تبلیغات شما اینجا شرکت دیجیتال مارکتینگ پنل پیامکی - پنل اس ام اس - مدیانا اس ام اس طراحی سایت
بستن تبلیغات [X]
سفیر روستای آهو
آنتن دهی همراه اول طی دی و بهمن ماه 95

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان مرکزی ؛ عابد حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان مرکزی در آیین افتتاحیه این سالن گفت : در راستای جذب و حمایت از بخش خصوصی در زمینه فعالیت‌های ورزشی ایجاد زیرساخت و شرایط مناسب ضروری است. حقدادی افزود: واگذاری فعالیت های ورزشی به بخش خصوصی در برنامه های اداره کل قرار دارد که این مهم نیز مورد توجه می باشد مدیر کل ورزش وجوانان استان مرکزی اظهار کرد : بخش خصوصی به عنوان بازوان اجرایی در کنار هیاتهای ورزشی و اداره کل ورزش و جوانان می تواند در تعالی ورزش استان و پرورش استعدادها نقش مستقیم و اثرگذاری را داشته باشد. حقدادی در ادامه بیان داشت : بخش خصوصی چه در حمایت از تیمها و هیاتهای ورزشی و چه در ساخت اماکن ورزشی می تواند دوران طلایی دیگری برای ورزش استان رقم بزند مراسم افتتاحیه این سالن با حضور حقدادی مدیرکل ورزش وجوانان استان ، محمدی معاون ورزشی اداره کل ، هاشمی حراست اداره کل ،امیری رئیس بدنسازی وپرورش اندام استان ، نان بده رئیس هیات همگانی استان وتنی چند از مسئولین استانی وشهرستان برگزارشد سالن ورزشی رویال پرو شهر اراک دارای 800متر زیر بنا امکانات ورزشی ودرمانی از جمله سالن مجهز بدنسازی ، سالن هوازی، استخر آب در مانی ، سونا با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ساخته شده است
حدیث روز
المؤمنُ مِن دُعائهِ ‏على ثلاثٍ: إمّا أن يُدَّخَرَ لَهُ، و إمّا أن يُعَجَّلَ لَهُ، و إمّا أن يُدْفَعَ عَنهُ بَلاءٌ يُريدُ أن يُصِيبَهُ؛ دعاى مؤمن از سه حال خارج نيست: يا برايش ذخيره مى‏ گردد، يا در دنيا برآورده مى‏ شود، يا بلايى را كه مى‏ خواهد به او برسد، دفع مى ‏شود.

به گزارش سفیرآشتیان؛ در ماه رمضان؛ طلاب خارجی حوزه علمیه جامعه المصطفی العالمیه شهرستان آشتیان با امام جمعه آشتیان دیدار کردن و ضیافت افطاری در دفتر امام جمعه برپا شد.

وی در این دیدار با اشاره به اینکه بیان حقایق اسلامی به دور از هرگونه حب و بغض برای تمامی مردم جهان از اهداف جامعه المصطفی است، گفت: طلاب خارجی مرکز جامعه المصطفی با فراگیری حقایق اسلامی، مبلغین اسلام در جهان هستند.

نیشابوری با بهره گیری از آیات قرآن افزود: خداوند متعال در روز غدیر با اظهار ولایت امیرالمومنین(ع) و ائمه اطهار(ع)، اسلام را کامل ترین دین الهی و تنها دین مورد پذیرش معرفی کرد.

امام جمعه آشتیان با بیان اینکه تمامی ادیان با ظهور اسلام منقضی شده است، تصریح کرد: از وعده های الهی غلبه اسلام بر تمامی ادیان است به گونه ای که هیچ کس در دنیا باقی نمی ماند جز اینکه بر یگانگی پروردگار و خاتم الانبیاء بودن حضرت محمد(ص) گواهی می دهد.

وی تاکید کرد: دین اسلام از هرگونه نقصی به دور است و آنچه از کاستی ها مشاهده می شود، بواسطه ضعف ما در عمل به اسلام ناب است.

نیشابوری پایبندی ملت ایران به اسلام ناب، تحت لوای ولایت فقیه را از مهمترین دلایل دشمنی ایران و آمریکا برشمرد.

امام جمعه آشتیان با تشریح خصایص مسلمان، خاطرنشان کرد: قرآن می فرماید؛ « أَشِدَّاءُ عَلَی الْکُفَّارِ رُحَماءُ بَیْنَهُمْ»، لیکن امروزه برخی نامسلمانان در لباس اسلام، به کشتار مسلمانان و دوستی با کفار مشغول هستند.:: برچسب ها : منبع سفیر آشتیان ,
ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 31 خرداد 1396

به گزارش سفیرآشتیان؛ مدتی است وضعیت حقابه معجزه شهر آشتیان موج نارضایتی مردم را ایجاد کرده است تا جایی که در ظرف یک هفته دو تجمع مردمی برگزار شده است.

در سال‌های گذشته اهالی گرکان آب این حوزه تورک را با بشکه هایی که به صورت لوله درآورده بودند، به رودخانه فصلی گرکان هدایت کرده اند، به گفته مردم آشتیان این اقدام مانع سرازیر شدن آب چشمه به رودخانه آشتیان شد و نارضایتی مردم و کشاورزان آشتیان را به دنبال داشته است.

موضوع سهم حقابه چشمه معجزه از گذشته محل اختلاف بین آشتیان و گرکان بوده است، به موجب صورتجلسه شماره ۸۹/۱۴۸۵۰ در تاریخ ۲۷ خردادماه ۹۵ باحضور مدیر کل معاونت عمرانی استانداری و مدیر کل شهری و شوراها، ساماندهی چشمه معجزه در مسیر طبیعی حرکت آب مصوب می شود، در ۲۱ فرودین ماه امسال که برای ساماندهی این موضوع طبق نقشه ها اقدام می شود، راننده بیل مکانیکی در حین کار موجب ضرب و شتم برخی از اهالی روستای گرکان قرار گرفته و با اجبار این افراد به ناچار کانال حفاری شده برای سرازیر شدن آب را دوباره پر می کند.

به دنبال این اقدام، موج اعتراضات مردمی به راه افتاد و زخم کهنه اختلاف دوباره سر باز کرد.

غلامرضا نیشابوری، امام جمعه آشتیان در خطبه های نماز جمعه در پیگیری موضوع بیان کرد: عدالت اجتماعی سرلوحه برنامه های نظام جمهوری اسلامی است، مسئولان باید بر مستندات قانونی قبل از عمیق شدن نارضایتی ها به مساله خاتمه دهند.

امام جمعه آشتیان خاطرنشان کرد: در خصوص حقابه چشمه آشتیان هر کس که خلاف قانون عمل کرده باید متوقف شود و حمایت قانونی به نفع صاحبان حق اعمال شود.

اداره ثبت اسناد شهرستان آشتیان در پی این موضوع اعلام کرد که سند مالکیتی در مورد حقابه نیست و همچنین آب منطقه ای هم بیان کرده که آب چشمه معجزه مربوط به رودخانه هست تا به کویر میقان سرازیر شود.

به استناد اصل ۴۶ قانون اساسی و قانون توزیع عادلانه آب بحث تعیین بستر و حریم رودخانه از وظایف این سازمان آب منطقه ای و وزارت نیرو است و آب منطقه ای هم به عنوان نماینده به قضیبه ورود پیدا کرد و را موضوع پیگیری کرد.

مدیر کل آب منطقه ای استان مرکزی برای تعیین تکلیف چشمه معجزه در اطلاعیه ای به مردم آشتیان و گرکان اعلام کرد که اسناد و مدارک مربوط به چشمه معجزه، ظرف مدت ۱۰ روز به شوراهای آشتیان و گرکان ارایه کنند تا سهم حقابه مشخص شود و حقی هم تضییع نشود.

در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته امام جمعه آشتیان از عدم رسیدگی به موضوع حقابه بعد از چند ماه گلایه کرد و گفت: این موضوع در حد نامه نگاری باقی ماند و اقدامی صورت نگرفت.

محمد حسینی، نماینده تفرش، آشتیان و فراهان در گفتگو با خبرنگار سفیرآشتیان با اشاره به تعیین تکلیف حقابه چشمه معجزه گفت: موضوع اختلاف حقابه چشمه معجزه چندین سال مطرح است، امسال با شروع اختلافات این موضوع پیگیری شد و جلسات متعددی برای پیگیری موضوع و تعیین تکلیف حقابه چشمه معجزه با مدیر کل آب منطقه ای استان برگزار شد.

وی افزود: با انجام بررسی های کارشناسان و اسناد و مدارک موجود به دور از هرگونه جانبداری این موضوع تعیین تکلیف شد و اعلام شد که آب چشمه متعلق به رودخانه آشتیان است.

حسینی اظهار کرد: عملیات عمرانی برای انتقال آب چشمعه معجزه به رودخانه آشتیان هنوز عملیاتی نشده است و با تامین اعتبار بزودی این اقدام صورت می گیرد و از ورود آب این چشمه به رودخانه گرکان جلوگیری می شود.

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان تصریح کرد: زمزمه های از سوی اهالی شهرستان آشتیان در مورد سایر چشمه های شهرستان شنیده می شود، از اهالی شهرستان خواهشمندم که به این موضوعات دامن نزنند، بر اساس اسناد و مدارک بررسی ها انجام می شود.:: برچسب ها : سفیر آشتیان ,
ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 31 خرداد 1396

ماه رمضان هم روزهای پایانی را می گذراند ....عید فطر در راهست ....بهار 96 هم تمام میشود ....وارد تابستان می شویم ....شورای جدید آهو هم از نیمه مرداد ماه شروع بکار می کند ....فصل خدمت و رسیدگی به وضعیت نابسامانی ها و مشکلات فعلی آهو فرا رسیده است ....فرصت را مغتنم بشماریم ....ادامه آسفالت جاده خاکی منتهی به امامزاده عبدالله ....روکش آسفالت داخل روستای آهو ....ساماندهی وضعیت قبور متوفیان ....ساماندهی محوطه امامزاده بی بی شهربانو و نیز امامزاده عبدالله ....لازم میداند از زحمات شورای فعلی آهو بخصوص دهیار پرتلاش و خستگی ناپذیر آهو تشکر و قدردانی نماییم ...برادر محمد کاظمی دست مریزاد....خدا قوت برادر... ..دست در دست هم دهیم به مهر ....روستای آهوی خود کنیم آباد ....بهنام صادقی ....سفیر آهو


ن : بهنام صادقی
ت : دوشنبه 29 خرداد 1396

عجب شبی است این شبها ... شب قدر ... شب قدر دانی از در گذشتگان... شب یاد بود عموی عزیزم صفر علی صادقی...شب یاد بود عمه عزیزم زیبا صادقی... بیاد خوبیهایشان ....به یاد محبت هایشان ... به یاد همه روزگارانی که با هم بودیم ... افسوس که سالیانیست عموی خوبم آسمانی شده ... این شبها به یاد او و به یاد عمه عزیزم و به یاد همه رفتگان باشیم....برایشان آرزوی رحمت و مغفرت نماییم... روحشان شاد و یادشان گرامی باد ......

بهنام صادقی آهویی مدیریت سایت سفیر آهون : بهنام صادقی
ت : شنبه 27 خرداد 1396


اینستا گرام سایت سفیر آهو راه اندازی گردید .. برای مشاهده مطالب و تصاویر مربوط به روستای عزیزمان به آدرس بالا مراجعه نمایید


ن : بهنام صادقی
ت : شنبه 27 خرداد 1396


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 23 خرداد 1396


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 23 خرداد 1396


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 23 خرداد 1396


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 23 خرداد 1396


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 23 خرداد 1396


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 23 خرداد 1396


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 23 خرداد 1396

مراسم ترحیم مرحوم مشهدی نصرالله سپاسی در تهران روز جمعه 26 خرداد از ساعت 17 الی 18/30 بعد از ظهر در مسجد بقیه الله واقع در میدان بروجردی برگزار میگردد...

روحش شاد و یادش گرامی باد.


ن : بهنام صادقی
ت : سه شنبه 23 خرداد 1396

جلسه شورای اداری شهرستان آشتیان به ریاست حسنی فرماندار شهرستان و با حضور قربانی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها ، فائض پور مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری مرکزی ، یوسفی معاون فرماندار و بخشدار مرکزی در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه حسنی فرماندار شهرستان آشتیان ضمن عرض خیرمقدم و تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان از حضور پر شور مردم در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تقدیر و تشکر کرد. و از تمامی ادارات خواست که برخورد خوبی با ارباب رجوع داشته باشند و طرح تکریم مردم و جلب رضایت ارباب رجوع را در دستور کار قرار دهند، که به منظور بالا بردن سطح رضایت ارباب رجوع و ارتقای سطح کارآمدی نظام اداری میباشد. وی در ادامه به بیان عملکرد دولت تدبیر و امید در شهرستان آشتیان پرداخت.

قربانی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها به بیان مطالبی در خصوص شهرداری از قبیل امکانات موجود در شهرداری ها ، اعتبارات و میزان دارایی شهرداری ها و برنامه های آینده و پیش رو در شهرداری پرداخت

فائض پور مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها در خصوص دهیاری ها و روستاها و همچنین ارتباط و همکاری بین شوراهای اسلامی روستاها با دهیاران و درمیان گذاشتن و حل مشکلات روستا توسط شوراها و دهیاری ها مطالبی را ارئه داند . و در پایان نیز به برنامه های دولت برای ایجاد اشتغال در روستاها اشاره نمودند.

قائد رحمت فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان آشتیان نیز به بیان عملکرد نیروی انتظامی و مقایسه آن با سال گذشته پرداخت و در خصوص کشفیات و کاهش تصادفات و سرقت در سطح شهرستان آماری را ارائه دادند.

و مصوبات جلسه به این شرح میباشد :

  1. تدوین برنامه اشتغالزایی روستایی در بخشهای صنعتی و کشاورزی از سوی دبیراقتصاد مقاومتی شهرستان
  2. ارئه برنامه پیش بینی شده بر اجرا در سال 96 از سوی کلیه دستگاههای اجرایی شهرستان
  3. شناسایی بیکاران تحصیلکرده با همکاری دهیاران از سوی بخشداری مرکزی
  4. برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور اعضای ستاد در مراکز دهستانها با بیکاران تحصیل کرده در روستاهان : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 17 خرداد 1396

جلسه هماهنگی پیشگیری از تب کریمه کنگو به ریاست یوسفی معاون فرماندار شهرستان آشتیان ، بخشدار مرکزی و با حضور اعضا در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

در این جلسه هادوی سرپرست شبکه دامپزشکی توضیحاتی را در خصوص ماهیت و عامل بیماری و اوضاع کنونی بیماری در سطح کشور ارائه دادند و به بیان نحوه کنترل و پیشگیری از بیماری و اقدامات انجام گرفته توسط شبکه دامپزشکی شهرستان طی روزهای اخیر پرداختند.

یوسفی معاون فرماندار شهرستان آشتیان پس از جمع بندی مطالب به لزوم همکاری همه دستگاه ها در خصوص پیشگیری از وقوع بیماری اشاره کردند و در مورد استفاده از ظرفیت مساجد و سازمان تبلیغات در خصوص آموزش روستاییان و دامداران تاکید نمودند.

در این جلسه مصوب گردید:

شهرداری در اسرع وقت نسبت به تکمیل سردخانه کشتارگاه اقدام ونیز به برقراری یک اکیپ سمپاشی با امکانات و تجهیزات خود اقدام نماید.

شبکه بهداشت نسبت به آموزشهای لازم به دامداران و روستاییان توسط خانه های بهداشت روستا اقدام نماید.

جهاد کشاورزی نسبت به برقراری یک اکیپ سمپاشی و نیز ارسال پیامکهای آموزشی و اطلاع رسانی از طریق مساجد روستاها اقدام نمایند.

نیروی انتظامی نیز مقرر گردید نسبت به برخورد با خودروهای حمل دام فاقد مجوز بهداشتی اقدام نمایند.

بخشداری نیز مقرر گردید ضمن هماهنگی دهیاران و برگزاری جلسه توجیهی ، خودرو مورد نیاز اکیپ سمپاشی جهاد کشاورزی را از محل دهیاری ها تهیه نموده و دهیاران نیز ملزم به همکاری با اکیپ سمپاشی در خصوص تامین نیروی انسانی نماید.

شبکه دامپزشکی نیز مقرر گردید نسبت به برقراری اکیپ سمپاشی اقدام و سم مورد نیاز عملیات سمپاشی شهرستان را تامین نماید و نسبت به ارسال برنامه زمانبندی سمپاشی شهرستان اقدام کند.


ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 17 خرداد 1396

به گزارش سفیرآشتیان؛ این روزها حال و هوای مرکز جامعه المصطفی آشتیان رنگ و بوی رمضان به خود گرفته است.
برگزاری کلاس­های آموزش روخوانی، روان­خوانی، تجوید، صوت و لحن، برگزاری قرائت روزانه یک جزء قرآن کریم یک ساعت قبل از اذان ظهر توسط طلاب مجموعه، برگزاری مراسم سخنرانی هر روز بعد از نماز ظهر توسط استادان مجموعه، بخشی از برنامه­ های این مرکز است.
طلبه ها که ماه رمضان در حجره هستند، شب های ماه رمضان به نجوا با معبود می نشینند و با قرآن و دعا مأنوس شده و شب های رمضان را با نور معرفت و انس با خدای خود سپری می کنند.
شايد معنوي‌ترين لحظه در ماه مبارک رمضان لحظه فرا رسيدن افطار باشد، طلاب جوان روزه دار که تا آن لحظه از خوردن و نوشيدن امساک کرده به يکباره با فرا رسيدن افطار، روزه خود را مي گشايد درست مثل مومني که در قيامت از بند محدوديت دنيوی رهايي مي‌يابد.
ن : بهنام صادقی
ت : چهارشنبه 17 خرداد 1396
ن : بهنام صادقی
ت : پنجشنبه 11 خرداد 1396

به گزارش سفیرآشتیان؛ احداث نیروگاه بادی در شهر آشتیان برای نخستین بار در ایران در حال اجراست، برای ایجاد این نیروگاه از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اقدامات اولیه انجام شده و زیرساخت‌های لازم فراهم است، چراکه این شهرستان در مسیر وزش باد قرار دارد.

نبود تجربه کافی در زمینه روش واگذاری زمین مناسب احداث آن روند واگذاری زمین این پروژه را به تاخیر انداخت.

در ابتدا مقرر شد این پروژه در زمینی به مساحت دو هکتار احداث شود اما سرمایه گذار درخواست کرده بود که این پروژه به شیوه‌ای احداث شود که از میزان زمین کمتری استفاده و از فضای هوایی جاده استفاده شود که به سبب مشکلات فنی این درخواست پذیرفته نشد و در نهایت مقرر شد که به‌جای دو هکتار ۱۰ هکتار به سرمایه‌گذار اعطا شود.

پروژه بادسنجی این نیروگاه بادی از اوایل سال ۹۴ با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان و شرکت الکترومولد آفتاب و نسیم آغاز شد و مطالعات اولیه آغاز شد، در نهایت اوخر سال ۹۴ مجوزهای لازم برای نصب ایستگاه‌های بادسنجی دریافت شد.

ایستگاه‌های بادسنجی شامل دکل‌های اطلاعاتی ۸۳ متری است که در سه نقطه از شهرستان آشتیان نصب و راه‌اندازی شده است.

ایجاد ۵۰ شغل با احداث نیروگاه بادی آشتیان

محمود حسنی، فرماندار آشتیان در گفتگو با خبرنگار سفیرآشتیان با اشاره به راه‌اندازی نیروگاه بادی این شهر گفت: طرح راه اندازی نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی در شهرستان آشتیان در حال پیگیری است و سرمایه گذار فرانسوی از نظر ظرفیت و وزش باد منطقه، موافقت خود را اعلام کرده است.

وی تصریح کرد: براساس امکان سنجی نیاز این طرح، ۱۶ هزار هکتار زمین در نظر گرفته شده اما واگذاری آن باید با نظر منابع طبیعی انجام شود.

حسنی اظهار کرد: شرکت سرمایه گذار فرانسوی که قصد راه اندازی نیروگاه بادی در این شهرستان را دارد ظرفیت و میزان وزش باد در منطقه را تایید کرد.

فرماندار آشتیان گفت: سرمایه این طرح ۷۰ میلیون یورو است که صرف احداث نیروگاه و استقرار ۲۵ توربین می شود و به طور مستقیم ۵۰ اشتغال مستقیم برای شهرستان به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: با راه اندازی این نیروگاه، برق مورد نیاز شبکه توزیع کشور تامین می شود.


ن : بهنام صادقی
ت : پنجشنبه 11 خرداد 1396

مراسم هفتمین روز درگذشت مرحومه کربلایی بتول عبدلی آهویی روز جمعه 12 خرداد از ساعت 17 الی 18/30 در مسجد مجید واقع در خیابان سبلان شمالی خیابان گلبرگ غربی خیابان شهید حیدری 141 متری لشگر خیابان شهید نوروزی فرد برگزار میگردد


ن : بهنام صادقی
ت : پنجشنبه 11 خرداد 1396


ن : بهنام صادقی
ت : پنجشنبه 11 خرداد 1396
آقای عابدین خان و یدالله خان و حاج علی شوفر شوفرهایی که در گذشته نه چندان دور نامی شناخته شده بودند محمد علی همتی آهویی فرزندکربلایی سلمانکه مسئولیت اداره حمام آهو را بعده داشتند که از مشاغل پر زحمت آن دوره بود . روحش شاد استاد محمود سلمانی. حجامت. را در آهو عهده دار بود.همولایتی های قدیمی با تیغش آشنایی دارند .. روحش شاد گرامی باد یاد و خاطره چهره ماندگار دیارمان آهو مشهدی رمضان همتی آهویی فردی معتمد و معتقد و امین مردم بودند همچنین در حل و فصل منازعات صاحب نظر بودند .. روحش شاد گرامیباد یاد و خاطره چهره ماندگار دیارمان آهو شادروان حاج قاسم سلیمانی تعزیه خوان . مداح اهل بیت. قاری قرآن . موذن. و از افراد خوشنام و خیر بودند .. روحش شاد درود بر کار آفرین دیارمان آهو آقای حسن احمدی ب
رئیس سازمان میراث فرهنگی. صنایع دستی و گردشگری در سه نامه جداگانه به استانداران تهران. مرکزی. و قزوین اسامی روستاهای منتخب طرح ضربتی تولید و اشتغال در این سه استان را به آنها ابلاغ کرد. در این نامه ها اسامی روستاهای جلیزجند. سنگان. و انجه به استاندار تهران.. روستاهای آهو وهزاوه به استاندار مرکزی... و روستاهای گازارخان و اندچ به استاندار قزوین ابلاغ شده اند
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)