تبلیغات شما اینجا شرکت دیجیتال مارکتینگ پنل پیامکی - پنل اس ام اس - مدیانا اس ام اس طراحی سایت
بستن تبلیغات [X]

کد اخبار

سفیر روستای آهو
آنتن دهی همراه اول طی دی و بهمن ماه 95

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان مرکزی ؛ عابد حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی در آیین افتتاحیه این سالن گفت : در راستای جذب و حمایت از بخش خصوصی در زمینه فعالیت‌های ورزشی ایجاد زیرساخت و شرایط مناسب ضروری است. حقدادی افزود: واگذاری فعالیت های ورزشی به بخش خصوصی در برنامه های اداره کل قرار دارد که این مهم نیز مورد توجه می باشد مدیر کل ورزش وجوانان استان مرکزی اظهار کرد : بخش خصوصی به عنوان بازوان اجرایی در کنار هیاتهای ورزشی و اداره کل ورزش و جوانان می تواند در تعالی ورزش استان و پرورش استعدادها نقش مستقیم و اثرگذاری را داشته باشد. حقدادی در ادامه بیان داشت : بخش خصوصی چه در حمایت از تیمها و هیاتهای ورزشی و چه در ساخت اماکن ورزشی می تواند دوران طلایی دیگری برای ورزش استان رقم بزند مراسم افتتاحیه این سالن با حضور حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان ، محمدی معاون ورزشی اداره کل ، هاشمی حراست اداره کل ،امیری رئیس بدنسازی وپرورش اندام استان ، نان بده رئیس هیات همگانی استان وتنی چند از مسئولین استانی وشهرستان برگزارشد سالن ورزشی رویال پرو شهر اراک دارای 800متر زیر بنا امکانات ورزشی ودرمانی از جمله سالن مجهز بدنسازی ، سالن هوازی، استخر آب در مانی ، سونا با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ساخته شده است
حدیث روز
المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛ دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست: يا برايش ذخيره مى‏ گردد، يا در دنيا برآورده مى‏ شود، يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.

این خانه در مجموعه بافت قدیمی شهر اراک و در اولین گذر سمت چپ بعد از چهار سوق بازار(گذر ششم﴾ و در مقابل گذر مدرسه و مسجد سپهداری قرار دارد، بنیانگذار این بنا حاج علی مشیری است و بعد از چند نسل آخرین مالک آن آقای حسن پور بوده است. سازه اصلی بنا از خشت تشکیل شده و پیها را به وسیله سنگهای بزرگ و دوغاب گل آهک ساخته ا ند. نما سازی بنا با استفاده از آجر، کاشی، گچ و قیر است. این بنا همچون بناهای اولیه مسکونی شهر سلطان آباد درون گرا با حیاطی مرکزی است و در سه جهت شرق، شمال و جنوب دارای ساختمانهایی است که به سمت حیاط گشوده میشوند. این بنا بعنوان مسکونی مورد استفاده قرار داشته است. منزل از دو بخش جنوبی و شما لی تشکیل شده که بخش جنوبی آن در دوره قاجار و بخش شما لی آن متعلق به سال 1290 هجری شمسی میباشد، بخش شمالی حدودا" 30 سانتیمتر در سطح بالاتری نسبت به سطح جنوبی قرار دارد. این بنای قدیمی و زیبا در زمینی به مساحت 600 متر مربع در دو طبقه تحتا نی و فوقا نی هر یک به مساحت 300 متر مربع در دو دوره ساخته شده است که متشکل از اتاقهای پنج دری،سه دری و مطبخ است که از طریق گذرگا هها و راه پلههای متعددی به یکدیگر ارتباط دارند. ساختمان در دو طبقه احداث شده و طبقه همکف به اتاقهای زمستان نشین ،اختصاص دارد وطبقه اول اتاقهای شاه نشین و تابستان نشین را شامل میشود. چند پلکان ارتباط دو طبقه را تأمین مینماید،این پلکانها در قسمتهای شمالی،شرقی وغربی ساختمان داخلی قرار دارند. در قسمت جنوب غربی ساختمان یک پلکان دو طرفه حیاط را به م کلیه فضاهای طبقه اول با هم دارای ارتباط داخلی هستند،در طبقه همکف قسمت واقع در جنوب غربی با دیگر فضاها ارتباط مستقیم ندارند و حیاط رابط بین آنهاست. کف حیاط حدود 5/1 متر از کف خیا بان پایینتر است و تمام اتاقها نور لازم را از حیاط میگیرند. کف حیاط حدود 5/1 متر از کف خیا بان پایینتر است و تمام اتاقها نور لازم را از حیاط میگیرند. این بنای مسکونی در سال 1374 توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از وراث مرحوم حسن پور خریداری و مرمت شد، تا اوایل سال1383 ه ق،مرمت این بنا طول کشید. این خانه در سال 16/1/1377 به شماره 1985 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. اکنون این بنا برای آموزش هنرهای سنتی و میراثی مورد استفاده قرار گرفته است. در این موزه آثار برجسته هنرمندان معاصر استان مرکزی در رشته قالیبافی،گلیم برجسته و ساده، منبت، کنده کاری چوب، مسگری، قلمزنی، نگارگری، تذهیب، پیکرتراشی، مجسمه سازی، البسه محلی، پا پوشهای سنتی، سفال و سرامیک، میله کاری، سازههای سنتی، آئینه کاری و... به نمایش گذاشته شده است.


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 25 مهر 1395
باسلام ميخواستم كمي در باره محرم حسيني بگويم واقعا وقتي در تلويزيون مي بينيم كه سراسر جهان براي حسين (ع) عزاداري ميكنند ياد اين كلام مي افتم كه دشمنت كشت ولي نور تو خاموش نگشت ....خواستند نام وياد وراه امام حسين را نابود كنند اما نتوانستند...اري ان جلوه كه فاني نشود نور خداست ....به كربلا نگاه كنيم عظمت وشوكت شهداي كربلا را مي بينيم ....ببينم از معاويه ويزيد وشمر و...چه خبر جز لعن ونفرين چيز ديگري نصيبشان ميشود....نه تنها مسلمان وشيعه بلكه اهل سنت و مسيحي و كليمي وزرتشتي براي نهضت عاشورا وسيدالشهدا احترام قائل است وبرايش يادبود ميگرند ونذورات توزيع ميكنند....خدا را شكر كه مسلمانيم ...خدا را شكر كه رهرو راه حسينيم ...انشاالله تا اخر هم حسيني باقي بمانيم


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 25 مهر 1395

در ايام تاسوعا وعاشوراي 95 با توجه به تعطيلات چهار روزه شاهد حضور بيشماري از اهوييهاي مقيم تهران و...در مراسم عزاداري سيدالشهدا وياران باوفايش بوديم خبرهاي دريافتي از بي نظير بودن مراسم اعم از تعزيه ونيز برگزاري دستجات عزاداري بوده است . قرباني نمودن گوسفندان ونيز توزيع نذورات بصورت متوالي در شبهاي محرم ونيز برگزاري جلسات روضه وتوسل به اهل بيت عصمت وطهارت ونيز حضور در بقاع متبركه از اهم اقدامات عزاداران حسيني بوده است .دهيار محترم نيز در جلسه اي با اعلام انتقال لوازم وسائل مربوط به اسفالت داخل روستا در اينده اي نزديك خواستار مشاركت مالي اهوييها در تامين قسمتي از هزينه هاي مربوط به عمليات اسفالت داخل روستا شد.ضمنا بعضي از دوستان خواستار فعال شدن تلگرام وسايتهاي خبري بودند كه مديريت سايت سفير اهو امادگي فعال بودن همزمان تلگرام ونيز سايت سفير اهو را اعلام ميداردن : بهنام صادقی
ت : شنبه 24 مهر 1395


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 19 مهر 1395
ديشب از اهو تماس گرفتند فعلا آهو خوبست سرماي چند روز پيش را ندارد....نسبتا خلوت است ....تهرانيها نيستند فقط اهوييهاي مقيم ....بساط تعزيه برقرار ...حسينيه اهو محل اجراي تعزيه ...انهايي كه هم مانده اند تا عاشورا هستند وبه موطن خود برميگردند....از اسفالت واقدامات ديگر خبري نيست ...اين چند كلام را نوشتم تا هم از وضعيت اهو باخبر باشيد هم اگر حال داشتيد بفكر اهو باشيد برايش قدم برداريد ...حال خود دانيد وبس ...ازما گفتن ...از شما شنيدن ...


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 18 مهر 1395

عکسهای مذهبی گرافیکی ویژه تاسوعا و عاشورا

محرم مدرسه عشقی است که باید در آن درس آموخت. محرابی است که باید در آن به نماز عشق ایستاد و نردبانی است که باید از آن بالا رفت تا به لقای حق شتافت.

عاشورا سالروز عروج خونین سبکبالان عاشقی است که با شهادت خویش حماسه ای جاودانه آفریدند. عاشورا چشمه نوری است که سیاهی ها و تاریکی ها را از جان می شوید و زلالی و پاکی را سخاوتمندانه به آن هدیه می کند.

عاشورا نمایش پرشکوه عشق است که با ایثار و از خودگذشتگی حسین(ع) و یاران فداکار آن حضرت در صحنه کربلا خلق می شود. حماسه کربلا حقیقتی را در کهکشان عشق و خون به تصویر کشید تا دیگر کسی برای چشم پوشیدن از آفتاب حقیقت، بهانه ای نیابد.

کربلا صحنه وقوع حماسه جاویدی است که وجدان انسان های آگاه، صلابت آسمانی اش را ستایش می کند و در برابر قداست و عظمت آن سر تعظیم فرود می آورد. نام آنانی که در معراج کربلا تن به خاک سپردند و به افلاک پرکشیدند، بعد از گذر قرن ها هم چنان بر تارک تاریخ می درخشد.

عاشورا كه می‌رسد، دل‌های شیعیانش در آتش عشق حسین(ع) می‌سوزد هر عاشقی كه واقعه عاشورا را خوانده باشد و به راز و رمز آن پی برده باشد، دل از این عاشقی بر نمی‌كند.

و ادامه راه عاشقی، سرگشتگی و حیرانی در پیمان با حسین(ع) و سر نهادن بر سر پیمان با اباعبدالله است چرا که حسین تا ابد ماندگار است. راستی که لبیك به حسین(ع) و درک رسالت او پیمان با همه خوبی‌هاست.

فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را به تمام همولایتی های عزیز تسلیت میگوییم


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 18 مهر 1395

Image result for ‫مطلب برای روز چهارم محرم‬‎


ورود عمر سعد به کربلا
سعد بن ابى وقاص با خاندان رسول اکرم(علیهم السلام) رابطه خوشى نداشت حتى در شوراى عمر حق رأى را به عبدالرحمن بن عوف داد و بعد از کشته شدن عثمان با حضرت على(علیه السلام)بیعت نکرد. پسرش عمر بن سعد راه پدر را ادامه داد و با این خاندان که هادى امت بودند رابطه خوبى نداشت، ابن زیاد ملک رى رابه عمر سعد داده بود. چون ابن زیاد از خبر ورود امام حسین(علیه السلام) به عراق مطلع شد، قاصدى نزد عمر فرستاد که اول به جنگ حسین بن على(علیه السلام) برود و او را بکُشد سپس به سمت شهر رى روانه شود.
عمر سعد نزد ابن زیاد آمد و گفت: مرا عفو نما. وى گفت: عفو مى کنم لکن ملک رى را از تو مى گیرم. عمر سعد گفت: یک شب مهلت بده. در نهایت هواى ریاست رى بر او غلبه کرد و تصمیم به جنگ با امام(علیه السلام) گرفت و روز دیگر نزد ابن زیاد آمد و قتل امام حسین(علیه السلام)را عهده دار شد. ابن زیاد با لشکرى عظیم او را به کربلا روانه کرد، تا اینکه که روز سوم محرم وارد کربلا شدند.
ابن قولویه در صفحه 74 از کتاب «کامل» و طبرسى درصفحه 134 از کتاب «احتجاج» به سندهاى معتبر از اصبغ بن نباته و غیره نقل کرده اند که روزى حضرت على(علیه السلام) بر منبر کوفه خطبه مى خواند و مى فرمود: آنچه مى خواهید از من بپرسید پیش از آنکه مرا نیابید. پس به خدا سوگند هر چه سوال کنید از خبرهاى گذشته و آینده به شما خبر مى دهم. سعد بن ابى وقاص پدر عمر سعد برخاست و گفت: یا امیر المؤمنین خبر ده مرا که در سر و ریش من، چقدر مو است.
حضرت فرمود: که رسول خدا(علیهم السلام) خبر داده که در بن هر موئى از تو شیطانى است که ترا گمراه مى کند و در خانه تو فرزندى است که فرزند من حسین(علیه السلام) را شهید خواهد نمود و اگر خبر دهم عدد موهاى تو چقدر است باز مرا تصدیق نخواهى کرد، لکن به آن خبرى که گفتم حقیقت گفتار من ظاهر مى شود.
ناگفته نماند در آن وقت عمربن سعد کودکى بود که تازه راه مى رفت بعضى مى گویند در کربلاء تقریباً 23 سال داشت ولى بعضى قائلند 36 ساله بود، سعد بن وقاص در سال 75 هجرى قمرى در سن 74 سالگى مُرد و در بقیع دفن شد.(1)
ن : بهنام صادقی
ت : پنجشنبه 15 مهر 1395

بعضي وفتها فكر ميكنم ما داريم تنها مي شويم تنهايي دنيوي را ميگويم ....پيش خود ميگويم وقتي به پشت سرمان نگاه ميكرديم پشتوانه هاي عظيم انساني را ميديديم كه يك به يك از جمع ما كم شدند....خيليها بودند كه الان نيستند...خدارحمت كند قديميها را يك تعصبي داشتند نسبت به هم ....در همه حال يار وغمخوار يكديگر بودند ...حتي فاميل دور ...نميدانم زمانه عوض شده يا ما عوض شده ايم ....از قديميهاي اهو بگويم يا تهران يا جاهاي ديگر ....اگر ميدانستند اهل استان مركزي يا اشتيان يا اهو هستي تو را از خودشان ميدانستند ....اخيرا ابراهيم رحيمي هم از دنيا رفت ....اگر زمانهاي نسلهاي پيشين بود وتعصب اهويي حكمفرما بود مجلس ترحيمش جاي سوزن انداختن نبود ...الان كه عصر ارتباطات است وهمه چيز هست اما همت نيست ....حتما فكر ميكنيم مرگ براي همسايه است ....بهرحال محرم امد وماه عزاي حسين ويارانش ....هنوز اين غيرت درون ماست كه هنوز هم براي شهداي كربلا مراسم ميگيريم ...فقط دلمان براي اينكارمان خوش است وبس ....حسين شمع فروزان بشريت دستگيري كن ما را در دنيا واخرت ...امين


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 14 مهر 1395

وقتي محرم مي شد خيلي حال عجيبي داشتيم تو عالم نوجواني دنبال كتل وپرچم بودم ....هميشه دوست داشتم پرچمي كه از همه بزرگتر است را بردارم ....اگر هم نبود كتل را دوست داشتم ...بعدها كه مقداري بزرگتر شدم رو به خواندن ومداحي نمودن ورود نمودم ....صدايم بد نبود خود مسجديها ميگفتند كه بيا وبخوان ....بعضي هياتها هم از من دعوت ميكردند....تا اينكه بزرگتر شدم والان در مسجدعزاي حسين گريه كن عزاي ثارالله هستم اگر جايي هم كمك بخواهند تا انجا كه از دستم برمي ايد كمك ميكنم....دستگاه امام حسين تنها دستگاهيست كه نوكري در آن افتخار دارد وپيروجوان نمي شناسد....خدا را شكر كه از كودكي تا كنون سرسفره اهل بيت نشسته ام ....


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 13 مهر 1395در پي تقاضاي تعدادي از همشهريان گرامي مبني بر انعكاس مشكلات روستاي آهو در سايتهاي خبري وجرايد كثيرالانتشار بدينوسيله شماره پيامك 1000601 مربوط به شبكه خبر ونيز شماره تلفن پيامگير 88769075 روزنامه ايران اعلام ميگردد. از همشهريان علاقمند تقاضا دارد با ارسال پيامك ويا بيان مكالمه نسبت به بيان مشكلات اصلي روستا از قبيل اسفالت داخل روستا ونيز تقويت شبكه تلفن همراه وايرانسل و اينترانت روستايي اقدام هماهنگ نمايند. اميد است شاهد انعكاس اخبار روستاي آهو متعاقبا توجه مسئولين بمنظور مرتفع شدن مشكلات مذكور باشيم


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 11 مهر 1395

با نهایت تاسف درگذشت مرحوم ابراهیم رحیمی آهویی را به خانواده آن مرحوم و بازماندکانش تسلیت عرض مینماییم و آرزوی طول عمر برای بازماندگان از خداوند متعال خواهانیم. روحش شاد و یادش گرامی بادن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 11 مهر 1395

باسلام لطفا در تلگرام وسايت اعلام نماييد اهوييهايي كه در اهو منزل دارند در سرشماري سال جديد نفوس ومسكن 95 از طريق اينترنت با رمز ورود (شماره ملي سرپرست خانوار)وارد سامانه شده ونسبت به ثبت امار خود وخانواده اقدام نمايند پس از ثبت نام كدرهگيري داده ميشود كدپستي كه در قبضهاي تلفن روستايي درج گرديده وهمچنين يك شماره تلفن همراه الزامي است اينكار پس از كدرهگيري شماره مربوطه از طريق موبايل به افراد ابلاغ ميگردد تا 24 ابان امارگير درب منزل مراجعه مينمايد كسانيكه اينترنتي ثبت نام كرده باشند فقط كد رهگيري را ارائه ميدهند وكار به اتمام ميرسد وكسانيكه از طريق كدرهگيري واينترنت ثبت نام ننمايند بصورت دستي انجام ميگردد ....اينكار باعث افزايش امار ساكنين روستا ميشود وارائه خدمات بيشتر وبهتر را بدنبال دارد


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 11 مهر 1395

اهو در هفته اي كه گذشت ....همانگونه كه شنيده ايد اتش سوزي باغات دشت اهو خسارت جاني بحمدلله نداشته در اين حادثه حداقل 3 الي 4 باغ در اتش سوخت ...اربعين همسر مرحوم محمود يوسفي پنجشنبه در حسينيه اهو برگزار گرديد....سالگرد مرحوم عبدالحسين توانا نيز در تهران بر سرمزارش برگزار شد....شنيده ها حاكيست كه در شبكه استاني به نقل قول از استاندار مركزي اعلام شده جاده ارتباطي بين اشتيان وتفرش بايد اسفالت شود وانگونه كه اهوييها ميگفتند به احتمال قوي منظور جاده خاكي منتهي به امامزاده عبدالله ميباشد....اهو براي اربعين خانم كافيه كاظمي شلوغ بود ولي بتدريج با غروب جمعه خلوت شد...در ورودي مجتمع فرهنگي ورزشي جامعه المصطفي هم اعلام نموده اند به مجموعه فوق خوش امديد....راستي روي تابلوي امامزادگان اهو در سه راهي اشتيان ورودي بلوار شهدا متاسفانه شخصي براي تبليغ با اسپري رويش تبليغ كرده كه خوشايند نيست بهتر است با سازمان اوقاف هماهنگ شود تابلوي فوق تعويض گردد....در قسمت زيرين منبع اب اهو هم سوله اي در حال احداث است كه نيمه كاره رها شده ميگويند مرغداري ميشود....بهرحال اهو در تدارك اماده شدن براي عزاداري ماه محرم است ...التماس دعا


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 10 مهر 1395

با سلام خدمت همولایتی های عزیز با توجه به برگزاری مراسم بزرگداشت شهید رضایی در هفته گذشته . پیگیری برای دریافت عکس از مراسم انجام شد که خوشبختانه از طریق پایگاه خبری آهو این تصاویر به دست ما رسید.ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 7 مهر 1395

آتش سوزي در يكي از باغات دشت آهو : كسب اطلاع گرديد شامگاه دوشنبه 5 مهرماه آتش سوزي نسبتا زيادي در يكي از باغات دشت آهو رخ داده است كه بحمدلله با كمك نيروهاي آتش نشاني ونيز اهالي آتش خاموش گرديده است ....باغ مذكور متعلق به آقاي عليرضا سپاسي برادر علي اشرف بوده كه به لطف الهي خسارت جاني بهمراه نداشته است


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 6 مهر 1395

نام من سرباز کوی عترت است ، دوره آموزشی ام هیئت است . پــادگــانم چــادری وصــله دار ، سر درش عکس علی با ذوالفقار . ارتش حیــدر محــل خدمتم ، بهر جانبازی پی فرصتم . نقش سردوشی من فاطمه است ، قمقمه ام پر ز آب علقمه است . رنــگ پیراهــن نه رنــگ خاکــی است ، زینب آن را دوخته پس مشکی است . اسـم رمز حمله ام یاس علــی ، افسر مافوقم عباس علی (ع)

پیشاپیش فرا رسیدن ایام محرم را خدمت تمامی همولایتی های عزیز تسلیت عرض مینماییم .

Image result for ‫متن زیبا برای ماه محرم‬‎


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 5 مهر 1395

اهويي زاده : چندپيشنهاد ميدهم انشاالله اهوييها استقبال كنند 1- همانگونه كه يكي از اهوييها گفته بود از طريق برنامه هايي مثل خندوانه كه حاميشان ايرانسل است پيگير انتن دهي ضعيف ايرانسل در اهو باشيم 30888شماره پيامك برنامه خندوانه است كه هر اهويي علاقمند حتما متن فوق را ارسال كند 2 -در استانه سال تحصيلي بياييم دانش اموزان علاقمند را علاوه به درس خواندن در كارهاي هنري فعال كنيم تا انها مطالبشان را براي سايت يا تلگرام بفرستند وبنامشان درج گردد3 از اهوييهايي كه در سازمانها ونهادهاي دولتي هستند ميخواهم كه در سايت يا تلگرام واردشوند وبا مسئولين انها هماهنگ باشند براي اباداني اهو در هر شغلي كه هستند با توجه به ماهيت شغليشان پيگير مشكلات اهو باشند مثلا كسي كه در مخابرات است پيگير مشكلات مخابراتي يا كسيكه در اب وفاضلاب است پيگير مشكلات اب اهو و....تا بلكه در اولين اقدام شاهد توسعه وعمران اهو باشيم ....


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 4 مهر 1395
مراسم چهلمین روز درگذشت شادروان ام البنین ابراهیمی صبح روز جمعه مورخ 95/7/9 بر سر مزار پاکش واقع در بهشت زهرای اراک . قطعه 5 ویژه منعقد میگردد
ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 4 مهر 1395

مراسم چهلمین روز درگذشت مرحومه مغفوره کربلایی خانم کافیه کاظمی همسر مرحوم مشهدی محمود یوسفی در روز پنجشنبه مورخ 8/7/95 از ساعت 10 الی 14 در حسینیه باب الحوائج روستای آهو برگزار میگردد..ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 4 مهر 1395

Image result for ‫هفته دفاع مقدس‬‎

سال‏هاست که آسمان، کوچ غریبشان را بر شانه‏ هایمان، پرنده می‏تکاند و آفتاب ، مسیر چشمانشان را با انگشت نشان می‏دهد و می‏گرید.سال‏هاست که رفته‏ اند و بادها، بوی پیراهنشان را بر خاکریزهای بسیار، مویه می‏کنند. آنان انعکاس روشن خورشید در رودخانه‏ های سرخ حماسه‏ اند. دلشان، دریا می‏نوشت و نگاهشان، طوفان می‏سرود. برخاستند؛ آن هنگام که نفس‏های سرما، پنجره‏ ها را سیاه کرده بود و شهر، می‏رفت که در اضطراب ثانیه‏ های تجاوز، کمر خم کند. برخاستند و با قدم‏های استوارشان در رگهای وطن، خون زندگی جاری شد. پلاک بر گردن و چفیه بر شانه، جاده‏های صلابت را پشت سر گذاشتند و خاک را لبخند كاشتند.پا در رکاب ستاره و باران ، آسمان عشق را تا دورترین‏ها درنوردیدند و اینک ، ما مانده‏ایم و این خاک مردابی. ما مانده‏ ایم و تکثیر بی‏وقفه ابرهای خاکستري. رفته ‏اند و باران‏ها را با خود برده‏ اند و فصل‏هایمان ، بی‏جوانه و آفتاب مانده ‏اند.کوچه‏ های شهر را که ورق می‏زنم ، نامشان را بر پیشانی افتخار این سرزمین، درخشان می‏یابم تقویم‏ ها جفا کرده ‏اند، اگر تنها به چند روز برای شهیدان بسنده کنند. قلم‏های منظوم اگر کم بگذارند ، در حق خون ، کوتاهی کرده‏ اند.پوتین‏ها فقط اندکی از رشادت بچه‏ ها را پیش بردند.معبرها فقط مقداری باریک ، برای شناخت آنان گام برداشتند. کوله‏ های همت آنان ، واکنش سبزی بود در برابر خزان‏زدگی و هجوم اتفاقِ پاییز. آنجا که آنان رفته بودند، چشم‏های ما، حرفی برای گفتن نداشت.همه حرف‏ها را با لبخند و گریه‏ ها می‏زدند.خاکریزها، گواه خوبی هستند بر اشک‏های چکیده از دعای کمیل‏شان. شب‏های جمعه بعد از آنها، تاولی است بر گام‏های نرفته ما. اُنس با واژه‏های دنیایی، برای لب‏های ما ماند و شگفتا از آنان که در جبهه ، با لحن‏های متفاوت ، استقامت را به شعر درآوردند!آن‏گاه که مفاتیح یا اسلحه به دست می‏گرفتند، غزل‏هایی از ملکوت ، در چهار گوشه سنگر گُل می‏کردبرادر! خواهر! ما بدهکاريم! ما به آن روزها و شبها بدهکاريم. ما به آن مادر و پدر که با اشک و گريه، فرزندشان را روانه جبهه کردند، بدهکاريم. به آن خانمي که بغضش را در گلو خفه کرد تا سد راه شوهرش نشود، به آن نوزاد سه ماهه که حسرت گفتن کلمه «بابا» را تا هميشه بر دل خواهد داشت، بدهکاريم. به مظلوميت آن شهيدي که دلش براي تنها دخترش تنگ مي‌شد، اما فرصت بازگشت به خانه را نداشت، بدهکاريم. به بزرگي و غرور آن امير ارتش که به او گفتند دخترت روي تخت بيمارستان منتظر ديدن توست، برگرد، اما او بخاطر صدها جوان هم سن و سال دخترش حاضر به ترک جبهه نشد و تنها زماني به خانه برگشت، که جسد دخترش را دفن کرده بودند!... ما بدهکاريم. ما به اندازه قطرات اشک مادران و همسران ، به اندازه قطرات خون به ناحق ريخته ، بدهکاريم. به مظلوميت، معصوميت دختران و پسران بابا نديده ، به گريه‌هاي شبانگاه همسران شوهر از دست داده ، بدهکاريم. به بزرگي پيرمردي که کمر خم نکرد و بر جنازه تنها فرزندش نماز خواند، بدهکاريم. ما به نام هزاران هزار شهيد ، جانباز، اسير، به هزاران هزار خانواده ، هزاران هزار پدر و مادر، هزاران هزار کوچه که نام شهيد را بر آن گذاشته‌اند ، بدهکاريم. ما به امام (ره)... ما به ايران، به اسلام بدهکاريم.....
يادواره شهداي روستاي اهو در سال 95 در روز عيدغدير در حسينيه اهو با حضور بسيجيان مسجدالرضا تهران برگزار گرديدن : بهنام صادقی
ت : پنجشنبه 1 مهر 1395
آقای عابدین خان و یدالله خان و حاج علی شوفر شوفرهایی که در گذشته نه چندان دور نامی شناخته شده بودند محمد علی همتی آهویی فرزندکربلایی سلمانکه مسئولیت اداره حمام آهو را بعده داشتند که از مشاغل پر زحمت آن دوره بود . روحش شاد استاد محمود سلمانی. حجامت. را در آهو عهده دار بود.همولایتی های قدیمی با تیغش آشنایی دارند .. روحش شاد گرامی باد یاد و خاطره چهره ماندگار دیارمان آهو مشهدی رمضان همتی آهویی فردی معتمد و معتقد و امین مردم بودند همچنین در حل و فصل منازعات صاحب نظر بودند .. روحش شاد گرامیباد یاد و خاطره چهره ماندگار دیارمان آهو شادروان حاج قاسم سلیمانی تعزیه خوان . مداح اهل بیت. قاری قرآن . موذن. و از افراد خوشنام و خیر بودند .. روحش شاد درود بر کار آفرین دیارمان آهو آقای حسن احمدی ب
رئیس سازمان میراث فرهنگی. صنایع دستی و گردشگری در سه نامه جداگانه به استانداران تهران. مرکزی. و قزوین اسامی روستاهای منتخب طرح ضربتی تولید و اشتغال در این سه استان را به آنها ابلاغ کرد. در این نامه ها اسامی روستاهای جلیزجند. سنگان. و انجه به استاندار تهران.. روستاهای آهو وهزاوه به استاندار مرکزی... و روستاهای گازارخان و اندچ به استاندار قزوین ابلاغ شده اند
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)