تبلیغات شما اینجا شرکت دیجیتال مارکتینگ پنل پیامکی - پنل اس ام اس - مدیانا اس ام اس طراحی سایت
بستن تبلیغات [X]

کد اخبار

سفیر روستای آهو
آنتن دهی همراه اول طی دی و بهمن ماه 95

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان مرکزی ؛ عابد حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی در آیین افتتاحیه این سالن گفت : در راستای جذب و حمایت از بخش خصوصی در زمینه فعالیت‌های ورزشی ایجاد زیرساخت و شرایط مناسب ضروری است. حقدادی افزود: واگذاری فعالیت های ورزشی به بخش خصوصی در برنامه های اداره کل قرار دارد که این مهم نیز مورد توجه می باشد مدیر کل ورزش وجوانان استان مرکزی اظهار کرد : بخش خصوصی به عنوان بازوان اجرایی در کنار هیاتهای ورزشی و اداره کل ورزش و جوانان می تواند در تعالی ورزش استان و پرورش استعدادها نقش مستقیم و اثرگذاری را داشته باشد. حقدادی در ادامه بیان داشت : بخش خصوصی چه در حمایت از تیمها و هیاتهای ورزشی و چه در ساخت اماکن ورزشی می تواند دوران طلایی دیگری برای ورزش استان رقم بزند مراسم افتتاحیه این سالن با حضور حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان ، محمدی معاون ورزشی اداره کل ، هاشمی حراست اداره کل ،امیری رئیس بدنسازی وپرورش اندام استان ، نان بده رئیس هیات همگانی استان وتنی چند از مسئولین استانی وشهرستان برگزارشد سالن ورزشی رویال پرو شهر اراک دارای 800متر زیر بنا امکانات ورزشی ودرمانی از جمله سالن مجهز بدنسازی ، سالن هوازی، استخر آب در مانی ، سونا با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ساخته شده است
حدیث روز
المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛ دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست: يا برايش ذخيره مى‏ گردد، يا در دنيا برآورده مى‏ شود، يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.

مردم شهرستان اراک با 57 درصد کمترین و زرندیه با 103 درصد بیشترین مشارکت را داشته اند..

زرندیه103 خنداب 7 کمیجان 75

تفرش 102 محلات 74 ساوه 59

آشتیان 102 خمین70 اراک 57

فراهان 98

شازند 88

دلیجان 90

مجموع استانها 68/30


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 31 ارديبهشت 1396

شورای اسلامی منتخب روستای آهو

1- محمد رضا توانایی

2- قربان توانا

3-غلامرضا محسنی


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 31 ارديبهشت 1396

فرماندار محترم آشتیان ....بخشدار گرامی ....باسلام ....از اقدامات سال گذشته و حمایتهای شما عزیران از برنامه های توسعه وعمران روستای آهو قدردانی میگردد....در سال جدید نیز خواستار نگاه بیشتر و حمایتهای همه جانبه در ادامه اقدامات لازم برای روستای آهو می باشیم ....ساماندهی محوطه بقاع متبرکه و نیز مزار درگذشتگان آهو توسط اوقاف آشتیان ....لکه گیری مکانهایی که در آسفالت سال گذشته داخل روستا نیازمند ترمیم می باشد و نیز ادامه آسفالت جاده خاکی منتهی به امامزاده عبدالله توسط بنیاد مسکن و راه و شهرسازی آشتیان ....پیگیری تصمیمات نمایندگان اعزامی میراث فرهنگی و اجرای بموقع آنها ....تقویت شبکه تلفن همراه ایرانسل ....امید است در بهار و تابستان سال 96 موارد فوق محقق و اجرایی گردد ....لازم است عزیزانی که توانایی همکاری و پیگیری امور مربوطه دارند نهایت مساعدت را مبذول دارند ....بهنام صادقی اهویی ....سفیر آهو


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 25 ارديبهشت 1396


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 16 ارديبهشت 1396

بر اساس اخبار واصله عمليات اجراي سنگفرش تعدادي از كوچه هاي روستاي اهو از روز شنبه 16 ارديبهشت اغاز گرديد....


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 16 ارديبهشت 1396
با سلام خدمت هم ولایتی های عزیز ... از امروز میتوانید از طریق لینک دوستان به تورهای مجازی.استان مرکزی دست رسی پیدا نمایید


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 12 ارديبهشت 1396

صبح امروز سرکارخانم آشتیانی بخشدار مرکزی به مناسبت سالروز شهادت استاد مطهری "روز معلم" با دهیاران روستاهای مزرعه نو و سقرجوق که به ترتیب آموزگار روستاهای مزرعه نو وزرنوشه هستند ، دیدار و ضمن تبریک این مناسبت ،ازتلاشهای آنها تقدیر به عمل آوردند.
ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 12 ارديبهشت 1396

اس ام اس های تبریک میلاد امام حسین (علیه السلام)


سومین روز ز شعبان چون برآمد خورشید / سومین شمس ولایت ز افق چهره گشود

روز میلاد همایون حسین ابن علی است / باد بر خلق جهان مقدم پاکش مسعود . . .

ولادت با سعادت امام

حسین (ع) بر شما مبارک


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 10 ارديبهشت 1396

باسلام خدمت همولایتی های عزیز ....1 کسانی که ارتباط کاری با سازمان میراث فرهنگی تهران دارند و علاقمند به همکاری جهت حل مشکلات آهو هستند اعلام همکاری نمایند 2 قبلا آقای اکبر شاکری اعلام نموده بودند برای ایجاد فضای سبز و پارک.... همراه با وسایل بازی برای کودکان در روستای آهو پیگیری می نمایند لطفا چنانچه در این زمینه اقداماتی داشته اند اعلام نمایند 3 دوستانی که ساکن آهو و آشتیان هستند به اوقاف آشتیان مراجعه و پیگیر ساماندهی محوطه امامزاده بی بی شهربانو و مزار درگذشتگان گردند قبلا با ریاست اوقاف آشتیان مذاکره شده بود قرار بود کار را شروع کنند ....با تشکر سفیر آهو


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 12 ارديبهشت 1396


قنات ابراهیم آباد یکی از قناتهای کهن ایران و استان مرکزی است که بصورت یک رشته طولانی شرقی- غربی بطول یازده کیلومتر از کوههای هفتادقله سرچشمه گرفته و تاداخل آبادی ابراهیم آباد ادامه می یابد. این قنات دردوبافت مارنی (شولاتی) و کنگلومرائی یا به قول اهالی سرSER ایجاد شده و با شیب ملایمی از مبدا یا "سرزا" به مظهرمی رسد. اولین چاه قنات که مادرچاه آن شناخته شده و درمحل موسوم بهسرزا SARE_ZA است درمنطقه هفتادقله و درمحل پشت قبرستان قرارگرفته است.

این قنات شامل رشته اصلی و دورشته فرعی است که درمحل ، رشته "رونا"و"قوشد"خوانده میشود.شاخه اصلی دارای 311 رشته ، رونا دارای 15 ورشته قوشد دارای 22 حلقه چاه میباشد.

بطورکلی این قنات درحدود 100 هکتارازاراضی روستای ابراهیم آبادرابصورت دوره ای مشروب میسازد. قنات ابراهیم آبادکه با دانش بومیان و شناخت آنها ازفناوری ایرانی قنات شکل گرفته نقش مهمی درتأمین آب موردنیاز کشاورزی و حتی شرب اهالی روستای کهن ابراهیم آباد از زمان شکل گیری تا به امروزداشته و جاری و زنده بعنوان یک عنصرتاریخی باارزش به حیات خود ادامه داده است.

قنات ابراهيم آباد به عنوان يكي از يازده قنات ثبت يونسكو سازه آبي بي بديلي است كه كه به طول تقريبي يازده كيلومتر از مادر چاه تا محضر موجلب شكل گيري سكونتگاهي روستايي با عناصر وابسته از جمله آْب انبار ، حمام ها و همچنين يك نظام تقسيم آب بسيار منحصربه فرد مويد پايداري و آينده نگري نزد نياكان ماست اين درحاليست كه امروز موضوع مديريت آب به يكي از اساسي ترين بحراناي فراملي در كشورهاي منطقه تبديل شده و اين شاهكار معماري ايران در طول ساليان متمادي به عنوان شريان اصلي حيات جامعه بشري با گذشت نقش تعيين كننده خود را نه تنها ازدست نداده بلكه افقهاي جديدي را پيش روي مهندسين، جامعه شناسان و...قرارداده است.

برنامه اصلي پايگاه قنات ابراهيم آباد معرفي هرچه بيشتر اين شاهكار معماري و عناصر پيرامون آن از قبيل راه قديمي شده كاشان به همدان منطقه حفاظت قله ، كاروانسراها ، بناها و محوطه هاي تاريخي شناسايي شده و درك بيشتر از تمدن كهن ايران در منطقه عراق عجم خواهد بود .

این اثر تاریخی – فرهنگی در سال 1393با شماره 31150 به ثبت ملی رسید وبا تلاش وپیگیری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری استان مرکزی درتیر ماه 1395 درفهرست آثارجهانی به ثبت رسیده است .

تصاویر پاناروما:


ن : بهنام صادقی
ت : يکشنبه 3 ارديبهشت 1396


به گزارش سفیرآشتیان؛ نام روستای آهوی آشتیان در فهرست ۷۳ روستای هدف گردشگری و طرح ضربتی اشتغال کشور قرار گرفت.

به‌منظور اجرای «طرح ضربتی تولید و اشتغال روستاهای منتخب هدف گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور» در روستاهای هدف گردشگری استان مرکزی، تیمی متشکل از نمایندگان اعزامی سازمان در حوزه‌های میراث فرهنگی، صنایع‌دستی، گردشگری، سرمایه‌گذاری و توسعه مدیریت و منابع انسانی به همراه نمایندگان تشکل‌های غیردولتی روز گذشته وارد استان مرکزی شدند.

تیم ضربتی تولید و اشتغال اعزامی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، عصر چهارشنبه ۳۰ فروردین از روستای آهو از توابع شهرستان آشتیان بازدید کردند.

رحمانی، سرپرست این تیم اعزامی در جریان بازدید از این روستا، گفت: روستای آهو به لحاظ شاخصه‌های سه گانه مورد نظر سازمان در شرایط مطلوبی قرار دارد.

وی افزود: معماری سنتی و بکر، طبیعت زیبا، مسیر دسترسی آسان و سوغات منحصر به فرد در کنار طبیعت بکر و امامزادگان شرایطی را فراهم آورده که باید گفت، این روستا گنجینه ای نهفته و ثروتی ملی است.

رحمانی اظهار کرد: به همکاری فراسازمانی و همگانی جهت تبدیل این روستا به مقصد گردشگری ملی نیاز است که در صورت اجرایی شدن قطعا باعث توسعه تولید و ایجاد شغل در این روستا می شود.

کاظمی، دهیار این روستا نیز، گفت: روستای آهو در كيلومتر ۵ شمال آشتيان واقع شده كه از لحاظ موقعيتي كوهستاني وخوش آب وهوا است. و توسعه صنعت گردشگری در این روستا با توجه به خشکسالی می‌تواند منبع درآمد مناسبی برای جوانان روستا و جلوگیری از مهاجرت آنها شود.


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 2 ارديبهشت 1396ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 2 ارديبهشت 1396
آقای عابدین خان و یدالله خان و حاج علی شوفر شوفرهایی که در گذشته نه چندان دور نامی شناخته شده بودند محمد علی همتی آهویی فرزندکربلایی سلمانکه مسئولیت اداره حمام آهو را بعده داشتند که از مشاغل پر زحمت آن دوره بود . روحش شاد استاد محمود سلمانی. حجامت. را در آهو عهده دار بود.همولایتی های قدیمی با تیغش آشنایی دارند .. روحش شاد گرامی باد یاد و خاطره چهره ماندگار دیارمان آهو مشهدی رمضان همتی آهویی فردی معتمد و معتقد و امین مردم بودند همچنین در حل و فصل منازعات صاحب نظر بودند .. روحش شاد گرامیباد یاد و خاطره چهره ماندگار دیارمان آهو شادروان حاج قاسم سلیمانی تعزیه خوان . مداح اهل بیت. قاری قرآن . موذن. و از افراد خوشنام و خیر بودند .. روحش شاد درود بر کار آفرین دیارمان آهو آقای حسن احمدی ب
رئیس سازمان میراث فرهنگی. صنایع دستی و گردشگری در سه نامه جداگانه به استانداران تهران. مرکزی. و قزوین اسامی روستاهای منتخب طرح ضربتی تولید و اشتغال در این سه استان را به آنها ابلاغ کرد. در این نامه ها اسامی روستاهای جلیزجند. سنگان. و انجه به استاندار تهران.. روستاهای آهو وهزاوه به استاندار مرکزی... و روستاهای گازارخان و اندچ به استاندار قزوین ابلاغ شده اند
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)