان میباشد اکثر ورسانی های مقیم تهران و ورسان با عمو حبیب باقری آهویی فرزند قربان آشنایی دارند .

در زمان حیاتش منشا خیر و محبت برای ساکنین ورسان بود . گرچه مابقی عمر خود را در آهو و تهران گذراند ولیکن قدیمی ها از او و همسرش مرحومه فاطمه سلیمانی آهویی به نیکی یاد میکنند . او سالیانیست که در ابن بابویه تهران آرام گرفته است. روحش شاد و یادش گرامی باد


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 28 شهريور 1395
چهارشنبه 23 شهريور ساعت 2 بعدازظهر بود كه وارد اهو شديم نسبت به گذشته كمي خلوت تر بود فكر ميكنم اخرين روزهاي تابستان وبازگشايي مدارس يكي از علتهايش باشد....پس از كمي استراحت كوه ساج را زير پا گذاشتيم وعصرگاهان تمام نقاط روستاي اهو را پيموديم....متاسفانه مشكل انتن دهي تلفن همراه در بعضي نقاط وجود دارد....استفاده از اينترنت در روستا هنوز راه اندازي نشده گرچه اجراي ان را منوط به سفر دولت به استان مركزي ميدانند....جاده منتهي به امامزاده عبدالله كه قبلا قسمتي از ان اسفالت شده است كما في السابق نيازمند نگاه ويژه دولتمردان براي ادامه اسفالت ميباشد...داخل روستا هم هنوز اسفالت نشده گرچه شنيده شده شايد در مهرماه سال جاري محقق گردد....جامعه المصطفي هم تغييرات انچناني نداشته است ...گله مندي زائران قبور متوفيان اهويي از بلاتكليفي وضعيت قبرستان است...هنوز سنگ قبرها بر روي قبرها نصب نشده واين رهايي موجب سردرگمي وبي نشاني قبرها شده است....خيابانهاي اصلي روستا روشنايي دارد ليكن كوچه ها بخصوص مقابل ساختمان مخابرات از روشنايي تيربرق محروم است ورهگذران حتما بايد از چراغ قوه استفاده كنند ....رهگذران ميگفتند دهياري وشورا بفكر تامين روشنايي مناطق يادشده هم باشند....متاسفانه از نظر اب كشاورزي روستاي اهو در مضيقه است ....بايد فكري براي لايروبي قنوات اهو بكنند ....از روستاهاي مجاور ازجمله جعفراباد وسياوشان و دستجرده هم باديدي داشتيم حتي از زنگ اباد كه زماني تعدادي از اهوييها در ان منطقه رفت وامد داشتند بازديدي داشتيم كه فقط از زنگ اباد يك قلعه مخروبه ويك قنات پرآب باقي مانده است....سياوشان هم بواسطه همت وتلاش خيرين امامزاده فاطمه صغري را دارد وبس ....جداي بازديدي كه از مناطق مورد نظر داشتم از نظر اب وهوايي و سرسبزي فعلا اهو زبانزد خاص وعام است ....بياييم همت وتلاش خود را مضاعف كنيم و براي اباداني آهو تلاش كنيم....


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 28 شهريور 1395

یاد فرزندان مرحوم آقا حسن مجیدی به خیر آنهایی که روزگاری از عمر خود را در منطقه زنگ آباد سپری نموده اند . مرحوم محمود . علیجان. رمضان و احمد مجیدی. به جز مرحوم احمد مجیدی مابقی برادران در بهشت زهرا آرام گرفته اند . روحشان شاد و یادشان گرامی


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 28 شهريور 1395

فرماندار آشتیان گفت: بناهای تاریخی شهرستان آشتیان ظرفیت مناسبی برای توسعه گردشگری این شهرستان است، اما نیاز به تامین اعتبار برای مرمت و نگهداری دارد.

به گزارش سفیرآشتیان به نقل از مهر، محمود حسنی روز شنبه در نشستی که برای بررسی وضعیت آثار تاریخی این شهرستان با حضور مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان مرکزی در آشتیان برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان آشتیان از نظر وجود آثار تاریخی ارزشمند رتبه چهارم را در میان ۱۲ شهرستان استان مرکزی دارد و ظرفیت های خوبی برای رونق و توسعه گردشگری در این شهرستان فراهم است.

وی افزود: توسعه بخش گردشگری این شهرستان در گرو تامین اعتبار برای مرمت و حفاظت از آثار تاریخی آشتیان است تا با فراهم آوردن شرایط مناسب بتوان گردشگران و مسافران را به این منطقه آورد.

فرماندار آشتیان تصریح کرد: دولت باید نگرش ویژه ای برای تخصیص اعتبار برای مرمت و نگهداری آثار و بناهای تاریخی داشته باشد و علاوه بر آن بخش خصوص نیز در این مورد باید فعال شود.

به گفته حسنی در این نشست مقدمات ثبت آئین پخت سمنوی شهرستان آشتیان و برگزاری سومین دوره این آیین طی سال جاری نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز در این جلسه به وضعیت اماکن و بناهای تاریخی شهرستان اشاره کرد و گفت: بناهای تاریخی در بسیاری از نقاط استان نیاز به مرمت دارند که انجام این مهم نیازمند تخصیص اعتبار و امیدواریم طی سال جاری با تخصیص اعتبار مناسب برای میراث فرهنگی استان مرکزی بتوانیم گامی در این مسیر برداریم و ظرفیت های گردشگری استان را افزایش دهیم.

سید محمد حسینی با بیان اینکه اماکن تاریخی در صورت مهیا بودن شرایط حفظ آنها می توانند به بخش خصوصی واگذار شوند، بیان داشت: افرادی که برای واگذاری بناهای تاریخی به آنها دارای طرح باشند از آنها استقبال می شود و در صورتی که از سوی صندوق احیای اماکن تاریخی به این طرح ها مجوز داده شود، مراحل واگذاری انجام خواهد گرفت.

گفتنی است خانه های تاریخی مستوفی الممالک، معتمدالایاله، میرزا حسن آشتیانی، منزل استاد عبدالعظیم قریب و آسیاب جفتی شهرستان آشتیان از جمله آثار و بناهای تاریخی این شهرستان هستند.


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 21 شهريور 1395

مراسم نوعيد مرحوم عباس همتي اهويي پدر شهيد يدالله همتي اهويي صبح روز عيدقربان در منزلش افسريه خيابان 18 شهيدترابي پلاك 281 برگزار ميگردد لطفا اطلاع رساني كنيد


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 28 شهريور 1395


محمد کربلایی حسنی به تیم نطامی فوتبال ستاد آجا ارتش جمهوری اسلامی ایران پیوست محمد یکی از همولایتی ها ی شهرستان آشتیان است که در این تیم فعالیت خود را آغاز کرده است


ن : بهنام صادقی
ت : پنجشنبه 18 شهريور 1395

سمیه آشتیانی بخشدار مرکزی آشتیان در گفتگو با سفیر آشتیان ضمن تاکید بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل تنها شعار نبوده و باید سرلوحه همه کارها باشد.

وی تصریح کرد: تاکنون چهار جلسه اصلی ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی و ۹ جلسه کمیته فرعی ستاد در شهرستان آشتیان برگزار شده است.

آشتیانی بیان کرد: ۵ جلسه از این جلسات با حضور دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی ۱۲ روستای شهرستان به طور اختصاصی جهت بررسی عرصه ها و مزیتهای نسبی هر روستا برگزار شده است.

بخشدار مرکزی آشتیان گفت: ۵ جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان برگزار شده که ۳ جلسه آن مربوط به مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی روستایی می باشد و اقدامات و پیگیریهای خوبی در سطح شهرستان در این راستا انجام شده است.

ثبت درخواست تسهیلات ۱۵ واحد تولیدی در سامانه بهین یاب

وی افزود: ثبت درخواست تسهیلات ۱۵ واحد تولیدی شهرستان در سامانه بهین یاب انجام شده و تاکنون دو واحد جهت دریافت تسهیلات به بانکهای ملت و کشاورزی معرفی شده اند.

زرنوشه با ۴۲ واحد صنعتی، روستای نمونه صنعتی در سطح استان

سمیه آشتیانی در مورد واحدهای تولیدی و صنعتی در روستاهای شهرستان گفت: ۴۲ واحد صنعتی در روستای زرنوشه در زمینه محصولات فلزی و مفتولی از قبیل گیره لباس، رخت آویز، بندهای آپارتمانی، کابینت و گیره پرده فعال هستند و این روستا، روستای نمونه صنعتی در شهرستان و حتی استان می باشد و برای روستاها و شهرستانهای همجوار نیز ایجاد اشتغال کرده است.

بخشدار مرکزی تصریح کرد : واحد تولیدی فولاد بهمن زرنوشه تولید کننده انواع نردبانهای فلزی با ایجاد اشتغال برای ۱۵ نفر است که در حال توسعه واحد می باشد.

فعالیت مجدد شرکت تولیدی الکل صنعتی و از سرگیری صادرات

آشتیانی به واحد صنعتی در روستای مزرعه نو اشاره کرد و گفت: واحد تولید الکل ژلاتینی (ژل آتش زنه ) و بسته بندی الکل صنعتی در روستای مزرعه نو از واحدهای تولیدی بود که در سال ۸۸ به دلیل مشکلات بازار تعطیل شد و با پیگیری انجام شده مجددا کمتر از یک ماه است که فعالیت خود را با اشتغال برای ۵ نفر آغاز کرده و در همین مدت کوتاه دو محموله محصول به کشور عراق صادر و بازارهایی از کشورهای ترکیه، عراق و افغانستان داشته است.

وی با بیان این که سایر روستاها هم در اقتصاد مقاومتی تاثیر بسزایی دارند، گفت: سایر کارگاههای تولیدی روستایی مانند پیراهن دوزی کردیجان، کارگاه تولید پمپ کولر روستای سیاوشان، تولید اسکاچ و سیم ظرفشویی در روستای سقرجوق و ... همگی در توسعه اقتصاد آشتیان نقش پررنگی دارند.


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 17 شهريور 1395

احتراما به آگاهی میرساند روستای آهو در کیلومتر پنج شمال آشتیان واقع در استان مرکزی سالیانیست که با مشکلات بی شماری مواجه میباشد از جمله مشکلات میتوان به عدم لای روبی قنوات و نیز پوشش ضعیف تلفن همراه اعم از همراه اول و ایرانسل اشاره نمود . از موارد دیگر نیز عدم آسفالت داخل روستا و نیز ادامه جاده منتهی به امام زاده عبدالله روستای آهو اشاره کرد. این روستا با اهدای 30 شهید و موقعیت کوهستانی دارای آب و هوای خنک و قابل استفاده برای گردشگران میباشد . چند سالی است که این روستای آهو به عنوان هدف گردشگری انتحاب شده است لذا اهالی و گردشگران انتظار دارند به این روستا نگاه ویژه داشته باشند تا مشکلاتش در اسرع وقت مرتفع گردد. خواهشمن است مراتب را در برنامه روستای ما منعکس نمایند ...بهنام صادقی مدیر سایت سفیر آهو شمال آشتیان..09199042252 شماره تماس


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 17 شهريور 1395

همسرايت الله بهجت دارفاني را وداع نمود پيكر حاجيه خانم اخوان فومني امروز در قم تشييع ميگرددImage result for ‫همسر آیت الله بهجت‬‎


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 15 شهريور 1395

19 شهريور سالروز درگذشت مرحومه حاجيه خانم مريم محسني همسر مرحوم حاج رمضان محسني اهويي گراميباد


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 15 شهريور 1395
مراسم ختم مرحومه كافيه كاظمي همسر مرحوم مشهدي محمود يوسفي اهويي روز جمعه 19 شهريور ازساعت 3/5تا 5 بعدازظهر در مسجدفاطميه افسريه خيابان 43 برگزار ميگردد


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 15 شهريور 1395

همایش روز بهورز شنبه 13 شهریورماه با حضور بهورزان و پزشکان مراکز بهداشتی و درمانی روستایی در محل سالن جلسات شبکه بهداشت و درمان شهرستان آشتیان و با حضور بخشدار مرکزی برگزار گردید. دراین همایش بخشدار مرکزی ضمن تبریک ایام مبارک دهه اول ذی الحجه و سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) از تلاشها و زحمات بهورزان به عنوان فرشتگان و پیام آوران بهداشت و سلامت در روستاها تقدیر و تشکر نمودند. ایشان بهورزان را ملجا و محل امید و اعتماد مردم روستا دانستند که با ایجاد فضای اعتماد اجتماعی زمینه طرح مسائل و مشکلات فرهنگی، اجتماعی و خانوادگی مردم روستا را فراهم آورده و فراتر از عرصه مسئولیت خود نقش مشاور اجتماعی در روستاها را نیز ایفا می نمایند. بخشدار مرکزی در این جلسه با اشاره به جلسه هماهنگی با مشاورین شبکه بهداشت و درمان شهرستان اعلام آمادگی کردند تا با همکاری بهورزان و مجموعه شبکه بهداشت و درمان در راستای برگزاری دوره های آموزشی بهداشتی فرهنگی اجتماعی و مهارتهای زندگی در روستاها اقدام نمایند.درپایان این مراسم از خانم راضیه امیری سیاوشانی به عنوان بهورز نمونه استان مرکزی تقدیر به عمل آمد.


حضوربخشدار درهمايش روز بهورز
ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 15 شهريور 1395

همولایتی گرامی به علت مشکل پیش آمده در سیستم چت باکس سایت سفیر آهو و تماسی که با مسئولین در لاین بلاگ گرفته شده مشخص گردیده که فعلا نمیتوان از سیستم چت باکس استفاده نمود . به همین دلیل برای سهولت در رسیدن اخبار و مطالب همولایتیان گرامی اقدام به جای گذاری نرم افزار پشتیبانی آنلاین نموده ایم شما هم ولایتی عزیز میتوانید . در تمام ساعات شبانه روز نظرات و پیشنهادات و خاطرات خود را از طریق پشتیبان آنلاین ارسال نمایید .


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 15 شهريور 1395

اهويي زاده | وارد اهو ميشويم دو حالت بيشتر ندارد يا خانه اي داريم كه فورا براي استراحت واردش ميشويم ويا بي خانمانيم كه ميگرديم ببينيم ايا كسي بفرما ميزند براي استراحت وارد خانه اش شويم ....متاسفانه الان اهو جايي براي مسافرين بي خانمان ندارد ....انهايي كه خانه دارند معذوريت دارند وكسي رويش نميشود وارد خانه انها شود ...بنظرم بايد اهوييها همت كنند براي اين قبيل افراد هم مكاني را اماده كنند تا انها هم بتوانند از اب وهواي اهو استفاده كنند ...خودمان را جاي انها بگذاريم ايا درست است كه به جرم نداشتن خانه از اب وهواي اهو محروم بمانيم ....قديمها امامزاده بالا حجره حجره بود مثل كاروانسراهاي قديم ....اهالي ميرفتند از انجا استفاده ميكردند ...انهايي كه نذر ونياز داشتند از ان مكان براي توزيع نذورات استفاده ميكردند....الان ان بناي قديمي خراب شده واثري از ان باقي نمانده ....نميدانم چه بگويم فقط ارزويم اينست اهوييها همت كنند براي ساخت بناي عمومي مثل زائرسرا و امامزاده عبدالله ....لااقل خانواده اي كه ارزوي اهو در دل دارد بتواند يك شب در اهو اسكان داشته باشد وارزويش براورده شود باميد انروز...


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 8 شهريور 1395
اهويي زاده انروزهاكه در اهو برق شهري نبود غروبها كه ميشد چراغهاي گردسوز وزنبوري را روشن ميكردند وبا خود حمل ميكردند....وقتي براي ديدن اقوام نيزبه خانه همديگر ميرفتند اين چراغهاي زنبوري بود كه روشنايي راه اهوييها بود ...يادم نميرود براي مجالس عروسي هم در خانه هاي روستايي مراسم ميگرفتند ويك خانه مردانه وخانه ديگري زنانه بود وليمه وشام عروسي هم يا ابگوشت بود يا خورشت قيمه ....عروسي يكي از اقوام ما از تهران به اهو رقته بوديم انوقتها حمام روستاي اهو كار ميكرد واهوييها استفاده ميكردند واقعا چه لطف وصفايي داشت الان وقتي از مقابلش رد ميشويم مخروبه اي بيش نيست واين حسرتي است كه در دل ما ميماند ....انروزها حمام روستا را اقاي سليماني گرم ميكرد ...وقتي از كوچه پس كوچه هاي اهو رد ميشوم وخاطرات گذشته در ذهنم هويدا ميشود وجاي خالي خيليها را مي بينم افسوس ميخورم ....وقتي بر سر مزار ميروم ومي بينم كساني كه در اينجا ارميده اند همانهايي هستند كه ديروز در اهو ساكن بوده هاند ميمانم كه يك روز ماهم ميرويم وكسان ديگري مي ايند بر بالين مزار ما ...اما ايا ما را ياد ميكنند يانه ...ياد قربنعلي صادقي بخير ...ياد حاج محمد حاجي بخير ...ياد قاسم سليماني بخير ...ياد انهايي كه در اهو بودند والان نيستند بخير ....


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 8 شهريور 1395

اهويي زاده : يكي از عزيزاني كه ميتوانم ياد كنم وبرميگردد به تعزيه خواني اهوييها مرحوم حاج قاسم سليماني بود....ايشان موذن خوبي براي اهو بود ...در تعزيه خواني هم فعال بود ...يادم نميرود انوقتها پشت خانه اش محوطه صافي بود مردم جمع مي شدند واينها هم با لباسهاي تعزه تعزيه خواني ميكردند بيشتر در محرم وصفر اتفاق ميافتاد ...كتابخانه كوچكي روبروي خانه حاج قاسم اقا بود كه غروبها باز بود وبعضي وقتها كتابهاي داستان ميرفتند در انجا وميخواندند...يادش بخير وقتي از كنار خانه ها رد ميشدي بودي عطر نان ونان چايي بلند ميشد...سراب پايين هم قنات ابي داشت كه اكثرا براي اب اشاميدني با ظروف مسي اقدام ميكردند....استخر بزرگي بود كه ابهاي مازاد داخلش جمع ميشد الان اثري از انجا پيدا نميشود نه ابي نه قناتي نه استخري ونه ظروف مسي ...بهرحال انوقتها كه راديو نبود ويا كم بود مردم با صداي اذان حاج قاسم سليماني به مسجد ميامدند ونمازجماعت ميخواندند...الان نزدیك به چندسال است حاج قاسم اسماني شده وصداي اذانش ديگر به گوش نميرسد روحش شاد ويادش گراميباد


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 7 شهريور 1395

اهويي زاده : نوجواني بيش نبودم وقتي به اهو مي رفتيم انوقت مثل امروز در اهو اينقدر ماشين تردد نداشت يادم نميرود اكثر بچه ها درب دكان مشهدي محمود يوسفي جمع بودند از دور كه يك ماشين را مي ديدند وخاك برخواسته از حركتش را بلند مي ديدند وصاحب خودرو را ميشناختند دوان دوان بطرف خانه طرف ميدويدوند وبا فرياد مژده مژده خبر امدن بستگانش را ميدادند ومژدگاني دريافت ميكردند ...ديدم همسر مش محمود رحمت خدا رفته گفتم يادي از قديمها بكنم ....


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 7 شهريور 1395
كسب اطلاع گرديد مرحومه ام البنين ابراهيمي همسر اقاي طالبي اهويي در شهر اراك دارفاني را وداع نموده است لازم ميداند اين مصيبت را به خانواده هاي معزا بخصوص برادر مكرم اقاي محمد كريمي اهويي مدير محترم وبلاگ اهونيوز بواسطه درگذشت زندايي مكرمه اش تسليت عرض نموده از خداي بزرگ رحمت ومغفرت انمرحومه وصبرواجر بازماندگان را مسئلت مينماييم


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 6 شهريور 1395
با نهايت تاسف درگذشت مرحومه حاجيه خانم كاظمي اهويي همسر مرحوم محمود يوسفي اهويي را باطلاع ميرساند پيكر انمرحومه در قبرستان اهو ارام ميگيرد. مراسم ترحيم متعاقبا اعلام ميگردد .روحش شاد ويادش گراميباد


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 6 شهريور 1395
محمود حسنی فرماندار شهرستان آشتیان در این نشست مشترک گفت: شهرستان آشتیان موطن و زادگاه بزرگان و عالمانی همچون آیت اله میرزا حسن آشتیانی که در نهضت تنباکو در ایران نقش بسیار مهمی را در کنار میرزا رضا کرمانی داشته و همچنین علامه سید جلال الدین میری آشتیانی که در ایران به عنوان ملاصدرا ثانی نام می برند و عباس اقبال آشتیانی، دکتر محمدرضا آشتیانی و برادران قریب که سه شخصیت برجسته و پدر سه علم که یکی طب کودکان و دومی زمین شناسی و سومی دستور زبان فارسی می باشند و همچنین شاعره معروف کشورمان پروین اعتصامی و حضرت آیت اله دانش امام جمعه فقید و بزرگوار می باشد.

حسنی در ادامه گفت: شهرستان آشتیان افتخار داشتن 150 شهید که پیکر پاک و مطهرشان مدفون در شهرستان و 500 شهید بزرگوار و والامقام که در سطح کشور مدفون می باشند را دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان آشتیان ضمن تبریک هفته دولت، یاد شهیدان بزرگواری همچون شهید رجایی و شهید باهنر که بیشترین تلاش خود را برای خدمت رسانی به مردم داشتند و جان خود را در این راه فدا کردند را گرامی داشت و گفت: هفته گرامیداشت دولت فرصت مقتنمی است که دولت مردان بتوانند اقداماتی که در طی یک سال انجام گرفته است را به سمع و نظر مردم برسانند.

وی ادامه داد قطعاً دولت مردان ما با تأسی از شیوه و سلوکی که شهیدان رجایی و باهنر داشتند و همچنین وصیت نامه سیاسی، الهی معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) و رهنمود های مقام معظم رهبری تلاش می کنند تا موفقیت های بیشتر و بهتری را برای کشور کسب کنند.

محمود حسنی در ادامه این نشست مشترک گفت: در جریان قرار دادن مردم نسبت به اقدامات دولت باعث ایجاد اعتماد و آرامش بین آنها می گردد.

فرماندار شهرستان آشتیان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات دولت تدبیر و امید در طی مدت سه سال گذشته در خصوص مسائل اقتصادی و اجتماعی کشور گفت: اقتصاد مقاومتی باید به عنوان یک گفتمان عمومی در جامعه حاکم باشد و ما باید شاهد همراهی و همکاری همه اقشار جامعه برای تحقق این مهم باشیم.

فرماندار و رئیس ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی شهرستان آشتیان در نشست مشترک شورای اداری سه شهرستان گفت: اقتصاد مقاومتی یک برنامه کوتاه مدت نیست، بلکه باید در سال های آتی منتظر نتایج آن باشیم و به همین دلیل است که باید در همه سال ها ساری و جاری باشد.

وی افزود طبق فرموده مقام معظم رهبری، سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل مختص به سال 1395 نیست چراکه باید در سال های آینده هم استمرار داشته باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان آشتیان گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید زمینه های لازم فراهم و بستر سازی مناسب ایجاد شود که در این زمینه گروه های مرجع همگی باید دست به دست هم بدهند و همکاری کنند تا کار کردن در کشور به عنوان یک فرهنگ باشد و بیکاری فاقد ارزش و نوعی بی فرهنگی محسوب شود.

حسنی فرماندار شهرستان آشتیان در ادامه گفت: در شهرستان آشتیان تعداد 40 پروژه قابل افتتاح وجود دارد که با توجه به قریب الوقوع بودن سفر هیئت دولت به استان مرکزی در طول هفته دولت در این شهرستان هیچ پروژه ای افتتاح نخواهد شد بلکه کل 40 پروژه که با اعتباری بالغ بر 133855 میلیون ریال در زمان سفر ریاست جمهور افتتاح خواهد شد.

وی افزود پروژه های شاخص قابل افتتاح در شهرستان اعم از اتاق های عمل بیمارستان امام سجاد(ع)، مرکز سلامت جامعه شهری و کارخانه تولیدی وایرست می باشند.

محمود حسنی در این نشست از مهندس علی چنگی سرمایه گذار و مدیرعامل صنایع چراغ سازی مدرن و کارخانه تولیدی وایرست تقدیر کرد و افزود ایشان در سال 1390 به عنوان کارآفرین برتر شناخته شده است.

حسنی در پایان با توجه به حضور مدیرکل ارتباطات و زیر ساخت استان مرکزی مسائل و مشکلات مربوط به ارتباطات و زیرساخت شهرستان را بیان کرد
.


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 17 شهريور 1395


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 1 شهريور 1395

به گزارش سفیر آشتیان؛ عصر شنبه ۳۰ مرداد جلسه مشترک شورای اداری سه شهرستان تفرش، آشتیان و فراهان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دردانشگاه آزاد آشتیان برگزار شد.

محمود حسنی فرماندار آشتیان در این جلسه گفت: هفته دولت فرصتی برای بیان عملکرد دولت است و از جمله توفیق های به دست آمده این است که امسال به خود کفایی گندم رسیدیم .

وی تصریح کرد: باید اقتصاد مقاومتی به عنوان یک گفتمان باشد و نه تنها شعار امسال، بلکه باید شعارسالهای متمادی باشد.

فرماندار آشتیان با اشاره به اینکه باید فرهنگ کار را در جامعه حاکم کنیم افزود:در شهرستان آشتیان چهل پروژه آماده افتتاح داریم که در سفر رئیس جمهور به استان افتتاح می شود.

حسنی افتتاح اتاق عمل بیمارستان امام سجاد ، افتتاح کارخانه وایرست و افتتاح کارخانه قارچ دکمه ای را از برنامه های شهرستان آشتیان در سفر رئیس جمهوری به استان برشمرد.

وی رسیدگی به وضعیت آنتن دهی کامل تلفن همراه در راههای مواصلاتی شهرستان آشتیان و همچنین پوشش ایننرنت ۳g را از معاون وزیر خواستار شد.

حجت الاسلام مومنی امام جمعه تفرش در این جلسه گفت:جلسه مشترک باعث وحدت و همدلی خواهد شد این جلسات مشترک مانند شیشه عطری است که وقتی در آن را بردارند بوی خوشش فضا را پر می کند.

وی ضمن تبریک هفته دولت به همه دولتمردان، بیان کرد: حمایت از دولت خط مشی امام و رهبری است ، با توجه به شرایط کنونی که می خواهند اسلام عزیز را از ما بگیرند، وظیفه همه دستگاه ها حمایت از دولت است تا اینکه کشتی نظام به مقصد برسد.

امام جمعه تفرش تصریح کرد :در تمام دنیا روز دولت را روزی قرار می دهند که دولت کار بزرگی انجام داده باشد یا تاسیس دولت باشد ولی انقلاب روز دولت را روز شهادت شهیدان بزرگوار رجایی وباهنر قرار دادند تا همه دولتمردان آنها را الگوی خود قرار دهند.

علی میرزایی فرماندار تفرش نیز گفت: هفته دولت فرصت خوبی جهت ارایه اقدامات و امیدوارنمودن مردم است به طوری که شاهد کاهش تورم در داخل کشور و شاهد روابط حسنه با همسایگان در خارج از کشور باشیم.

فائض پور فرماندار فراهان هم دراین جلسه با بیان اینکه در سال ۸۶ شهرستان فراهان از تفرش جدا شد عنوان کرد: در طول این چندسال اقدامات خوبی در شهرستان صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در حوزه کشاورزی اقدامات خوبی داشته ایم و با جمعیت سه درصدی استان سی درصد محصولات کشاورزی استان را تامین کردیم و در حوزه سلامت با کمک یک خیر توانستیم بیمارستان نیمه ساز شهرستان را تکمیل کنیم.

فرماندار فراهان افتتاح سیلو و در آینده افتتاح سردخانه را از دیگر برنامه های پیش رو برشمرد و اظهار کرد: با استقرار شهرک آلومینیوم در فراهان که حدود بیست کارخانه در آن در کنار هم ساخته خواهد شد، ده هزار نفر مشغول به کار می شوند، که در تاریخ استان این حجم سرمایه گذاری بی نظیر است .

حسینی نماینده آشتیان،فراهان،تفرش در این جلسه مطرح کرد: در فضای مجازی اگر خوب دقت نکنیم در آینده به مشکل بر می خوریم ما در سه شهرستان مشکل قطعی موبایل را داریم،درسیستم مخابرات روستایی مشکل داریم ، باید نقاط کور برطرف شود.وی گفت:از جمله مشکلات شهرستانهای تفرش،آشتیان و فراهان، عدم جذابیت در حوزه گردشگری و جذب سرمایه گذار و رونق منطقه است.

نماینده آشتیان،فراهان،تفرش خاطر نشان کرد: اعتبارات اختصاص یافته سه شهرستان در بخش آب رقم خوبی است.

در حاشیه این جلسه تودیع و معارفه بخشدار مرکزی تفرش انجام شد .
ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 1 شهريور 1395
آقای عابدین خان و یدالله خان و حاج علی شوفر شوفرهایی که در گذشته نه چندان دور نامی شناخته شده بودند محمد علی همتی آهویی فرزندکربلایی سلمانکه مسئولیت اداره حمام آهو را بعده داشتند که از مشاغل پر زحمت آن دوره بود . روحش شاد استاد محمود سلمانی. حجامت. را در آهو عهده دار بود.همولایتی های قدیمی با تیغش آشنایی دارند .. روحش شاد گرامی باد یاد و خاطره چهره ماندگار دیارمان آهو مشهدی رمضان همتی آهویی فردی معتمد و معتقد و امین مردم بودند همچنین در حل و فصل منازعات صاحب نظر بودند .. روحش شاد گرامیباد یاد و خاطره چهره ماندگار دیارمان آهو شادروان حاج قاسم سلیمانی تعزیه خوان . مداح اهل بیت. قاری قرآن . موذن. و از افراد خوشنام و خیر بودند .. روحش شاد درود بر کار آفرین دیارمان آهو آقای حسن احمدی ب
رئیس سازمان میراث فرهنگی. صنایع دستی و گردشگری در سه نامه جداگانه به استانداران تهران. مرکزی. و قزوین اسامی روستاهای منتخب طرح ضربتی تولید و اشتغال در این سه استان را به آنها ابلاغ کرد. در این نامه ها اسامی روستاهای جلیزجند. سنگان. و انجه به استاندار تهران.. روستاهای آهو وهزاوه به استاندار مرکزی... و روستاهای گازارخان و اندچ به استاندار قزوین ابلاغ شده اند
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)